فهرست
پیش بازی انگلیس- کرواسی؛ ببر یا بسوز!
پیش بازی انگلیس- کرواسی؛ ببر یا بسوز!

پیش بازی انگلیس- کرواسی؛ ببر یا بسوز!

آی اسپورت – از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه ومبلی آخرین بازی گروه چهار لیگ A ملت‌های اروپا برگزار خواهد شد. این دیداری بعد از پیروزی کرواسی برابر اسپانیا شرایط خاص و بسیار حساسی پیدا کرده است. برد انگلیس آن‌ها را صدرنشین خواهد کرد و کرواسی را به دسته پایین‌تر می‌فرستد، برد کرواسی هم آن‌ها را به مرحله پایانی خواهد فرستاد و انگلیس به لیگ B می‌رود، تساوی با گل یا بدون گل اسپانیا را به مرحله نهایی خواهد فرستاد و تنها تفاوتش این است که اگر این تساوی با گل باشد کرواسی به لیگ B می‌رود و اگر بدون گل باشد انگلیس به دسته پایین‌تر می‌رود.

انگلیس؛ صعود خاطره‌انگیز در ومبلی

سه‌شیر بعد از پایان تلخ در جام جهانی ۲۰۱۸ پس از این رقابت‌ها کم‌کم به شرایط خوبی که داشت، بازگشت. در لیگ ملت‌های اروپا با باخت شروع کردند و در کرواسی برابر بلیزر‌ها به تساوی رسیدند. برد برابر اسپانیا آن‌ها را به اوج رساند. گرت ساوت‌گیت هنرِ آنالیز خودش را به رخ حریف کشید و با ضدحملات در یک نیمه کارِ ماتادور‌ها را تمام کرد. برای تکمیل عملکرد خوب، سه‌شیر باید در ومبلی کرواسی را شکست دهد چراکه در غیر این صورت شاهد صعود اسپانیا یا کرواسی به مرحله بعد خواهد بود. از طرف دیگر بازی قبلی در ومبلی را برابر اسپانیا باختند و نمی‌خواهند خانه‌شان تبدیل به محل شادی رقبا شود. انگلیس هنوز یک انگیزه دیگر هم دارد و آن هم تلافی باخت در نیمه‌نهایی جام جهانی است. بازی رفت در ریکا بدون حضور تماشاگر دیداری بی‌حس و بی‌جان بود. حالا در حضور بیش از ۸۰ هزار تماشاگر انگلیس می‌تواند شب به‌یاد‌ماندنی و خاطره‌انگیزی را رقم بزند.

کرواسی؛ بازگشت شکوهمندانه بلیزر‌ها

چند گلوله هم بلیزر‌ها را از پای درنیاورد. باورنکردنی بود تیمی که در جام جهانی ۲۰۱۸ چشم‌ها را خیره کرد و نمایش‌های فوق العاده‌ای داشت از اسپانیا ۶ گل دریافت کند. شرایط آن دیدار برای شاگردان زلاتکو دالیچ عجیب شد و بلیزر‌ها به‌هم‌ریخته بازی کردند. فقط یک برد پرگل یا برد دقیقه آخر برابر اسپانیا می‌توانست درد‌های کرواسی را التیام ببخشد که مورد دوم برای‌شان چند روز پیش رخ داد. هیجان ستاره‌های کرواسی برای جبران ستودنی بود و حالا آن‌قدر روحیه دارند که پیروزی‌شان در ومبلی را دور از دسترس ندانیم. دالیچ می‌داند هر لحظه دیدارِ ومبلی می‌تواند سرنوشت تیمش در لیگ ملت‌های اروپا را تغییر دهد. آن‌ها حتی اگر به مرحله بعد صعود نکنند هم فاجعه‌ای رخ نخواهد داد، اما مشخص است روی تیمی که تا فینال جام جهانی رسیده همه حساب ویژه‌ای باز می‌کنند. تیزهوشی در حملات مثل نبرد زاگرب برابر اسپانیا می‌تواند در ومبلی هم ماهِ نوامبر کروات‌ها را باشکوه‌تر کند.

مصدومان و محرومان

کیران تریپیه به دلیل مصدومیت این بازی حساس را از دست داده، لوک شاو و جو گومز هم شاید به بازی برابر کرواسی نرسند. ایوان راکیتیچ غایب بزرگ کرواسی است که پس از مصدومیت در دیدار با اسپانیا به این بازی نخواهد رسید. دیگر مصدوم کرواسی هم یوسیپ پیواریچ است.

آخرین جدال

دیدار رفت در لیگ ملت‌های اروپا بین کرواسی و انگلیس در شهر «ریکا» با تساوی بدون گل به پایان رسید.

آمار بازی

۹) در ۹ رویارویی قبلی انگلیس و کرواسی، سه‌شیر ۳ برد کسب کرده، بلیزر‌ها ۴ برد داشته‌اند و ۲ بازی هم مساوی شده است.

۲) این سومین بازی انگلیس و کرواسی در سال ۲۰۱۸ است. در ۲ بازی قبلی یک برد برای کرواسی در نیمه‌نهایی جام جهانی رقم خورده و یک تساوی در لیگ ملت‌های اروپا حاصل کار آن‌ها بوده است.

۴) سه‌شیر در ۴ بازی آخر رسمی و دوستانه‌اش شکست نخورده است.

یک) کرواسی پس از ثبت اولین برد رسمی بعد از جام جهانی ۲۰۱۸ حالا در لیگ ملت‌های اروپا هم شانس صعود به مرحله نهایی را دارد.

۸) کرواسی بعد از ایسلند با ۸ گل خورده دومین خط دفاعی ضعیف مرحله گروهی لیگ ملت‌های اروپا را در اختیار دارد.

صفر) تنها تیمی که بعد از جام جهانی از انگلیس گل نخورده کرواسی بوده است.

ترکیب احتمالی دو تیم

انگلیس: پیکفورد، واکر، گومز، استونز، شاو، هندرسون، دایر، اَلی، لینگارد، استرلینگ و کین

کرواسی: کالینیچ، ورسالیکو، لوورن، ویدا، یدوای، مودریچ، بروزوویچ، کواچیچ، کراماریچ، پریشیچ و ربیچ

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2018-11-18 10:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر