فهرست
ایران در برابر قاره سیاه
ایران در برابر قاره سیاه
جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه

ایران در برابر قاره سیاه

آی اسپورت - تقابل با تیم‌های آفریقایی قدمت ۴۰ ساله دارد که ایران برای اولین بار در چارچوب قهرمانی آسیا-آفریقا به دیدار غنا رفت و ایران با پیروزی  ۳ بر صفر فاتح مسابقات شد. کلا دیدارهای رسمی ایران با آفریقایی‌ها در چارچوب رقابت‌های آسیایی-آفریقایی و همچنین جام جهانی بوده و سایر بازیها در تورنمنت‌های چهارجانبه بوده یا جنبه دوستانه داشته است.

ایران با مراکش تنها یک بار در مسابقات چهارجانبه تبریز  در سال ۱۳۸۱ روبه‌رو شده که آن دیدار در پایان ۱۲۰ دقیقه با نتیجه تساوی یک-یک پایان یافت و در ضربات پنالتی ایران پیروز میدان شد. هرچند که این بازی از سوی فیفا بازی رسمی محسوب نمی‌شود. در مجموع ایران، ۲۹ بار با تیم‌های آفریقایی روبه‌رو شده است که حاصل آن ۱۳ برد ۱۱ مساوی و ۵ شکست بوده است. ایران در ۶ بازی گذشته برابر آفریقایی‌ها تنها یک بار متحمل شکست شده است.

ایران و کی‌روش در جام جهانی مقابل آفریقاییها

 ایران در ۴ حضور قبلی در جام جهانی، ۲ بار با تیم‌های آفریقایی بازی داشته که هر ۲ دیدار با تساوی به پایان رسیده است. ایران در آخرین بازی در جام جهانی ۲۰۰۶ با نتیجه ۱-۱ مقابل آنگولا متوقف شد و در نخستین بازی در جام جهانی ۲۰۱۴ برابر نیجریه به تساوی بدون گل رسید. البته کارلوس کی‌روش  هم به جز دیدار با نیجریه، تحت هدایت پرتغال یک بار در جام جهانی با تیم آفریقایی ساحل عاج روبه‌رو شد که آن دیدار هم با نتیجه تساوی بدون گل پایان رسید.

کی‌روش که اولین دیداری که تیم ملی ایران مربیگری کرد مقابل تیم آفریقایی ماداگاسکار بود در طول دوران هدایت تیم ملی کارنامه قابل قبولی برابر تیم‎های قاره سیاه داشته در ۹ بازی به ۴ پیروزی، ۳ تساوی و ۲ شکست دست یافته است.

بهترینها از نظر عملکرد فنی

کریم انصاری‌فرد که در تیم ملی حضور دارد به همراه جواد نکونام با ۴ گل زده بهترین گلزنان تاریخ تیم ملی مقابل تیم‌های آفریقایی هستند. پس از این دو بهترین گلزن تاریخ رقابت‌های ملی جهان، علی دایی با ۳ گل زده قرار دارد. احسان حاج‌صفی که رکورددار بازی ملی در تیم اعزامی به جام جهانی است با ۹ بازی مقابل تیم‌های آفریقایی از این نظر رکورددار است.

نود

     
آی اسپورت
2018-06-13 15:52:00
همچنین در این باره بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر