فهرست
اشتباه پشت اشتباه؛ نوبت قربانی شدن اکبریان
اشتباه پشت اشتباه؛ نوبت قربانی شدن اکبریان

اشتباه پشت اشتباه؛ نوبت قربانی شدن اکبریان

آی اسپورت - شروع دوباره لیگ برتر با شروع مجدد چیدمان‌های اشتباه داوری همراه بود. هنوز داغ انتخاب اشتباه زاهدی‌فر که بدون مطالعه برای قضاوت بازی استقلال و سپاهان در نظر گرفته شد و بی‌دلیل در معرض تکرار اشتباه قبلی خود قرار گرفت و خودش و کارنامه‌اش زیر سؤال رفت، سرد نشده، این‌بار اکبریان را بدون مطالعه برای قضاوت بازی پرسپولیس و تراکتور انتخاب کردند.

اکبریان همان روز که بازی پرسپولیس و تراکتور در آزادی برگزار شد و تیم داوری گل سالم احسان حاج‌صفی را نپذیرفت و در برنامه ۹۰ کار به پرسپکتیو کشید، داور دیدار این دو تیم بود و حالا دوباره باید بازی پرسپولیس و تراکتور را سوت بزند.

این دقیقاً تکرار همان اشتباه قبلی است. زاهدی‌فر هم آخرین بار در قضاوت بازی حساس سپاهان و استقلال دچار اشتباه شده بود که دوباره بازی دو تیم طلایی‌پوش اصفهان و آبی‌پوش تهران را به او دادند تا داستان خطای پنالتی (دست کی‌روش استنلی) پیش بیاید و یک هفته فوتبال ایران گرفتار تنش باشد و چند وقتی هم زاهدی‌فر از داوری محروم شود.

از همین حالا می‌توان حدس زد محروم بعدی اکبریان است. یادآوری همان بازی پرسپولیس و تراکتور که تیم داوری گل احسان حاج‌صفی را به اشتباه در موقعیت آفساید تشخیص داد، اکبریان را دچار استرس می‌کند. به این استرس، ذهنیت طرفداران تراکتور را هم اضافه کنید تا متوجه شوید داور بازی حساس امروز چه کار سختی برای قضاوت دیدار پرسپولیس و تراکتور دارد. البته آن گل احسان حاج‌صفی با پرچم کمک‌داور، آفساید تشخیص داده شد و تصاویر تلویزیونی نشان داد کمک اکبریان دچار اشتباه شده نه خود داور، اما به هر حال داور بازی هم در کانون تنش‌های بعدی و عواقب این تصمیم شتاب‌زده قرار داشت.

معلوم نیست روی چه حسابی این داوران برای قضاوت بازی‌های حساس انتخاب می‌شوند و چرا کسی به سوابق آن‌ها نگاه نمی‌اندازد و بدتر از همه چرا خودشان به کمیته داوران نمی‌گویند آخرین بار وقتی برای این تیم‌ها سوت زده‌اند، مشکل‌ساز شده است؟

اصلاً مگر چند داور مطرح داریم که با این انتخاب‌های اشتباه و بدون مطالعه، همین اندک داوران مطرح‌مان را هم در خطر تکرار اشتباه و محرومیت قرار می‌دهیم.

امروز اکبریان در بازی حساس پرسپولیس و تراکتور کار فوق‌العاده سختی دارد و یادآوری آنچه در آن بازی جنجالی رخ داد، سختی کارش را دوچندان می‌کند.

صدالبته گفته می‌شود انتخاب اول کمیته داوران برای قضاوت بازی پرسپولیس و تراکتور، مرتضی منصوری بود، ولی معلوم نیست چرا لحظه آخر تصمیم کمیته داوران تغییر کرد و آقایان بدون یادآوری آخرین سابقه قضاوت اکبریان در بازی پرسپولیس و تراکتور، داوری دیدار امروز این دو تیم را هم به اکبریان دادند.

خیلی دوست داریم مسئول چیدمان داوران لیگ برتر و دوستان تصمیم‌گیر و تصمیم‌سازی که کنار او هستند، به ما و مردم بگویند در چیدمان داوری، مطالعه سوابق داور و تحقیق درباره سرنوشت قضاوت بازی‌های قبلی دو تیم، چقدر اهمیت دارد و چرا مورد توجه قرار نمی‌گیرد؟

 

خبر ورزشی 

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-01-26 11:59:00
نظر دهید

۱ نظر
وحید
يكشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۸، ۱۴:۳۰
دلیل خاصی نداره.فقط میخوان چیزی دربیاد که اونا میخوان
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر