فهرست
اتهام بزرگ دایی: تبانی پرسپولیس و استقلال
اتهام بزرگ دایی: تبانی پرسپولیس و استقلال

اتهام بزرگ دایی: تبانی پرسپولیس و استقلال

آی‌اسپورت- علی دایی اتهاماتی را مطرح می‌کند که سنگین است، آنچنان سنگین که می‌تواند واکنش سریع کمیته انضباطی و کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال را در پی داشته باشد. در فوتبال ایران به زبان آوردن این حرف‌ها که در واقع اتهاماتی جدی هستند، عادی شده و هیچ کس در فدراسیون فوتبال پیگیر این اتهامات نیست. حرف‌های دایی در نشست خبری امروز را بخوانیم:

«خیلی‌ها می‌خواستند پرسپولیس را در لیگ قهرمان کنند و استقلال را در جام حذفی، اما همه نقشه‌های آنها به هم خورد. اگر نگاه کنید در بازی‌های اخیر اشتباهات داوری همیشه به ضرر ما بوده. بی‌دلیل به ضرر ما خطا و پنالتی می‌گیرند و پنالتی‌هایی که باید به نفع ما گرفته شود، گرفته نمی‌شود. در بازی با استقلال یک جور اشتباه شد و در بازی ما در اصفهان مقابل سپاهان هم طور دیگر. من بازی استقلال خوزستان با سپاهان را تماشا می‌کردم و دیدم که پورموسوی تا محوطه جریمه داخل زمین شد، حالا من می‌خواهم این سوال را مطرح کنم که آیا محرومیتی که برای من اعمال شد عادلانه بوده یا خیر. نمی‌دانم کمیته داوران با چه فکر و تدبیری یک کمک داور خوزستانی را برای بازی ما مقابل استقلال خوزستان می‌گذارد که بعد با اشاره رسانه‌ها آن را تغییر می‌دهد.»

علی دایی به یک نقشه و تبانی اشاره می‌کند، به اینکه می‌خواستند استقلال و پرسپولیس را قهرمان کنند. او اشتباهات داوری را در راستای همین خواست و همین تبانی می‌بیند و محرومیت‌های انضباطی‌اش را نیز در همین راستا. چینش داوری را نیز زیر سوال می‌برد و مجموعه اینها یعنی یک تبانی بزرگ و دست بردن در نتایج بازی‌ها. در فدراسیون فوتبال واکنش به این حرف‌ها چیست؟ چرا علی دایی را فرانمی‌خوانند تا از او اطلاعات بیشتری بخواهند؟

اگر علی دایی مطلع است که می‌خواستند پرسپولیس قهرمان لیگ و استقلال قهرمان جام حذفی شود، چرا فدراسیون فوتبال با بررسی صحت چنین ادعای بزرگی وارد یک پرونده بزرگ تبانی نمی‌شود؟ اگر حرف‌های دایی بیراه است و چنین خواست و چنین تبانی بزرگی در کار نیست، چرا علی دایی می‌تواند این حرف‌ها را به زبان بیاورد و چهره فوتبال را مخدوش کند؟

علی دایی، سرمربی نفت تهران است و بسیار ساده در نشست خبری دو حریفش در لیگ برتر را به تبانی متهم کرده. گوش‌های ما نباید به شنیدن این حرف‌ها عادت کند. اینها پرسش‌های جدی و کلیدی است که بعد از این مصاحبه دایی باید در اتاق‌های فدراسیون فوتبال مطرح شوند. آیا در فدراسیون کسی هست که این بحث‌ها را جدی بگیرد؟

علی دایی پیش‌تر از پرونده معروف به کارت به کارت حرف زد و آن ماجراها منجر به محرومیت محسن قهرمانی، همکاران دایی و ... شد و این بار نیز از یک تبانی بزرگ‌تر حرف می‌زند. واکنش حرفه‌ای فدراسیون فوتبال باید این باشد که بدون وقفه علی دایی را به فدراسیون دعوت کند و مستندات و حتی حدس و گمان او را بررسی کند. حرف از پرونده یک تبانی بزرگ است. چرا حساسیت خود را به این حرف‌ها از کف داده‌ایم؟ فوتبالی که به این حرف‌ها حساسیت نداشته باشد، فوتبال مشکوک و عجیبی نیست؟

۲۱ ۱۸  
آی اسپورت
2017-01-27 20:15:00
نظر دهید

۱۸ نظر
امید
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۲۰
ایول علی اقا حرفتو بزن. خوشم میاد نمیتونن ساکتت کنن. یاشاسین.
مهیار
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۲۵
واقعا این دایی دیگه شورش رو درآورده! دیگه کسی برای حرفاش تره هم خورد نمیکنه! یکی نیست این قلدر و پررو رو بابت این همه اتهام بی مدرک محکوم کنه و بنشونه سر جاش!؟؟؟
۵
ناصر
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۲۳
علی دایی و مربی تراکتور مصاحبه نکرده احضار به کمیته انضباطی پرسپولیسی و جناب امیر خان عابدینی لابی گر صهیونیستی اعتراف هم میکنه انگار نه انگار.
علی
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۴۱
اگر دستهای پشت پرده قصد قهرمانی تیم پرسپولیس را دارند، پس چرا همه تیمها در برابر این تیم ۱۱ نفره دفاع اتوبوسی می کنند؟!
خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ
یوسف
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۵۲
بارسای پپ هم اگه داوری به نفعش نبود نمیتونست چمپیونز رو فتح کنه! شما که پرسپولیسین!!
کامرانی فر هالو و پپه خودتی
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۵۲
آقا یوسف توی استقلالی پرسپولیس رو با بارسای پپ مقایسه می کنی
تیم خودتو با کدوم تیم مقایسه می کنی
یوسف
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۱۵
استقلالی کیه؟ تراکتوریم هدفمم مقایسه نبود میگم یعنی دستای پشت پرده سوای بازی زیبا یا ضعیف هست!
۱
کامرانی فر هالو و پپه خودتی
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۲۱
آقا یوسف
عذرخواهم.
۲
بهنام
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۰:۴۳
باشه اصلا حرف علی دایی درست میخواستن پرسپولیس قهرمان بشه.ولی در عمل که دارن برعکس عمل میکنن.داوری ها که همش به ضرره پرسپولیسه.نمونش بازی قبل پرسپولیس گسترش که داور دو تا پنالتی برای پرسپولیس نگرفت و بازیکن گسترش رو اخراج نکرد.تو ایران تازگیا این باب شده که هرکی کم میاره از این حرفا میزنه و فرافکنی میکنه.فصل پیش هم با وجو اینکه کلی از امتیازات پرسپولیس رو اوایل فصل با اشتباهات داوری از پرسپولیس گرفتن و تو جام حذفی هم مقابل ذوب آهن داور با اون اشتباه وحشتناکش پرسپولیس رو حذف کرد یه عده از این حرفا میزدن که داوری ها به نفع پرسپولیسه و اراده برای قهرمانی پرسپولیس هست.
سکه لای گز
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۵۴
علی دایی مصداق این ضرب المثله
دیگی که برا من نجوشه، سر سگ توش بجوشه
علی
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۵۶
شما یا واقعا متوجه مطلی نیستید یا خودتون رو به اون راه زدید. بازی هایی که داوری به ضررتون بوده برنده شدید پس داور تاثیر گذار نبوده. صحبت اون بازی هایی هست که به لطف داور امتیاز گرفتید.
۳
پیمان
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۱۷
"علی" بگو دقیقا تو کدوم بازی یا بازی ها پرسپولیس به لطف داوری امتیاز گرفته؟
۳
سعید
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۱۴
ما هنوز ماجرای دو سال پیش و از یادمان نبردیم که چگونه سر تراختور و بریدن آیا داوری مشکل داره؟ پس چرا همان داور بیرون از ایران سوت اشتباهی نمیزنه؟ حالا اخراج کیانی در بازی امروز یک غیره فوتبالیم میفهمه که داور چرا خطا گرفت و چرا اخراج کرد.در ایران چیزی بنام عدالت نیست چرا سیدجلال اخراج نشد؟چرا کیانی اخراج شد؟چرا دوسال پیش تراختور قهرمان نشد؟چرا یک نفر در فدراسیون به صراحت میگه من لابی کردم و هنوز سرکارشه؟چرا هر کس پارتی تو فدراسیون داره قهرمان میشه؟و چرا نباید تراختور قهرمان لیگ ایران بشه
۳ ۱
حرف حساب
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۲۲
سر تراکتور رو حماقت 70 هزار نفر تو استادیوم برید نه کس دیگری! حالا گیریم یه دروغگو گفت تو اصفهان بازی مساوی شده، توی 07هزار و بیست نفر تماشاگر و اعضای تیم تراکتور یه عاقل نبود از تو اینترنت و رادیو و ... نتیجه واقعی رو بفهمه؟ برید بابا ... حماقت خودتون رو گردن دیگران نیندازید!!
۳
مسعود
جمعه ۸ بهمن ۱۳۹۵، ۲۳:۲۴
مثل اینکه یادت رفته خودت با سایپا به ناحق قهرمان شدی و قهرمانی استقلال اهواز رو گرفتی که باعث شد این تیم وارد بحران بشه و الان هم در رده اخر لیگ دسته یک باشه و تا استانه منحل شدن هم بارها پیش بره
۴
A
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۱:۲۴
این که چیزی نیست همه می دونن خودشون هم اعتراف کردن
جاهد
شنبه ۹ بهمن ۱۳۹۵، ۰۸:۴۶
اولا در جواب دوستمون علی اقا باید بگم که علی دایی داره دقیقا به بازی اشاره میکنه که بازی رو برده!داره میگه تو جام حذفی اراده ای در کار بوده تا استقلال قهرمان بشه و داوری تو بازی با این تیم علیه ما بوده!در حالی که بازی رو برده.من نمیدونم که ما کی میخوایم دست از این تفکر جهان سومی توهم توطئه دست برداریم.اقا 10 ساله پرسپولیس و 5 ساله استقلال قهرمان نشدن.واقعا دستایی در کاره؟یعنی واقعا میخواید بگید امسال پرسپولیس با لابی صدر نشینه؟واقعا بازی های پرسپولیسو دیدید؟!!!اگه دستایی در کار بود سال قبل پرسپولیسو قهرمان میکردن.فوتبال همینه یه سال استقلال یه سال پرسپولیس یه سال تراکتور تو اوج هستن.بیاید از فوتبال لذت ببریم.دوستانی هم که هنوز فکر میکنن اراده ای در کاره.خب پس چرا لیگو دنبال میکنید؟اگه مشخصه وقت خودتونو تلف نکنید اینجا هم نیاید!!!
هادی
يكشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۵، ۰۲:۰۷
آقای حرف حساب تو اون بازی تمام خطوط ارتباطی و بیسیمی قطع شده بود.در ضمن آقای کفاشیان دقیقه ۶۰ رفتند اصفهان از تبریز مد نظرت باشه.تعصبی نظر نده.قهرمان تو لیگ رو سازمان تصمیم میگیره کی باشه نه چیز دیگه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر