فهرست
تیم برتر نیم فصل اول لالیگا به انتخاب اسکای
تیم برتر نیم فصل اول لالیگا به انتخاب اسکای

تیم برتر نیم فصل اول لالیگا به انتخاب اسکای

آی اسپورت- در نیمه اول رقابت های این فصل لیگ اسپانیا شاهد مسابقات جذابی بودیم و در حال حاضر رئال مادرید صدرنشین است و بارسلونا در رتبه دوم در تعقیبش است. تری گیبسون، کارشناس اسکای اسپرتس اما تیم منتخب این فصل را سیستم 1-3-2-4 را انتخاب کرده است. او قبل از معرفی تیمش گفته:«بازیکنان زیادی هستند که در تیم منتخب نیم فصل اول من نیستند. چون مصدوم بوده اند. بازیکنانی مانند اینیستا می توانستند در تیمم باشند، اما به دلیل مصدومیت انتخاب نشدند». در زیر بازیکنان تیم منتخب گیبسون را بشناسید و اگر موافق یا مخالف هستید درباره اش کامنت بگذارید...

دروازه بان: سرجیو آسنجو (ویارئال)

معمولا برای انتخاب بهترین دروازه بان به کسی اشاره می شود که کمترین گل را خورده است. در اینجا کسی که کمترین گل را خورده دروازه بان اتلتیکومادرید است. اما در تیم من دروازه بان منتخب از ویارئال است. تیمی که از نظر دفاعی بهترین تیم لالیگا است. آسنجو به خاطر 3 بار مصدومیت پایش باید تمریناتی جدی را پشت سر می گذاشت تا دوباره به اوج بازگردد. او توانست جایگاهش را در ترکیب اصلی تیم دوباره به دست آورد و به همین دلیل برایش خیلی خوشحالم.

دفاع راست: ماریو گسپر (ویارئال)

به خاطر نقشی که در همه 16 بازی تیمش در لالیگا داشت باعث شد فقط 11 گل بخورند. او توانست جایگاهش را در رقابت با دنی کارواخلی که در لالیگا تنها 10 بازی انجام داده حفظ کند.

دفاع میانی: ژرار پیکه (بارسلونا)

بارسلونا در این فصل در بسیاری از بازی ها مشکل گلزنی داشته است. در این بازی ها پیکه نهایت سعیش را کرده تا حداقل خط دفاع تیمش را سر و سامان دهد. مثل بازی مقابل سلتاویگو ومالاگا، جایی که او هم دفاع می کرد و هم در 10 دقیقه پایانی سعی می کرد در محوطه جریمه حریف باشد و گل هم بزند. پس او واقعا آمادگی بدنی خوبی دارد.

دفاع میانی: سرخیو راموس (رئال مادرید)

بازیکنی که من اول از او انتقاد کردم، دیگران هم انتقاد کردند که از خودراضی است، اما این مربوط به مدت ها قبل است. البته که هیچ کس در توانایی اش شکی نداشت، حالا نشان داده که بازیکن بالغی شده است. باید از بین او و ویکتور رویس انتخاب می کردم که راموس به نظر من برتری داشت. او در 9 بازی از 16 بازی رئال در لالیگا حضور داشته و به هیچ وجه نمی شود از نقشی که در تیم داشته چشم پوشی کرد. تیمش را از شکست مقابل بارسلونا نجات داد، بعد دپورتیوو و بعد هم بازی های دیگر. انقدر تاثیرگذار بوده که نتوان از نامش در این تیم گذشت.

دفاع چپ: مارسلو (رئال مادرید)

یکی از بازیکنان رئال مادرید که در این فصل هیچ شکی در آماده بودنش نیست مارسلو است و این را نشان هم داده است. مادرید بدون شکست در صدر جدول رده بندی است. طبیعی است که در این شرایط 6 یا 7 بازیکن از رئال در تیم منتخب باشند. در این فصل او در رئال مادرید در اوجش بوده است.

هافبک میانی: استیون انزونزی (سویا)

در تیم سویای واقعا آماده او یکی از بهترین بازیکنان است و باورم نمی شود که به تیم ملی فرانسه دعوت نشده است. امیدوارم سویا به جای این که به روند فروش بازیکنان ستاره اش ادامه دهد این بازیکن را در تیمش نگه دارد. اگر هم بخواهند او را بفروشند امیدوارم به قیمت مناسب بفروشند. او این فصل فوق العاده بوده است.

هافبک میانی: تونی کروس (رئال مادرید)

تعجب آور است. خیلی هم تعجب آور نیست چون او یک الماس است. یک بازیکن در سطح جهانی. تعجب آور است چون مصدوم بوده و تنها در 11 بازی در ترکیب اصلی بوده است. اما همین تعداد بازی ها هم برای من کافی بود تا نامش را در لیست بهترین ها بنویسم. او مصدوم شد و بعد در تعطیلات بین المللی در دسترس نبود. اما انقدر خوب بوده که انتخاب شود.

وینگر راست: یانیک کاراسکو (اتلتیکومادرید)

در سمت راست و تنها بازیکنی که از اتلتیکو مادرید انتخاب کردم او است. عجیب است چون انتظار می رفت حداقل یک نفر از خط دفاعی 4 نفره آن ها در این تیم باشد. اما او امسال ستاره تیمش بوده است. همیشه دیدن پیشرفت یک بازیکن خوب است و باعث پیشرفت بازی تیم هم می شود. او در 11 بازی در ترکیب اصلی بوده و توانسته 6 گل هم بزند، دو پاس گل هم داده. این یعنی در تیمش تاثیرگذار بوده است.

وینگر چپ: کوین پرنس بوآتنگ (لاس پالماس)

به دو دلیل او را انتخاب کردم. یکی این که او بازیکن لاس پالماس است و باید از بازیکنی که «آن» گل زیبا مقابل ویارئال زد را تمجید می شد، کسی که مرا متعجب کرد. او در سمت چپ بازی می کند و زمانی تعجب بیشتر می شود که بدانید او بازیکن لاس پالماس است. فکر می کنم همه ما اگر صادق باشیم اعتراف می کنیم که فکر می کردیم او تمام شده و روزهای خوبش را پشت سر گذاشته است. اما عملکرد این فصل او ستودنی است. من از تماشای بازی های او لذت می برم، سبکش را دوست دارم و می بینم که آماده است و در لاس پالماسی که سبک برزیل دهه 70 را دارد می درخشد. گلی که زد گلی بود که به نظرم من تا به حال بهترش را ندیدم.

بازی ساز: لیونل مسی (بارسلونا)

او در پست جدیدی بازی می کند. البته مسی این فصل در بهترین دورانش نبوده و شاید دلیلش این نقش جدیدش است. او 23 گل در تمام رقابت ها زده در بازی مقابل اسپانیول سیزدهمین بازی اش را انجام داد و دوازدهمین گلش را زد. پاس گل های خوبی هم داده است. درست است که مسی در اوج نیست، اما حتی در همین سطح هم از بقیه بهتر است.

مهاجم: لوئیس سوارس (بارسلونا)

پست دیگری که من برای انتخاب بهترین بازیکن در آن شک و تردید زیادی داشتم همین پست بود. نمی دانستم باید انتخابم سوارس باشد یا ویلیان ژوزه، یاگو آسپاس یا کریستیانو رونالدو. اول انتخابم رونالدو بود، اما قبل از بازی روز یکشنبه تصمیم گرفتم سوارس را انتخاب کنم و دلیلش این بود که دقیق تر به بازی های این فصل نگاه کردم. رونالدو 11 بازی انجام داده، 5 بازی را از دست داده، 10 گل زده که 3 تای آن ها پنالتی بوده است. باقی گل ها در 5 بازی زده شده است. پس بازی های زیادی بوده اند که او در آن ها گل نزده است. لوئیس سوارس 15 بازی انجام داده، 12 گل زده، هیچ کدام پنالتی نبوده اند و این تعداد گل را در 9 بازی زده است. پس به نظر من او بازیکنی است که تداوم بیشتری داشته است و به همین دلیل او را انتخاب کردم. فکر می کنم از نظر آمار سوارس بازیکنی است که مستحق حضور در این تیم بوده است. هنوز هم وقتی او در ترکیب و نوک خط حمله باشد تیم ها با استرس وارد زمین می شوند.

 

۳ ۱  
آی اسپورت
2016-12-21 20:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
جاهد
پنجشنبه ۲ دی ۱۳۹۵، ۰۰:۰۳
همون خبرنگارانی که به رونالدو به عنوان بهترین بازیکن سال جهان رای داده اند حتی اونو جزو تیم برتر نیم فصل قرار نمیدن!!!من واقعا سر در نمیارم.
پی نوشت:من به توانایی رونالدو شکی ندارم و قصد کوچک شمردنشو ندارم اما واقعا به شیوه انتخاب بهترین بازیکن سال که فقط افتخارات تیمی ملاکه انتقاد دارم.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر