فهرست
نقد روز؛ گل‌های طارمی را فراموش کرده‌اید؟
نقد روز؛ گل‌های طارمی را فراموش کرده‌اید؟

نقد روز؛ گل‌های طارمی را فراموش کرده‌اید؟

آی اسپورت – درخواست طارمی از پرسپولیس برای جدایی با واکنش تند هواداران این تیم روبه‌رو شد. این چندمین بار است که طارمی تصمیم به جدایی گرفته و هواداران از این بابت دل خوشی از او ندارند. آخرین ماجرای جدایی طارمی به اول فصل قبل برمی‌گردد که راهی ترکیه شد و عکس امضای قراردادش با ریزه‌اسپور روی جلد روزنامه‌ها رفت، ولی خیلی زود پشیمان شد و به پرسپولیس برگشت. ادامه ماجرا را همه می‌دانیم؛ این پرونده برای پرسپولیس به قیمت جریمه مالی و مهم‌تر از آن محرومیت از دو پنجره نقل و انتقالات تمام شد. طارمی هم خودش چهار ماه محروم شد و حالا در آستانه پایان این محرومیت تصمیم به جدایی گرفته.

مهم‌ترین دلیل خشم هواداران را باید در همین محرومیت دانست که نتیجه انتقال نافرجام طارمی به ترکیه است. پرسپولیس خوش‌شانس بود که علیپور این روزها آماده است، وگرنه غیبت این مهاجم ملی‌پوش می‌توانست به قیمت از دست رفتن امتیازات حساسی تمام شود.

برخی از آنها هم معتقدند طارمی که خودش دلیل این محرومیت بوده نباید در این شرایط پرسپولیس را تنها بگذارد. اگر این محرومیت پابرجا بماند، پرسپولیس تا پنجره زمستانی سال آینده اجازه خرید بازیکن ندارد و باید با همین داشته‌ها پیش برود. در حال حاضر علیپور و منشا، دو مهاجم پرسپولیس در خط حمله هستند، ولی در صورت مصدومیت یا افت آنها دست برانکو در این خط خالی می‌شود، مگر اینکه تصمیم بگیرد وحید امیری را به خط حمله منتقل کند.

آنها احتمالا گریزمان را مثال می‌زنند که به دلیل محرومیت اتلتیکو مادرید از نقل و انتقالات تابستان گذشته حاضر نشد به منچستریونایتد برود و انتقالش را به سال آینده موکول کرد. مهاجم فرانسوی نقشی در محرومیت تیمش نداشت، ولی تن به این فداکاری داد تا دست سیمئونه در خط حمله خالی نماند.

با همه اینها طارمی در این سال‌ها آنقدر برای پرسپولیس درخشیده و موثر بوده که نمی‌توان قضاوت درباره عملکردش را تنها به تقاضاهای چندباره جدایی‌اش و پرونده ریزه‌اسپور محدود کرد. او در دوره‌ای به پرسپولیس پیوست که این باشگاه به خریدهای گران و ناکارآمد شهرت داشت. در آن سال‌ها پرسپولیس به دلیل بدسلیقگی در نقل و انتقالات از بازیکنان متوسطی پر شده بود که با ارقام بالا به این تیم پیوسته بودند، ولی کارآیی پایینی داشتند تا هواداران یکی از بدترین ادوار تیم‌شان را تجربه کنند. طارمی در این جمع شرایط متفاوتی داشت. مهاجمی گمنام که با رقمی پایین و بی سر و صدا از لیگ یک به پرسپولیس پیوسته بود و از تنها بازیکنان قابل اعتنای تیم بود.

نخستین فصل حضور طارمی همزمان با دوران متزلزل پرسپولیس بود که تیم بیشتر فصل را در نیمه پایینی جدول گذراند، با این حال توانست هفت گل بزند و یکی از بهترین‌ها بود. طارمی در دو فصل بعد به ترتیب با زدن ۱۶ و ۱۸ گل بهترین گلزن مسابقات شد و نقش بسیار مهمی در نایب‌قهرمانی و قهرمانی متوالی پرسپولیس داشت.

نقش برانکو در موفقیت‌های اخیر پرسپولیس غیرقابل انکار است، ولی اگر از مربی کروات هم بپرسید قطعا به تاثیر طارمی در اوج‌گیری تیم اعتراف خواهد کرد. در این سال‌ها درباره از دست رفتن فرصت‌ها توسط طارمی بیش از اندازه بزرگ‌نمایی شده و آمار گلزنی او کافی است تا استعداد گلزنی او را ثابت کند.

انتقال بازیکنان ایرانی به اروپا یا باشگاه‌های ثروتمند عربی حاشیه خلیج فارس اتفاق جدیدی نیست و در دو سه دهه گذشته بهترین‌های فوتبال ایران قدم در این مسیر گذاشته‌اند، پس علاقه طارمی برای رفتن نباید از سوی هواداران سرزنش شود. انتظار می‌رفت این انتقال دیر یا زود اتفاق بیفتد، همانطور که چند ماه قبل برای سروش رفیعی رخ داد.

۱۳ ۱۶  
آی اسپورت
2018-01-02 10:41:00
نظر دهید

۱۶ نظر
پرسپولیس قهرمان
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۰:۵۴
اگه ایشون گلزنی کرده اند و معروف شده اند و به مال و منال رسیده اند به خاطر حضور در پرسپولیس بوده است عاقبت بازیکنانی که مقابل پرسپولیس قرارگرفته اند را ببینید حقیقی و صادقیان نمونه های اخیر هستند.پرسپولیس بزرگتر از همه است از بازیکن،از مربی و از مدیر عامل،پس ایشون باید اندازه خودشونو بدونن
مارال
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۴:۴۶
آخه مگه چکار کرده این بی چاره ؟!! فقط میخواد بره اروپا برای پیشرفت ما که نباید انتظار داشته باشیم همیشه بمونه تو پرسپولیس !
۶
پرسپولیس قهرمان
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۰۷
مارال عزیز،
از تیم ما علی کریمی،مهدی مهدوی کیا،کریم باقری و علی دایی و خیلی بازیکنان دیگر به تیم های خارجی رفتند و موفق هم بوده اند و صاحب افتخار شخصی برای خود و افتخاری بزرگ برای پرسپولیس و ایران شده اند و اکنون جزو محبوب ترین فوتبالیست های ایران هستند.ولی ایشان اخلاق حرفه ای را رعایت نمی کنند با کارهایی که کردند باعث ضربه زدن به منافع باشگاه(هر چند باید قبول کنیم مدیران باشگاه هم مقصر بوده اند)شده اند.بپذیرید اگر ایشان به یک باشگاه خارجی بروند و همین رفتار را داشته باشند چه عواقب ناگواری در انتظارش خواهد بود عکس العمل باشگاه ریزه اسپور یک‌نمونه آن می باشد.
ویلی
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۰۵
در اوضاع فعلی کشور و وضعیت این روزهای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، تصور می‌کنید خبر و تحلیل منتشر کردن، توجیهی داره؟
۷ ۱
پرسپوليسي اصيل
چهارشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۳۳
من مطمئنم يه خريتي توش هست
۱
red
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۰۹
کل مدتیکه تو پرسپولیس بوده فقط دوماه اول نخواسته جدا بشه. علی علیپورمم داره گل میزنه بیشتر ازاین تازه به دوران رسیده. برعکس این شخصیت داره و دنبال جلف بازیم نیست .به هوادار خودیم هیس نشون نداده.این احمق پرسپولیس و محروم کرده و هیچ ربطی به گلایی که زده و به خاطرش پول گرفته نداره .
Hasan
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۱۰
بیشتر از طارمی مدیران مشکل دارن یه قرارداد شش ماهه تا یک ساله ببندند تا دوران محرومیت از طارمی استفاده کنن در این صورت نه سیخ میسوزه نه کباب طارمی هم میتونه نیم فصل سال دیگه بره به اروپا پرسمولیس هم براش جانشین بخره طاهری کجایی که یادت به خیر
۴
red
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۱۲
یه کلم بروکلیم میزاشتن خط حمله پرسپولیس با اینهمه حمایت و این تیم پرسپولیس اقای گل میشد .حمایت ازاین تازه به دوران رسیده توهین به فوتباله!
پدرام
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۲۱
چرت نگو باو - وظیفه یه مهاجم گل زدنه

پولش رو گرفت -شهرتش رو گرفت وظیفش رو انجام داد

همین ها رو هم علی پور بدون جفتک انداختن داره انجام میده

بازیکن باید سرش رو بندازه پایین تمرینش رو بکنه کارش رو انجام بده بدون غر بدون نق بدون زر اضافه

این بابا گاو 10من شیر ده هستش
ساشا
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۲۲
معرفت هم خوب چیزیه ، بفرما ، بشین و بتمرک همه شون یه معنی میده ولی آدم خوبه بهترین روش رو انتخاب کنه ، در مورد آقای گلی طارمی هم همین بس که بازیکنی مثل علیپور درمقایسه با زمان مشابه بیشتر از طارمی گل زده!
درضمن در سیستم پرسپولیس برانکو با حضور هافبک ها و دفاع های کناری با کیفیت آقای گل شدن چیزه عجیبی نیست، اگه علی پور نمی شد منشا میشد اگه منشا نمی شد آدام همتی میشد. این آقای فک کرده با اتوبوس پارک کردن تیم ملی تو جام جهانی به یک تیم خوب اروپایی میره ، یکی اینو از توهم خارج کنه ، آخرش میره یونان تو تیم های اون کشور بازی می کنی ، دوسه سال دیگه که برگشتی دیگه راهی تو پرسپولیس نخواهی داشت. حالا هرچی می تونی جفتک بنداز.
Mahdi
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۱:۲۵
با این خط هافبک پرسپولیسو این پولیکه این تازه ب دوران رسیده گرفت منه ۱۸ ساله هم مهاجم پرسپولیس بودم اقای گل میشدم خیلی کار خاصی انجام نداده
آرش666666
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۲
همینکه یه نویسنده کیسه کش مثل آرمن ساروخانیان از کاریه بازیکن پرسپولیسی دفاع میکنه معلومه کار اون بازیکن اشتباهه
دمت گرم آرش جان
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۸:۵۶
نکته سنجی شما قابل توجه و تقدیر است :)))
۲
امید از تفت
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۷
تأثیر فنی طارمی و گلهاش برای پرسپولیس، چه ارتباطی به ندانم کاریها و تخلفات بیرون زمینش داره!!؟ شما میگید فقط پرسپولیس هزینه ندانم کاریهای طارمی را بده!!؟ اینکه خیلی غیرمنطقی است. طارمی نمیخواد قراردادش را تمدید کنه تا بعد جام جهانی به عنوان بازیکن آزاد هرجا خواست بره. ما میگیم اگه میخوای بری همین الان برو تا باشگاه بخاطر هزینه ای که برای شما کرده سودی ببره، نمیخوای هم بری قراردادت را دو ساله تمدید کن، بعد جام جهانی قطعاً پیشنهاد خوب اروپایی خواهی داشت و اگر قرار باشه ترانسفر بشی از طریق باشگاه باشه تا باشگاه هم هرچند کم نفعی ببره و کسی قرار نیست جلوی اروپا رفتن طارمی را بگیره. مطمئن باشید اون موقع هواداران از رفتنش استقبال می کنند حتی اگر پرسپولیس محروم باشه و ضرر کنه. ولی این شرایط قابل قبول نیست. طارمی نباید نگاهش به کاوه رضایی باجگیر باشه که دو میلیارد از استقلال باج گرفت و رفت و تهش هم هیچی نمیشه. پرسپولیس، استقلال نیست آقای طارمی.
ولی
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۳:۴۰
خب عزیزم من پول میگیره گل بزنه پول نمیگیره که گل بچینه ، 10 تا موقعیت خراب میکردش یه دونه رو گل میکردش
666
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶، ۱۶:۲۷
. سیستم بازی پرسپولیس طوریه که هربازیکنی درقالبش قرار بگیره شانس زیادی واسه گلزنی داره
2. ایشون از طریق پرسپولیس ره صدساله رو یه شبه طی کرد رسیدن به اقای گلی لیگ 2 بار، رسیدن به تیم ملی، پول و شهرت
3. همین احترامی هم براش قائلیم به خاطر گلزنیش هست
4. ظاهرا یادتون رفته محرومیت پرسپولیس از نقل و انتقالات به خاطر کی بوده
5. میخواد بره به جهنم فقط دیگه این رفتن، نرفتن رو بذاره کنار
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر