فهرست
۹۷، سال ناکامی فوتبال ملی ایران!
۹۷، سال ناکامی فوتبال ملی ایران!

۹۷، سال ناکامی فوتبال ملی ایران!

آی اسپورت - سال ۹۷ برای فدراسیون فوتبال خوب شروع شد به این دلیل که تیم ملی فوتسال بانوان اردیبهشت با پیروزی ۵-۲ برابر ژاپن قهرمانی اش در جام ملت‌ها را تکرار کرد. بعد از این بازی‌ها شهرزاد مظفر سرمربی تیم ملی فوتسال از این تیم جدا شد و به تیم ملی کویت پیوست و با گذشت ماه‌ها از قهرمانی بانوان ایرانی هنوز پاداش ۲۰ میلیون تومانی به بازیکنان و کادر فنی پرداخت نشده است! اما حسرت بزرگ برای تیم جوانان، جام جهانی زیر ۲۰ سال است! در سال ۹۶ تیم ملی جوانان به دلیل حذف در بازی‌های مقدماتی حضور در جام ملت‌ها و کسب سهمیه جام جهانی را از دست داد و در سال ۲۰۱۹ یکی از غایبان جام جهانی زیر ۲۰ سال خواهد بود. به تازگی هدایت تیم جوانان به سیروس پورموسوی محول شده و این تیم آماده می‌شود سال آینده در بازی‌های مقدماتی جام ملت‌ها شرکت کند. و، اما ناکامی تیم ملی نوجوانان در جام ملت‌ها یکی از اتفاقات تلخ سال ۹۷ بود. نوجوانان ایران که نایب‌قهرمانی جام ملت‌ها را یدک می‌کشید و در جام جهانی تا مرحله یک‌چهارم پیش رفته بود این بار در گروهی که اندونزی، ویتنام و هند حضور داشتند نتوانست جواز صعود در مرحله حذفی جام ملت‌ها را به دست آورد و حضور در جام جهانی ۲۰۱۹ را از دست داد.

تیم کارلوس کی‌روش هم در سال ۹۷ حضور در جام ملت‌ها را تجربه کرد. همه چیز تا پیش از بازی با ژاپن خوب پیش رفت و خیلی‌ها پیش‌بینی می‌کردند ایران بعد از ۴ دهه دوباره قهرمان جام ملت‌ها خواهد شد، اما یک اشتباه بچگانه در بازی با ژاپن همه رؤیا‌ها را به باد داد. شکست ۳- صفر برابر ژاپن بدترین نتیجه کارلوس کی‌روش در تیم ملی بود و او بعد از این نتیجه اردوی تیم ملی را ترک کرد و سرمربی تیم ملی کلمبیا شد.

فوتبال در سال جاری که با قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان در جام ملت‌ها خوب و خاطره‌انگیز برای ایران شروع شد با حذف تیم ملی فوتبال ساحلی در مسابقات قهرمانی آسیا و انتخابی جام جهانی در پاراگوئه بد برای ایران تمام شد. ایران در حالی جواز حضور در جام جهانی را به دست نیاورد که در دوره قبلی بازی‌ها سوم شد و قهرمانی جام بین‌قاره‌ای را یدک می‌کشد. در سال جاری، اما تیم ملی نوجوانان دختران در مرحله دوم جام ملت‌ها حذف شد و از راهیابی به مرحله پایانی بازماند. تیم ملی جوانان دختران باید اردیبهشت در بازی‌های مرحله دوم حاضر شود و تیم ملی فوتبال بانوان هم باید در ماه‌های آتی در مرحله دوم مقدماتی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در قطر میزبان حریفان باشد. با این تفاسیر می‌توان گفت سال ۹۷ سال ناکامی فوتبال ایران بوده است.

خبرورزشی

     
آی اسپورت
2019-03-17 19:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر