فهرست
تاریخ‌سازی دروازه‌بان کهنه‌کار مصر
تاریخ‌سازی دروازه‌بان کهنه‌کار مصر
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

تاریخ‌سازی دروازه‌بان کهنه‌کار مصر

آی‌اسپورت- دروازه‌بان تیم ملی مصر با مهار پنالتی بازیکن عربستان رکوردهای جالبی به جا گذاشت. تیم‌های ملی عربستان و مصر سومین و آخرین بازی خود را در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه امروز برگزار کردند.

در این بازی که با برتری دو بر یک عربستان خاتمه یافت، یک اتفاق خاص رخ داد. عصام الحضری با ۴۵ سال و ۱۶۱ روز سن درون دروازه تیم مصر ایستاد و به پیرترین بازیکن تاریخ جام‌های جهانی تبدیل شد.

او در روزی که این رکورد را به نام خودش ثبت کرد، موفق شد در نیمه اول یک ضربه پنالتی را از فهد المولد بگیرد. این دفع زیبای توپ از سوی الحضری باعث شد که یک رکورد تاریخی دیگر هم به نام او ثبت شود. این دروازه‌بان کهنه کار در ۴۵ سالگی اولین بازی عمر خود در جام‌های جهانی را تجربه کرد و با مهار پنالتی در این رابطه تاریخ‌ساز شد. عصام الحضری در نیمه اول بازی مقابل عربستان به چهارمین دروازه‌بان تاریخ جام جهانی از سال ۱۹۶۶ تبدیل شد که در اولین حضور خود در این تورنمنت موفق به گرفتن ضربه پنالتی شده است.

دیگر نفراتی که موفق به ثبت این آمار شده اند، کوئیروگا از پرو در جام ۱۹۷۸، مئولا از آمریکا در جام ۱۹۹۰ و هالدورسون از ایسلند در جام جهانی فعلی بوده‌اند.

 

ورزش سه

۲    
آی اسپورت
2018-06-25 21:47:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر