فهرست
آرژانتین ۴-۰عراق؛ بازی ۷۰دقیقه‌ای رسن
آرژانتین ۴-۰عراق؛ بازی ۷۰دقیقه‌ای رسن

آرژانتین ۴-۰عراق؛ بازی ۷۰دقیقه‌ای رسن

آی اسپورت -  مدیران فوتبال عربستان تورنمنت چهارجانبه ای برای فیفادی های ماه اکتبر در نظر گرفتند و از تیم های آرژانتین، برزیل و عراق برای حضور در آن دعوت به عمل آوردند. این تورنمنت امشب با دیدار تیم های عراق و آرژانتین آغاز شد. در بازی امشب آرژانتین با ترکیب رومرو، باستوس، پتزلا، فونس موری، آکونیا، پاردس، مزا، وازکز، مارتینز، دیبالا و ده پاول وارد زمین شد. در سمت مقابل عراقی ها هم جلال حسن، علی عدنان، علی فایز، احمد ابراهیم، مصطفی ناظم، علا مهاوی، امجد عطوان، اسامه رشید، بشار رسن، جستن میرام و احمد یاسین را در ترکیب اصلی داشتند.

مطابق انتظار بازی با تسلط بازیکنان آلبی سلسته آغاز شد و آرژانتینی ها از ابتدا بر حریف مسلط بودند. با وجود اینکه عراقی ها توپ ربایی های اندکی داشتند و سعی می کردند موقعیت سازی کنند، یک سانتر از سمت راست چپ برای آرژانتین گل اول را به دنبال داشت. لوتارو مارتینز با یک ضربه سر موفق شد دروازه جلال حسن را باز کند. در ادامه نیمه اول بازی کمی متعادل دنبال شد و عراقی ها هم با پرسینگ شدیدی که انجام دادند، موفق شدند چند فرصت به دست بیاورند که البته سرانجامی نداشت.

در نیمه دوم تعویض های متعدد دو تیم آغاز شد. کاتانچ در تیم عراق تغییر تاکتیک ایجاد کرد و بشار رسن را از نوک حمله به وینگر راست منتقل کرد. این تغییرات اما کارساز نبود و در ادامه برتری آلبی سلسته بر بازی بیشتر شد. پاسکاری آرژانتینی ها از بین هافبک های آرژانتین  و رسیدن به محوطه جریمه عراق، با ضربه روبرتو پریرا گل دوم این تیم را رقم زد. این گل در دقیقه ۵۳به ثمر رسید.

حملات نصفه و نیمه عراقی ها با بازیکنان تعویضی تازه نفس ادامه داشت ولی باز هم آرژانتین بود که به گل رسید. در دقیقه ۸۳کرنری از سوی بازیکنان این تیم ارسال شد که روی تیر دورتر پتزلا، مدافع پیش تاخته آرژانتینی ها با یک ضربه سر دروازه را باز کرد. در حالی که عراقی ها می خواستند از سنگینی این شکست بکاهند، آخرین گل شاگردان اسکالونی هم به ثمر رسید و این بار سروی که به عنوان یار جایگزین به زمین آمده بود، با یک حرکت انفرادی تماشایی از میانه میدان خود را به محوطه جریمه عراق رساند و یک ضربه مطمئن به گوشه دروازه حریف آسیایی زد تا حساب کار 4 بر صفر شود.

بدین ترتیب تیم ملی آرژانتین موفق شد در اولین بازی جام سوپرکلاسیکو عراق را به سادگی شکست دهد و منتظر دیدار سنتی خود با برزیل در آخرین شب این رقابت ها بماند. دومین بازی این تورنمنت را فردا شب تیم های عربستان و برزیل در ورزشگاه ملک سعود شهر ریاض برگزار می کنند.

  ۳  
آی اسپورت
2018-10-11 23:44:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
Amir
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۰:۳۱
یعنی عراق جنگ زده و اشغالی داعش و هرج و مرج کردستان عراق میتونه با ارژانتین بازی جور کنه بعد فدراسیون 5 ستاره نمیتونه با یک تیم خوب بازی بذاره
۱
قارتال
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۶:۵۷
عربستانی ها از یک طرف داعش رو از نظر مالی حمایت میکنند از طرف دیگر برای عراق جنگ زده بظاهر لطف میکنند و بازی بزرگ تدارک میبینند .،امیدوارم جام ملتها این موشهای وهابی به پستمون بخورند.
قارتال
جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷، ۱۷:۰۱
عربستانی ها از یک طرف داعش رو از نظر مالی حمایت میکنند از طرف دیگر برای عراق جنگ زده بظاهر لطف میکنند و بازی بزرگ تدارک میبینند .،امیدوارم جام ملتها این موشهای وهابی به پستمون بخورند.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر