فهرست
استفنز، ملكه جديد نيويورک
استفنز، ملكه جديد نيويورک

استفنز، ملكه جديد نيويورک

، بامداد روز گذشته رقابت‌های تنیس یو اس اوپن در بخش زنان به پایان رسید و در میان شگفتی، اسلوئانی استفنز، تنیس‌باز 24 ساله آمریکایی با غلبه بر هموطنش، مدیسن کیز، به مقام قهرمانی رسید. اینکه چرا قهرمانی این تنیس‌باز جوان در آخرین گرنداسلم سال کمی به شگفتی شبیه است، بی‌دلیل نیست‌‌؛ ماجرا از این قرار است که استفنز یازده ماه به دلیل شکستگی پای چپش از میادین دور بود و تا همین ماه جولای گذشته سقوط وحشتناکی در جدول رده‌بندی برترین تنیس‌بازها داشت، به طوری که او در پایان ماه جولای زن شماره 975 تنیس دنیا بود! البته بازگشتش به دنیای تنیس با درخشش خیره‌کنند‌‌اش مواجه شد و خودش را تا رنکینگ 83 دنیا هم رساند‌‌؛ موردی که البته برایش سهمیه ورود به رقابت‌های یو اس اوپن را هم به همراه داشت.

استفنز در حالی برای رسیدن به مهمترین فینال زندگی‌‌اش تلاش می‌کرد که باید در نیمه‌نهایی از سد تنیس‌باز بزرگی به اسم ونوس ویلیامز هم می‌گذشت‌‌؛ اتفاقی که رقمش زد و نشان داد حرف‌های زیادی برای گفتن دارد‌‌؛ او در فینال هم هیچ شانسی برای دوست قدیمی‌‌اش، مدیسن کیز باقی نگذاشت و در دیداری که یک ساعت و یک دقیقه طول کشید توانست 6 بر3 و 6 بر صفر رقیب را ببرد و برای اولین بار در زندگی‌‌اش فاتح یکی از رقابت‌های گرنداسلم شود. ملکه جدید نیویورک که طبیعتاً مهمترین جام زندگی‌‌اش را به دست ‌آورده حالا با پاداش 3 میلیون یورویی‌‌اش می‌تواند روزهای خوشی را در زندگی‌‌اش رقم بزند. «من 23 ژانویه همین امسال پایم را جراحی کردم‌‌؛ اگر کسی آن روز به من می‌گفت انتهای سال قهرمان یو اس اوپن می‌شوی، قطعاً به او می‌گفتم چنین چیزی ممکن نیست».

دوستی و دیگر هیچ

شاید اگر مدیسن کیز که او هم مدت‌ها به دلیل آسیب‌دیدگی نمی‌توانست بازی کند، در دیدار نهایی آسیب‌دیدگی کمتری داشت بازی فینال زنان چندان یک طرفه نمی‌شد‌‌؛ با این حال آسیب‌دیدگی مدیسن کار را برایش سخت کرد. البته این داستان موجب نشد که دوستی این دو تنیس‌باز زیر سؤال برود‌‌؛ شاید قشنگ‌ترین صحنه بازی به انتهای دیدار برمی‌گشت که این دو برای مدت طولانی همدیگر را در آغوش گرفتند و اشک ریختند‌‌ حتی تا زمان اهدای جوایز هم کنار یکدیگر ماندند. استفنز، در صحبت‌هایی که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده می‌گوید: «مدیسن بهترین دوستم است. اینقدر که دوست داشتم در فینال با او بازی کنم، دلم نمی‌خواست با هیچ بازیکن دیگری روبه‌رو شوم. به او گفتم واقعاً می‌خواستم بازی مساوی شود. می‌دانم که او چنین حسی داشت. این دقیقاً همان دوستی و صمیمیتی است که حرفش را می‌زنیم».

این دو تنیس‌باز آمریکایی در شرایطی به فینال این رقابت‌ها رسیدند که جای خالی سرنا ویلیامز، مشهورترین تنیس‌باز بخش زنان حس می‌شد‌‌. سرنا که به تازگی مادر شده نتوانست در این تورنمنت شرکت کند ولی این موضوع دلیل نشد که جام این دوره از دست آمریکایی‌ها خارج شود‌‌؛ نکته قابل توجه اینکه، استفنز، اولین آمریکایی از سال 1998 است که فاتح یو اس اوپن می‌شود و اسمش ویلیامز نیست! از آن زمان به بعد هر بار یک آمریکایی توانسته فاتح رقابت‌های یو اس اوپن شود، یا سرنا ویلیامز بوده و یا خواهرش ونوس!

 

۲    
آی اسپورت
2017-09-11 15:03:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر