فهرست
ارتباط غیرحرفه‌ای؛ چرا استقلال با قلعه‌نویی حرف زد؟
ارتباط غیرحرفه‌ای؛ چرا استقلال با قلعه‌نویی حرف زد؟

ارتباط غیرحرفه‌ای؛ چرا استقلال با قلعه‌نویی حرف زد؟

آی اسپورت - خواندن بخش‌هایی از مصاحبه امیر قلعه‌نویی که در آن تماس تلفنی افتخاری را تایید کرده کافی است تا به یک پرسش مهم بربخوریم. پرسش این است؛ چرا افتخاری در حالی که نه فصل نقل و انتقالات شروع شده و نه سروش رفیعی می‌تواند رسما به تیم دیگری انتقال یابد بر سر جذب این بازیکن با امیر قلعه‌نویی تماس تلفنی گرفته است؟ خود افتخاری هم چند روز پیش در مصاحبه‌ای به این تماس تلفنی اشاره کرده بود و حرف‌های امیر قلعه‌نویی حالا مهر تایید می‌زند بر ارتباطی که نباید برقرار می‌شد.

قلعه‌نویی درباره این صحبت‌های خصوصی گفته است: «بله ایشان با من صحبت کردند. من هم گفتم اولویت ما حفظ سروش رفیعی است. سپس آخرین صحبت‌ها را با سروش داشتم و این بازیکن گفت من اگر در ایران باشم مطمئنا برای تراکتورسازی بازی می‌کنم، آن هم به خاطر مردم تبریز. سروش می‌داند که طرفداران تراکتورسازی چقدر به او علاقه دارند حتی در همین بازی اخیر هواداران شعری زیبا را برای سروش ساخته بودند.»

افتخاری شاید به زعم خود بهانه کافی برای صحبت تلفنی با امیر قلعه‌نویی را در اختیار داشته است اما از نگاه بیرونی این ارتباط از اساس اشتباه و کاملا غیرحرفه‌ای بوده و مدیرعامل استقلال نباید با کسی تماس می‌گرفته که همین حالا مدعی نشستن روی نیمکت استقلال است. به واقع اگر مدیرعامل باشگاه استقلال اهداف دیگری از تماس با قلعه‌نویی نداشت برای جذب سروش رفیعی با آجورلو، مدیر عامل باشگاه تراکتورسازی مذاکره می‌کرد و لزومی نداشت که او با سرمربی آن تیم در مورد جذب بازیکن صحبت کند.

ضمن اینکه هنوز زمان نقل و انتقالات نیم فصل شروع نشده و معمولا تیم‌ها برای جذب بازیکنان مورد نظر خود در این ایام مذاکرات را کلید می‌زنند اما مدیرعامل باشگاه استقلال در شرایطی که تیمش با تراکتورسازی بازی داشته و سپس بازی‌های حساسی هم با پدیده و در آینده با نفت تهران و سپاهان هم در پیش است با امیر قلعه‌نویی رایزنی کرده است.

شاید امیر قلعه‌نویی بتواند برای باشگاه تراکتورسازی در فصل نقل و انتقالات خط مشی تعیین کند، مثلا در خفا بگوید به فلان بازیکن رضایتنامه بدهید و به فلان بازیکن رضایتنامه ندهید اما به طور قطع او هیچ مسوولیتی در رایزنی‌های فی‌مابین دو باشگاه ندارد و نه چارت اداری باشگاه تراکتورسازی تعیین کرده که قلعه‌نویی مامور مذاکره با باشگاه‌های دیگر باشد و نه خود قلعه‌نویی اساسا دوست دارد که با آن همه مشغله فنی ماموریت مذاکره با دیگر باشگاه‌ها را نیز به عهده بگیرد.

تماس افتخاری با سرمربی تراکتورسازی که سابقه‌ای طولانی در باشگاه استقلال دارد حتی ممکن است بدون منظور هم نبوده باشد و مدیرعامل باشگاه استقلال فکر روزهایی را کرده باشد که در آینده بخواهد سرمربی دیگری را برگزیند که در آن شرایط امیرقلعه‌نویی یکی از اصلی‌ترین گزینه‌ها است. گزینه‌ای که هم فضای حاکم بر استقلال را خوب می‌شناسد و هم می‌تواند عمر مدیریت افتخاری در استقلال را فزونی بخشد. تصور این است که افتخاری با علم به همه این موارد با قلعه‌نویی تماس گرفته و این ارتباط تلفنی صرفا به نیت مذاکره بر سر جذب سروش رفیعی نبوده است و اهداف دیگری را هم در پس خود داشته است. البته افتخاری در همه روزهایی که مدیرعامل استقلال بوده کوشیده در مصاحبه‌هایش حمایت خود را از منصوریان دریغ نکند اما تماس اخیر نشان می‌دهد که وی تمایلاتی هم در درون خود دارد که شاید منصوریان از آن بی‌خبر است.

فضای ذهنی افتخاری درباره آینده کاری منصوریان در استقلال هر چه باشد او باید قواعد حرفه‌ای را در نظر بگیرد. اینجا حوزه فوتسال نیست که اگر سرپرستش با تمام مدیران و مربیان باشگاه‌ها تماس‌های جداگانه‌ای داشته باشد اتفاقی نیفتد. اینجا باشگاهی است که هر حرکت اشتباه در آن رصد می‌شود و افتخاری که خود را سرد و گرم چشیده و صاحب نظر می‌داند باید اصول را رعایت کند و لااقل با تصمیم‌های اشتباه محیط کاری منصوریان را نا‌امن نکند. این قبیل رفتارها بدون شک فضا ذهنی بازیکنان را هم درگیر خواهد کرد و دوگانگی‌های بسیاری را برای آنها به وجود می‌آورد.

افتخاری شاید در خلوت خود به این نتیجه رسیده که از تماسش با قلعه‌نویی تلقی دیگری نخواهد شد اما او با همین ارتباط تلفنی هم خودش را زیر سوال برده و هم قواعد اداری باشگاه را. پس از این ارتباط زمزمه‌هایی میان بازیکنان استقلال به راه افتاد که نگران‌کننده است. این حرف‌ها در شرایطی که منصوریان با استقلال تلاش می‌کند تا روزهای بهتری را فراهم کند برای آبی‌ها به شدت مضر و خطرناک است.

 

ایران ورزشی

 

 

 

 

۲ ۴  
آی اسپورت
2016-12-19 12:15:00
نظر دهید

۴ نظر
لنگ ننگ فوتبال ایران
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۲:۵۶
لنگ و اون حسین دولابی از ۴ ماه پیش باب مذاکرات رو با سروش رفیعی باز کردن همین یه هفته پیش به منشا مهاجم پیکان پیشنهاد رسمی دادن حالا شما میگید چرا افتخاری تو فاصله ۲ هفته تا شروع نقل و انتقالات به رفیعی پیشنهاد داده؟؟ خیالتون راحت هیچ تیمی مسئولانش به کثیفی مسئولان لنگ نیستن
۶ ۲
رحمان
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۸
اگر چه مدیر عاملتون و کلا تمام مدیر عامل های تاریخ باشگاهتون روی هم نصف حاج حسین نیستند ولی اگر برایت قابل فهم باشد آقای زیباتر از بارسلونا مدیر عامل باشگاهتونه و پست رسمی دارن و حاج حسین یک هوادار است. همونطور که من و تو میتونیم با سروش و هر کی دلمون بخواد تماس بگیریم و ازش بخوایم اگر عقل داره بیاد پرسپولیس یا بره اروپا و اگر هم نداره بره استقلال
۲
پرسپولیس شوهر استقلال
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۷:۰۹
اسطوره هات دودی نشه صلوات!
۳
محسن
دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵، ۱۷:۵۸
بازیکن سرباز که تعهدش با پایان خدمتش به پایان میرسد و عملا و قانونی قرارداد ندارد باید با مدیر عامل باشگاهش مذاکره شود؟سروش یا بازیکن فولاد است یا بازیکن ازاد.به مدیریت تراکتور ارتباط ندارد.این را همه میدانند به جز نگارنده مطلب!!!!!مدعی اگر هست،فولاد است که قلع و قمع شد نه تیم دیگر.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر