فهرست
کنفرانس برانکو: استقلال هجومی بازی می‌کند
کنفرانس برانکو: استقلال هجومی بازی می‌کند

کنفرانس برانکو: استقلال هجومی بازی می‌کند

آی اسپورت – برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس در نشست خبری خود قبل از بازی با استقلال با اعتمادبه نفس کامل حاضر شد. او علیرغم اینکه تیمش با استقلال فاصله‌ای 13 امتیازی دارد، اما  حریف را دستکم نگرفت و حتی مدعی شد استقلال بازی را هجومی آغاز خواهد کرد. گزیده صحبت‌های برانکو را در نشست خبری بخوانید:

خوشحالی از حضور در دربی

همیشه به بازیکنانم می‌گویم که افتخار بزرگی است که می‌توانیم در دربی بازی کنیم. می‌خواهم شوق، رضایت و انرژی خود را در این بازی نشان دهند. طبعا هواداران نیز این موضوع را متوجه شده‌اند و خوشحالم در این نمایش بزرگ حضور داریم. بزرگ‌ترین بازی لیگ ایران و با بیشترین تماشاگران در کل دنیا این دیدار را انجام خواهیم داد. در چنین شرایطی نیازی نیست که من به بازیکنانم انگیزه مضاعف بدهم.

تبریک به استقلال

فضای این دربی کاملا متفاوت نسبت به دربی قبل است. چون هم استقلال و هم ما بعد از 5-6 برد متوالی به این بازی می‌آییم. استقلال که به لیگ قهرمانان آسیا راه یافته و باید به آنها بار دیگر تبریک بگویم و مطمئن هستم یک نمایش و جنگ ورزشی در پیش خواهیم داشت. هواداران پرشور دو تیم نیز در آن نقش خواهند داشت و تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا در روند بردهای اخیر باقی بمانیم و استقلال نیز این هدف را دارد.

 کمال نیست اما مشکلی نداریم

در تیم من همه در سلامت هستند و ربیع‌خواه نیز به تمرینات رسیده. تنها کسی که فعلا در جمع ما نخواهد بود کامیابی‌نیا است که به دلیل محرومیت او را در اختیار نخواهیم داشت. جای کمال برای ما خیلی خالی است و برای ما بازیکن مهمی است. شاید می‌‎توانم به جرات بگویم او بین بهترین بازیکنان ما بوده. اما ما متکی به فرد نیستیم و هر کس نباشد مشکلی برای ما ایجاد نخواهد شد.

استقلالی‌ها حق دارند خوش‌بین باشند

الان استقلال اعتماد بنفس خوبی دارد و نسبت به دربی قبلی وضعیت بهتری دارند و همه این بردهای اخیر و از جمله موفقیت برابر السد، تغییراتی در تیم با جوانگرایی داشتند و با انگیزه متفاوتی برای ما قرار خواهند گرفت و حق دارند نسبت به برد خوش‌بین باشند و این چیزی است که باعث می‌شود نسبت به بازی فردا امیدوار به عملکرد خوب دو تیم باشیم.

 اسرار تیم منصوریان را فاش نکنید

 خبرنگاری عنوان کرد که منصوریان ادعا کرده است با مهار 3 بازیکن اصلی پرسپولیس در دربی پیروز می‌شود برانکو در پاسخ گفت: خیلی خوب؛ ما فردا بازی را 11 نفره آغاز می‌کنیم و با 7 نفر باقیمانده به استقلال ضربه می‌زنیم. خوشحالم که ضعف استقلال را به من می‌گویید و اطلاعاتی در مورد این مساله دارد.  اما باعث نگرانی منصوریان می‌شوید که اسرار تیمش را فاش می‌کنید. ما می‌توانیم تا فردا در خصوص ضعف و قدرت صحبت کنیم اما بازیکنان تعیین‌کننده هستند. واکنش‌های آنها تعیین کننده است، مقابل 100 هزار نفر و در 90 دقیقه خیلی سخت است اما بابت اطلاعاتی که دادید ممنونیم!

 جوانان استقلال عملکرد خوبی به جا گذاشتند

بازیکنان جوان استقلال برابر السد برابر 100 هزار نفر عملکرد خوبی به جا گذاشتند. من به عنوان مربی و بازیکن قدیمی این را می‌دانم که انگیزه و رویایی بزرگتر از این وجود ندارد که بخواهیم برابر 100 هزار نفر بازی کنند. این یک رویا است که خیلی‌ها خواب آن را می‌بینیم و مطمئن باشید این مساله باعث می‌شود آنها بیش از 100 درصد توان خواهند گذاشت.

خیلی احترام برای استقلال قائل هستم

هم من و هم بازیکنانم به استقلال احترام زیادی قائل هستیم. یک مثال کوچک بزنم، اگر انصاری رزرو آنها باشد. بارها شده که بازیکن سرنوشت‌ساز آنها در دربی‌های گذشته بود. همینطور کاوه رضایی و اسامی دیگر را نمی‌گویم. خیلی احترام برای آنها قائل هستم و نتایج اخیر آنها نشان‌دهنده این است. ما اما نشان دادیم تیم عالی داریم و فضای فوق‌العاده‎ای بین بازیکنانم وجود دارد و سزاوار این رده هستیم. از ابتدای فصل این مساله را صحبت کردم و اهداف‌مان را مشخص کردم و این را پنهان نمی‌کنیم و هر بازی مقابل تراکتور یا هر تیم دیگر در خانه یا بیرون فقط یک هدف داریم، برد، بازی خوب و در کنار هواداران شادی را عرضه کنیم. البته می‌دانیم همیشه امکان آن نیست اما این هدف همیشگی ماست.

استقلال هجومی بازی می‌کند

آقای منصوریان این مساله را گفته که می‌خواهد دفاعی بازی کند؟ شما جام حذفی بازی بارسلونا و اتلتیکو را دیدید؟ فلسفه دفاعی اتلتیکو؟ فلسفه داخل زمین است. این صحبت‌ها را به یک نفر دیگر قالب کنید و من مطمئن هستم آنها در 20 دقیقه اول به ما حمله خواهند کرد و تحت فشارمان قرار می دهند!

دربی بازی خاصی است

بازی‌ای که واقعا نمی‌توان گفت معیار و قانون خاصی داشته باشد. تقریبا دو سال پیش که آمدم استقلال برای قهرمانی می‌جنگد و پرسپولیس برای بقا. آخرین بازی که کردم پرسپولیس در حال جنگ برای بقا استقلال را برد. منظورم این است که نمی‌توان گفت کدام تیم بهتر است و تیمی که بهتر است برنده خواهد بود. بازیکن تصمیم می‌گیرند و با قلب خود و باهوش باشند. باید قلب داغ و ذهن خنک داشته باشند تا به نتیجه برسند.

 مقابله با بازی‌های بسته

بازی مقابل تیمی که بسته بازی می‌کند همیشه مشکل است. نه تنها پرسپولیس برای هر تیمی در دنیا. آنجاست که مشخص می شود تیم چه برنامه ای دارد. ما تاکنون نشان دادیم که راه حل داریم. دربی اخیرمان شاید 10 موقعیت خطرناک و نیمه خطرناک داشتیم و یا اگر خاطرتان بیاورم دربی 4-2 را زمانی که بدون گل بودیم از نظر آماری این دربی اخیر را خیلی بهتر بودیم. اما خب خوشحالم بابت اینکه گفتید ضعف‌های کمی داریم.

سود ما از داوری؟

من فقط می‌توانم بخندم بابت این اظهارات. ما تاکنون بهترین بودیم و دوست داریم یک نفر بیاید و بگوید این بازی را بدون استحقاق برنده شدیم یا داور کمک کرده. من افتخار می‌کنم بابت عملکرد بازیکنانم و متاسقم بابت این اظهارات که می‌خواهند شایستگی تیمم در صدر را زیر سوال ببرم. مطمئن هستم همانطور که شروع کردیم به بهترین نحو به پایان خواهیم رساند و به هدف‎مان می‌رسیم.

۲ ۱  
آی اسپورت
2017-02-11 14:22:00
نظر دهید

۱ نظر
ناصر
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۱۴:۳۱
بازی برابر پیکان و استقلال خوزستان ... هرچند واقعا پرسپولیس امسال شایسته صدرنشینی بوده ... دقیقترش اینکه تیم دیگه ای نبوده که شایسته تر از پرسپولیس باشه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر