فهرست
متخصصان نقل و انتقال بحران
متخصصان نقل و انتقال بحران

متخصصان نقل و انتقال بحران

آی اسپورت - حضور مربیان خارجی درجه اول در فوتبال ایران شبیه خریدن کالاهای لوکس برای خانه خرابه است. خانه خرابه‌ای که هر لحظه امکان دارد که بریزد و کالاهای لوکس زیر خرواری از آوار بمانند. خانه خرابه‌ای که نه مالکی دارد برای رسیدگی به مشکلاتش و نه مدیرانی که بحرانش را کنترل کنند. حضور کالاهای لوکس فقط باعث می‌شود که این زیبایی ظاهری برای مدتی کوتاه خرابی خانه را پنهان می‌کند اما از میزان آن کم نمی‌کند بلکه در زیر پوست این زیبایی، خرابی در حال پیشرفت است و حتی می‌تواند در سکوت منجر به ریزش شود.

استراماچونی یکی از همان کالاهای لوکس بود. از همان‌ها که آنقدر محیط اطرافش را زیبا کرده بود که حالا نبودنش حسابی توی ذوق می‌زند. آنقدر زیاد که همه دست به کار شده‌اند تا این کالای لوکس را به سرجایش برگردانند. برگشتی که قطعا چیزی از خرابی منزلش کم نمی‌کند فقط آنهایی را که با اعتراضاتشان مسئولان این خانه خرابه را عاصی کرده‌اند را برای مدتی ساکت می‌کند و مدتی به مالکان آن اجازه استراحت در سایه حضور این کالای لوکس می‌دهند.

با بازگشت استراماچونی با این شیوه اما به جز ساکت‌شدن هواداران چه اتفاقی می‌افتد؟ مدیران فوتبالی زمانی که در موضع مذاکره‌کننده بودند قراردادهایی را می‌بستند که هر جور اتفاق عجیب در آن ممکن بود. این که بازیکن یا مربی هر زمان که دلش می‌خواهد برود یا شکایت کند یا هر کاری که دلش می‌خواهد انجام بدهد. تصور کنید که این مدیران این بار قرار است در شرایطی با استراماچونی قرارداد مجدد امضا کنند که در موضع ضعف قراردارند و سرمربی ایتالیایی دست بالا را دارد. آنها برای بازگرداندن او مجبورند که با هر شرایط و جزئیاتی که استراما می‌خواهد موافقت کنند. قرارداد یکساله با مبلغ بالاتر و جزئیاتی که او احتمالا درخواست آنها را دارد. نتیجه این قرارداد چه خواهد بود؟ استراما بعد از پایان فصل می‌تواند مثل همین امروز وسایلش را جمع کند و راهی شود. استقلالی‌ها احتمالا با مبلغی موافقت کرده‌اند که مثل الان توان پرداخت آن را ندارند. کار به طلبکاری و بدهکاری و فیفا و شکایت و کسر امتیاز می‌کشد. بازیکنان خارجی مثل دیاباته و میلیچ با رفتن سرمربی‌شان نمی‌مانند. بازیکنان دیگر هم قطعا ساز رفتن را کوک می‌کنند و باشگاه استقلال هم که تمرکزش باید روی پیدا کردن گزینه جدید باشد عنان کار از دستش در می‌رود. برگرداندن استراماچونی در این شرایط ضعف باشگاه استقلال و مدیرانی که می‌خواهند از فریادهای هواداران برسرشان راحت شده و محکوم به قرمز بودن نشوند فقط و فقط بحران را به تاخیر می‌اندازد. هیچ خبری از حل بحران نیست همانطور که هیچ وقت در این فوتبال نبوده  و نخواهد بود. با مدیرانی که در هیچ زمینه‌ای مدیریت ندارند که در حل بحران داشته باشند. آنها خودشان مولد بحرانند و با بعضی از تصمیماتشان فقط بحران را از یک زمان به زمان دیرتر منتقل می‌کنند.

منزوی در آخرین مصاحبه‌اش به هواداران و همه آن پیشکسوتانی که قرار است بعد از پایان فصل مجددا انتقادات را از سر بگیرند هشدار داده است. هشدار از یکساله شدن قرارداد دوساله و قبول کردن تمام درخواست‌های سرمربی ایتالیایی.

حالا آن کالای لوکس قرار است با قیمتی بالاتر به سرجایش برگردد. به همان خرابه‌ای که حالا با شرایط جدید یکی، دو تا دیگر از آجرهایش هم ریخته است اما می‌شود به کالای لوکسش برای مدت کوتاهی دل خوش کرد.

 

۱۴    
آی اسپورت
2019-12-11 17:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر