فهرست
شاید اینفانتینو حق داشته باشد
شاید اینفانتینو حق داشته باشد

شاید اینفانتینو حق داشته باشد

آی اسپورت- روزی که رئیس جدید فیفا اینفانتینو بر مسند قدرت نشست صحبت از افزایش تیمهای حاضر در جام های جهانی آینده نمود .بعضی با این ایده مخالف بودند و اعلام داشتند که این وعده رئیس فیفا برای جلب توجه سر مایه گزاران در جام جهانی افزایش برد تبلیغاتی محصولات این اسپانسر ها است.

برای کسانی که جام جهانی با 16 تیم را دیده اند و پس از آن به مرور زمان تبدیل این 16 تیم به 32 تیم را شاهد بودند این وعده رئیس فیفا به معنی از بین رفتن جذابیت جام جهانی بود .آنها معتقد بودند جام جهانی محل برگزاری رویدادهای فوتبالی در بالاترین سطح ممکن است و حضور تیمهای زیاد باعث می شود که این رقابتها تبدیل به نمایش فوتبال هائی باشد که در حد جام جهانی نیستند.

عده ای دیگر هم معتقد بودند که جام جهانی فرصتی برای تیمها میسر می سازد که تک ستارگان مشهور فوتبال که در تیمهای نه چندان مشهور ملی عضو هستند هم بتوانند در جام جهانی باشند و هیچگاه جام جهانی حسرت عدم حضور مردانی چون جرج بست و رایان گیگز و ژرژوا ... دیگر نخواهد خورد و جام جهانی چون نامش باید متعلق به همه جهان باشد . این درگیری ها ادامه داشت اما سر انجام قرار شد جام جهانی 2026 با حضور 40 تیم برگزار شود !اما اعتراض ها همچنان باقی بود .

شب گذشته یکی از طرفداران فوتبال ایتالیا در فضای مجازی اعلام کرد که جام جهانی بدون هلند و ایتالیا و با حضور تیمهائی چون پاناما و ایسلند و مصر و ایران ارزش یک جام جهانی را ندارد !

این سخنان یک اظهار نظر کاملا عجیب است چون جام جهانی برای کل جهان و با توجه به عبور از کنکور انتخابی در هر منطقه جهان است اما در این بین یک واقعیت را باید در ورای حذف تیمهائی چون ایتالیا و هلند و ایالات متحده آمریکا و شیلی وساحل عاج و کامرون دید . این تیمها خاطرات زیادی را در جامهای جهانی ساخته اند ایتالیائی ها 4 بار جام را برده اند و دو بار نایب قهرمان و یک عنوان سومی و یک عنوان چهارمی دارند و یا هلندی ها سه بار به فینال رفتند و یک بار سوم و یک بار چهارم شدند آمریکائی ها یک بار در جام جهانی 1930 به مقام سومی این جام رسیده اند وقصه های کامرون در جام جهانی 1990 و ساحل عاج 2002 را کسی از یاد نمی برد اما آنها در این جام جهانی نیستند و حال شاید خیلی از طرفداران این تیمها امروز معتقد باشند پیشنهاد اینفانتینو تنها نمی تواند به نفع تیمهای کوچک باشد و شاید اگر سهمیه ها افزایش پیدا کند دیگر جام های جهانی با حسرت حضور نامهای بزرگش کمتر مواجه شود .

۶ ۶  
آی اسپورت
2017-11-15 02:50:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
شاهین
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۳:۱۸
این کاربر بیشعور ایران با پنج صعود را گذاشته کنار تیم هایی که اولین یا دومین صعودشونه !!
۳
من ربات نیستم
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۴:۵۹
معلومه حق داره. بابا چی بهتر از این؟ جام جهانی با 46 تیم خیلی حال میده. کلی دیرتر تموم میشه. دل کسی هم نمی سوزه.
۱
ویلی
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۵:۴۱
واقعیت اینه که فوتبال یه پدیده قرن بیستمی بود که دورش تموم شد و دیگه در جهان پیشرفته و متمدن امروز بروبیای سابقو نداره الان نوجوون غرق رفاه اروپایی و ژاپنی و حتی اماراتی از لوییس همیلتون و رافا نادال و استفن کاری الگو میگیره وتقلید میکنه و به دلیل وجود امکانات و زیرساخت های قوی استعدادش به ورزشهای شیک و باکلاس تری مثل اتومبیلرانی و تنیس و بیسبال...متمایل میشه به همین دلیل کشورهایی که قوانین مهاجرتی سختی دارن و چندان مهاجرپذیر نیستن فوتبالشون افول کرده از جمله ایتالیا و انگلستان و بالعکس کشورهایی مثل آلمان و فرانسه و بلژیک به لطف استعدادهای برآمده از طبقات پایین مهاجر هنوز حرفی برای گفتن دارن صدالبته در کشورهای توسعه نیافته مثل آمریکای لاتین همچنان فوتبال سهل الوصوله و محبوبه الان صعود به جام جهانی برای مردم هلند مهم تر بود یا ملت سوریه؟ چه بهتر با گسترش فستیوال جام جهانی ملت گرفتار و بدبختی مثل مصر و عراق و ایران....سرشون گرم باشه و یکم روحیه بگیرن
۵
شهرام
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۰۷:۱۳
قشنگی فوتبال به همین حسرتها و غم وشادیهاشه. یهو بیان جام جهانی رو 190 تیمه کنن که حسرت حضور هیچ تیمی حس نشه دیگه!! این کار فقط و فقط واسه پول و حمایت اسپانسر هاست و گند زده میشه به جذابیت بازیها.
نوید
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۰:۱۲
به نظر من که حرف اون طرفدار ایتالیا کاملا درسته! حالا کار ندارم که امسال ایتالیا تیم خوبی نداشت ولی سهمیه آسیا و اقیانوسیه زیاده! از کل آسیا و اقیانوسیه دو یا سه تا تیم کافی بود! آمریکای شمای و کارائیب هم سه و نیم تیم زیاده! حالا ببینید جام جهانی 48 تیمی که تو برنامشونه چی میشه!؟ 16 گروه سه تیمه! عملا جام جهانی تبدیل به جام حذفی میشه!
۱ ۱
جاهد
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۵۵
دوست عزیز این کاربر حرفی از اسیا نزده و فقط از ایران نام برده.اگه قرار بود دو تا تیم هم از اسیا برن جام جهانی باز هم ایران میرفت جام جهانی.این کاربر بیشتر جهت تحقیر دیگر تیم ها از این کشورها نام برده که البته با توجه به شرایط سختی که دارن قابل درکه اما قابل دفاع نیست.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر