فهرست
چرا تساوی باعث افتخار گواردیولا شد؟
چرا تساوی باعث افتخار گواردیولا شد؟

چرا تساوی باعث افتخار گواردیولا شد؟

آی اسپورت- پپ گواردیولا گفته تساوی یک – یک منچسترسیتی مقابل لیورپول یکی از نتایجی است که در دوران ورزشی‌اش بیشترین افتخار را به آن می‌کند. اما اگر به گذشته نگاه کنید خیلی سخت نیست که بفهمید چرا این نتیجه برای او انقدر رضایت بخش بوده است.

این نتیجه‌ای نبود که بتواند سیتی را در کورس رقابت برای قرار گرفتن بین 4 تیم بالای جدول نگه دارد، اما دقیقا نتیجه‌ای بود که پپ بعد از حذف ناگهانی تیمش از رقابت‌های لیگ قهرمانان اروپا به آن نیاز داشت.

بازیکنان او به هر دلیلی در نیمه اول بازی با موناکو به هیچ وجه از پس وظایفشان بر نیامدند. به همین دلیل هم حذف شدند و حالا سخت ترین ماموریت پپ این بود که ثابت کند آن عملکرد نشان دهنده توانایی تیمش نیست و فقط یک بازی بوده است.

در بازی با لیورپول دیدیم که بازیکنان سیتی، حتی آن‌هایی که کمترین امید برای حضور در تیم در فصل آینده را دارند، دوندگی مناسبی داشتند و برای مربی‌شان می‌جنگیدند. آبی‌ها بازی را خوب شروع کردند و فقط کمی سرعت همیشگی را نداشتند. انگیزه برای بردن این بازی درست بعد از آن شکست در در لیگ قهرمانان به وضوح در بازیکنان سیتی دیده می‌شد. اصلی ترین دلیل برای خوشحالی گواردیولا بعد از تساوی در این بازی همین است. اگر او تا قبل از بازی به وفاداری و تعهد بازیکنانش شکی داشت حالا آن شک برطرف شده است. نکته دوم برای او هم کیفیتی بود که بازیکنانش ارائه دادند.

یورگن کلوپ هم به این موضوع مشهور است که در هر باشگاهی مربی‌گری کند از بازیکنانش انتظارات  و توقعات بالایی دارد. پس او هم باید خوشحال باشد که بازیکنانش در لیورپول با تمام قدرت در این بازی جنگیدند، آن هم تا آخرین دقیقه. او البته باید خوشحال‌تر باشد اگر بازیکنانش بتوانند در ارائه چنین عملکردی تداوم داشته باشند و در بازی‌های دیگر هم به همین شکل کار کنند. این بزرگترین مشکلی است که لیورپول از زمان روی کار آمدن سرمربی آلمانی با آن مواجه بوده است.

گواردیولا هم در سیتی از بازیکنانش تعهد و وفاداری کامل می‌خواهد . شاید او هنوز برنامه مشخصی برای فصل آینده تیمش ترتیب نداده باشد، اما می‌داند که در همین فصل هم بازی‌های فریبنده‌ای پیش رو دارد و از طرفی اهمیت شرایطشان در پایان رقابت‌های این فصل را به خوبی می‌داند. او مطمئن است اوضاع برای تیمش به مراتب بهتر می‌شود و به بازیکن و سیستم خودش ایمان دارد. به همین دلیل است که او بعد از تساوی تیمش مقابل لیورپول اعلام کرده که خوشحال است.  

 

۳    
آی اسپورت
2017-03-20 19:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر