فهرست
آمار فاجعه عربستان؛ زنگ تفریح جام جهانی
آمار فاجعه عربستان؛ زنگ تفریح جام جهانی

آمار فاجعه عربستان؛ زنگ تفریح جام جهانی

آی اسپورت – برای نخستین بار در تاریخ جام جهانی، یک تیم آسیایی در دیدار افتتاحیه به میدان رفت که عربستان سعودی رو درروی میزبان بازیها یعنی روسیه قرار گرفت. شکست سنگین عربستان سعودی در این بازی، در واقع دومین نتیجه ضعیف در دیدارهای افتتاحیه جام جهانی در تمامی ادوار به حساب می آید. ضعیف ترین نتیجه در دیدارهای افتتاحیه تمامی ادوار را تیم ملی آمریکا به دست آورده که در جام جهانی ۱۹۳۴ مقابل ایتالیا متحمل شکست سنگین ۷ بر یک شد. عربستان با این باخت سنگین که در برابر میزبان مسابقات به دست آورد، از نظر کسب بدترین نتیجه در دیدار افتتاحیه، پس از تیم ایالات متحده آمریکا در رده دوم قرار گرفت.

 عربستان سعودی که اولین بار در جام جهانی ۱۹۹۴ حضور پیدا کرد، یک رکورد بسیار ضعیف دیگر را هم برای خود ثبت کرد. این تیم که در نبردهای هوایی و دفع ارسال های بلند حریفانش ضعف آشکاری دارد، از سال ۱۹۹۴ تا کنون در بازی های جام جهانی ۱۴ بار از روی ضربات سر بازیکنان حریف گل خورده که آمار بسیار ضعیفی تلقی می شود. عربستان پنج گل بیشتر از سایر تیمها از روی ضربات سر دریافت کرده است (در همین بازه زمانی)؛ گفتنی است این تیم در دو دوره جام جهانی سال های ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ هم حضور نداشته و در مجموع ۱۴ بازی در جام جهانی انجام داده که میانگین آماری یک گل خورده با ضربه سر در هر بازی را نشان می دهد.

دیگر عملکرد آماری بسیار فاجعه آمیز عربستان در جام جهانی، گل های زده این تیم است؛ این تیم در ۱۰ بازی اخیر خود در جام جهانی تنها در دو بازی موفق به گلزنی شده و در ۸ بازی دیگر نتوانسته دروازه حریفانش را باز کند. دو دیداری که عربستان سعودی توانسته به گل برسد، برابر تیم های آفریقایی بوده که در هر دو بازی به تساوی دو بر دو دست یافت. گفتنی است که عربها دو بار هم از نقطه پنالتی به گل رسیدند.

۴    
آی اسپورت
2018-06-15 12:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر