فهرست
آنالیز فنی سیاه‌جامگان مقابل استقلال: قلعه بهتر از علیمنصور
آنالیز فنی سیاه‌جامگان مقابل استقلال: قلعه بهتر از علیمنصور

آنالیز فنی سیاه‌جامگان مقابل استقلال: قلعه بهتر از علیمنصور

آی اسپورت- استقلال در شرایطی موفق به شکست سیاه‌جامگان شد که هم این تیم و هم تیم مقابل موقعیت‌های خوبی برای زدن گل داشتند. سیاه‌جامگان مانند همه بازی‌های قبلی‌اش، شوت از راه دور را در دستور کار قرار داده بود. به خصوص در این دیدار که مهاجم زهردارش یعنی عیسی ترائوره را در اختیار نداشت. در دیدارهایی که ترائوره به میدان می‌رود، او مهاجم کاذب تیم است و برای سایر بازیکنان از فضای بین مدافعان مرکزی و کناری، موقعیت ایجاد می‌کند. ولی از این حیث خاطر سرمربی استقلال جمع بود که مهاجم قلدر حریف، محروم است. حالا مهم‌ترین عنصر سیاه‌جامگان ایوب کلانتری و پیام ملکیان هستند. منصوریان در این بازی تصمیم گرفت که هافبک مرکزی تیم مقابل را خلع سلاح کند. در این کار موفق هم بود و یکی از بدترین پیام ملکیان‌های فصل را مشاهده کردیم. اما علیمنصور برنامه درستی برای مهار کلانتری نداشت. ایوب مانند همه دیدارهای قبل خوب بود و به اندازه کافی برای مهاجمین موقعیت ایجاد کرد. بازی با تراکتورسازی تنها دیداری بود که کلانتری نمایش خوبی نداشت و فقط دوازده پاس ارسال کرده بود. ولی در بازی با استقلال مجددا شاهد اوج‌گیری ایوب بودیم. 

گراف شوت‌های سیاه‌جامگان مقابل فولاد خوزستان را مشاهده می‌کنید. تیم فرهاد کاظمی در این بازی پنج شوت زده بود که دو تای آن در چارچوب بود. 

۱ / ۵

گراف شوت‌های سیاه‌جامگان مقابل صبای قم را مشاهده می‌کنید. دیداری که سیاه‌جامگان بیشترین شوت‌های زده‌اش در این فصل را تجربه کرده بود. در این بازی ایوب کلانتری و رضا شربتی هر کاری خواستند در زمین پیاده کردند.

۱ / ۱۲

گراف شوت‌های سیاه‌جامگان مقابل تراکتورسازی را مشاهده می‌کنید. در این بازی ایوب کلانتری مهار شده بود. به همین خاطر پاس کلیدی خوبی به ثبت نرساند و کل بازی‌اش به چند کرنر و حرکت با توپ خلاصه شد.  

۱ / ۷

گراف شوت‌های سیاه‌جامگان مقابل استقلال را مشاهده می‌کنید. چهار شوت را به تنهایی پیام ملکیان به اوت زد. شوت‌هایی که از راه دور به سمت دروازه رحمتی زده می‌شد و خطری را برای او به همراه نداشت. جالب است که هر دو موقعیت خطرناک سیاه‌جامگان که در دقایق 61 و 90 به دست آمد، حمله از سمت چپ بود.

۱ / ۱۰

نقشه‌خوانی: فلش‌های سیاه به معنای پاس ارسالی هستند. فلش‌های نقطه چین، حرکت با توپ بازیکن را نمایش می‌دهند. فلش قرمز هم بیانگر شوت بازیکنان است که اگر خارج از چارچوب باشد، پیکان آن از خط کنار زمین عبور کرده است. عدد بالای سمت راست، دقیقه‌ای است که شوت زده شد و در کنار آن هم مدل حمله به دست آمده نوشته شده است.

 

 

 

کدخبر: 9407

۱۸    
آی اسپورت
2016-10-16 16:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر