فهرست
مورینیو مقابل تیم سابقش موفق می‌شود؟
مورینیو مقابل تیم سابقش موفق می‌شود؟

مورینیو مقابل تیم سابقش موفق می‌شود؟

آی اسپورت - روز یکشنبه و در حساس ترین بازی هفته هجدهم لیگ برتر انگلیس، تاتنهام در ورزشگاه اختصاصی خود و در یکی از دربی های حساس لندن به مصاف چلسی خواهد رفت. تاتنهام که در 4 بازی از 5 بازی اخیر لیگ برتری به پیروزی رسیده، توانسته از لغزش چلسی در هفته های اخیر و 4 شکست در 5 بازی آخر این تیم استفاده کرده و خود را به 3 امتیازی آبی ها در جایگاه چهارم (آخرین سهمیه لیگ قهرمانان اروپا) برساند. اما حضور ژوزه مورینیو روی نیمکت تاتنهام، بدون تردید اصلی ترین دلیل برای حساس تر شدن این مسابقه خواهد بود.

مورینیو که در دو مقطع (2004 تا 2007 و سپس 2013 تا 2015) روی نیمکت چلسی حضور داشته، اکنون دیگر کمتر محبوبیتی در بین طرفداران آبی ها دارد. درگیری او با آنتونیو کونته و در ادامه مائوریتسیو ساری در استمفوردبریج و سپس نشان دادن عدد 3 با انگشت (به معنای 3 قهرمانی مورینیو با چلسی در لیگ برتر) مورینیو را اکنون به چهره ای نسبتا منفور در بین طرفداران آبی ها تبدیل کرده و یک پیروزی در دیدار یکشنبه، به خصوص اگر با جنجال های خاص مرد پرتغالی همراه باشد، می‌تواند بر دامنه این تنفر بیفزاید.

آمار نیز نشان می‌دهد که شانس مورینیو برای کسب پیروزی با تاتنهام برابر چلسی کم نیست. مورینیو تاکنون در 13 مسابقه، تیم های جدیدش را در بازی های خانگی برابر تیم هایی سابق خود هدایت کرده و در 12 بازی از این 13 مسابقه، به پیروزی رسیده است؛ آماری که نشان می‌دهد آقای خاص راه بردن تیم های سابق خود را (حداقل در مسابقات خانگی) به خوبی بلد است.

در برابر چلسی، مورینیو در این قبیل مسابقات آماری صد درصدی داشته است. او در فصل 10-2009 و در دوران حضور در اینترمیلان، نراتزوری را در مرحله یک هشتم نهایی برابر چلسی هدایت کرد و در دیدار رفت، چلسی را در سن‌سیرو 2-1 شکست داد.

او در دوران حضور در منچستریونایتد هم دو بار تیمش را در اولدترافورد برابر چلسی به میدان فرستاد که هر دو بازی، با برتری شیاطین سرخ بر چلسی همراه بود؛ پیروزی 2-0 در بازی فصل 17-2016 و پیروزی 2-1 در بازی فصل 18-2017. به این ترتیب مورینیو در 3 مسابقه خانگی برابر چلسی، 3 برد کسب کرده است.

با این حال، فرانک لمپارد هم دلایلی برای به وحشت انداختن سرمربی سابق خود خواهد داشت. لمپارد در نخستین فصل مربیگری خود، روی نیمکت دربی کانتی در مرحله سوم جام اتحادیه به منچستریونایتد و مورینیو رسید و بعد از تساوی 2-2، توانست تیم آقای خاص را در اولدترافورد با شکست 8-7 در ضربات پنالتی از نخستین جام فصل، حذف کند. علاوه بر این، چلسی با 128 پیروزی برابر تیم های لندنی در تاریخ لیگ برتر، مشترکا موفق ترین تیم دربی های لندن (در کنار آرسنال) شمرده می‌شود و این رکورد نیز می‌تواند دست بالا را در مسابقه یکشنبه شب به آبی ها بدهد.

     
آی اسپورت
2019-12-21 00:18:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید