فهرست
رادوشویچ هیولای جدید سرخ ها
رادوشویچ هیولای جدید سرخ ها

رادوشویچ هیولای جدید سرخ ها

آی اسپورت - شاید اگر فصل قبل از هواداران پرسپولیس نظرخواهی می شد کمتر کسی رای می داد که رادو می تواند دروازه بان شماره یک سرخ ها باشد و هیچ کس او را به چشم یک دروازه بان مطمئن برای حراست از دروازه نگاه نمی کرد. موضوعی که به خودی خود این نگرانی را بین هواداران پرسپولیس ایجاد می کرد که درصورت غیبت بیرانوند در چند مسابقه سرنوشت دروازه تیم شان به کجا خواهد رسید اما محرومیت گلر شماره یک تیم ملی و پرسپولیس به خودی خود تمام نظرها را عوض کرد. داستان از جایی شروع شد که پرسپولیس فصل نوزدهم را به‌دلیل محرومیت بیرانوند با رادو آغاز کرد و جالب این که همین شروع، با اولین کلین‌شیت سرخ‌ها در لیگ برتر همراه شد.

گابریل کالدرون که تنها طی چند ماه حضور در پرسپولیس نشان داد چقدر به جوانگرایی اعتقاد دارد و مقابل هرگونه بازیکن سالاری مقاومت می کند، در ادامه مسیر پرفراز و نشیب اش در پرسپولیس، علاوه براین که سیستم چرخشی را در خط دفاعی برگزید، در چند بازی پیاپی به رادوشویچ میدان داد و حتی بیراوند را در لیست 18 نفره هم قرار نداد. اقدامی که در آن مقطع با انتقادات زیادی از سوی هواداران، کانال ها و گروه های مجازی و البته بسیاری از خبرنگاران حوزه پرسپولیس همراه بود اما نتیجه اش این شد که پرسپولیس نه تنها در پایان نیم فصل صدرنشین لیگ برتر شد، بلکه با کمترین گل خورده عنوان بهترین خط دفاعی را هم مال خود کرد و البته این اعتماد را در رادوشویچ و همین طور هواداران پرسپولیس ایجاد کرد که این گلر کروات می تواند عنوان شماره یک را در غیاب بیراوند از آن خود کند.

عملکرد کم‌نقص رادوشویچ درون دروازه پرسپولیس، با کلین شیت های پیاپی او همراه بود تا این اعتقاد شکل بگیرد که این دروازه‌بان در بهترین زمان بندی و کاملا به‌موقع اوج گرفت وگرنه در فصلی که بیرو با پرسپولیس خداحافظی می‌کرد، یحیی و همکارانش برای خط دروازه‌ کار بسیار سختی در پیش داشتند.

به هر روی این روزها باید رادو را یکی از باانگیزه‌ترین و آماده‌ترین بازیکنان پرسپولیس قلمداد کرد. بازیکنی که سال‌ها زیر سایه بیرانوند حضور داشت و بدون گله و شکایت و ایجاد حاشیه فقط و فقط تمرین کرد تا در زمان مناسب بهترین عملکرد را داشته باشد. هواداران پرسپولیس هنوز روزها و سالهای تلخ گذشته را فراموش نکرده اند که چگونه دو دروازه بان هم سطح در تیم شان برای حضور درون دروازه دست به هر اقدامی می زدند و با ایجاد حاشیه برای بازیکن رقیب، سعی می کردند به دروازه برسند. حاشیه هایی که درنهایت به مجموعه تیمی ضربه می زد و البته که قفس توری پرسپولیس را به یکی از ناامن ترین مناطق زمین تبدیل کرده بود.اما طی چند سال اخیر رادوشویچ نه تنها چنین نکرد بلکه فرهنگ جدیدی از نیمکت نشینی را در پرسپولیس و حتی فوتبال ایران پایه گذاری کرد. فرهنگی که نشان می دهد برای شماره یک بودن باید جنگید و تمرین کرد.

رادوشویچ با همین تفکر حرفه ای حالا هیولای تازه سرخ هاست. دروازه بانی که در 9 بازی قبلی توانسته 8 کلین‌شیت را به ثبت برساند و تنها در بازی برابر شهرخودرو که با برتری 3 بر یک پرسپولیسی‌ها همراه بود یک‌بار دروازه‌اش را بازشده دید تا درمجموع 9 بازی یک گل دریافت کرده باشد. بی تردید رادو با ادامه این روند در بازی‌های پیش‌رو می‌تواند رکوردی بی‌نظیر از خود برجای بگذارد.

۱۱    
آی اسپورت
2020-07-12 20:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر