فهرست
گزارش: حسرت بهترین‌های سرخابی
گزارش: حسرت بهترین‌های سرخابی

گزارش: حسرت بهترین‌های سرخابی

آی اسپورت – کارلوس کی‌روش از مدت‌ها پیش به همه نشان داده که لیست اصلی بازیکنان خود را برای حضور در جام‌جهانی بسته است؛ لیستی که ٥٠‌درصد آن را لژیونرها تشکیل می‌دهند و ٥٠‌درصد دیگر برای بازیکنان شاغل در فوتبال ایران است که تقریبا حضور قطعی بسیاری از آنها برای همه مشخص شده است. در این بین عدم حضور چند بازیکن در تمرینات و اردوهای تیم‌ملی مد‌ت‌هاست که با انتقاد هواداران و اهالی فوتبال همراه بوده است. درست است که انتخاب بازیکن به سلیقه و تصمیم سرمربی هر تیمی اختصاص دارد و هر انتخابی که صورت بگیرد باز هم فضا برای انتقاد‌کردن وجود دارد،‌ منتهی نفراتی هستند که با هیچ منطقی غیبت آنها در تیم‌ملی برای اهالی فوتبال ایران قابل هضم نیست؛ این نفرات چه کسانی هستند؟

آقای گل آماده

علی علیپور مدام تأکید می‌کند كه بدون حاشیه می‌‌خواهد روی فوتبال خود تمرکز کند. در هیچ مصاحبه‌ای به کادر فنی تیم‌ملی ایراد نمی‌گیرد. در چنین شرایطی موفقیت‌های او ادامه دارد و هنوز برای هواداران پرسپولیس و اهالی فوتبال کشور سوال است که آقای گل لیگ برتر چرا به تیم‌ملی دعوت نمی‌شود؟ علیپور همه آن کارهایی که یک فوتبالیست برای دیده‌شدن و رسیدن به تیم‌ملی باید انجام بدهد را عملی کرده است. به گواه هواداران و کارشناسان کوچکترین حاشیه‌ای ندارد و گل‌های بسیاری خوبی هم به ثمر می‌رساند؛ منتهی در تیم کی‌روش جایی ندارد. نکته قابل توجه اینجاست که کارشناسان و پیشکسوتان معتقد هستند كه سرمربی تیم‌ملی باید علیپور را به اردوهای تیم‌ملی دعوت کند تا حداقل او هم مانند سایر بازیکنان فرصت داشته باشد خودش را به مربیان ثابت کند. از نظر اکثر اهالی فوتبال ایران اگر فرض را بر این بگیریم که علیپور کار سختی برای حضور در جام‌جهانی دارد اما بودن در اردوهای تیم‌ملی کمترین حق او است؛ به‌ویژه در شرایطی که مهدی طارمی، مهاجم محروم و جنجالی فوتبال کشور همواره مورد توجه کی‌روش قرار داشته و حتی در زمانی که با حکم فیفا ٤ ماه از حضور در مسابقات رسمی محروم بود، به تیم‌ملی دعوت شد و در بازی‌های دوستانه هم به میدان رفت. کجای کار ایراد دارد که علیپور در تفکرات کی‌روش جایی ندارد؟ کی‌روش هم تاکنون با بستن چشم‌های خود به این سوال پاسخ نداده است. این در حالی است که عملکرد علیپور در فصل اخیر حداقل از دو مهاجم کنونی تیم‌ملی همچون سردار آزمون که تا کنون فقط يك گل برای تیم باشگاهی خود به ثمر رسانده و طارمی که مدت‌ها محروم بود، بهتر بوده است.

شجاعیان؛ موثرترین استقلالی

بدون تردید داریوش شجاعیان بهترین بازیکن استقلال در فصل جاری بوده است. او که در زمان حضورش در گسترش فولاد تبریز مورد توجه کی‌روش بود و به تیم‌ملی دعوت می‌شد،‌ الان مدت‌هاست که دیگر شانس حضور در تیم‌ملی را از دست داده است. او یک‌بار در واکنش به این اتفاق تنها به گفتن این جملات بسنده کرد: «من تلاش می‌کردم که دعوت شوم، اما متاسفانه نظر کی‌روش را جلب نکردم. باز هم تلاش می‌کنم که تا جام‌جهانی نظر او را جلب کنم و همراه تیم‌ملی به جام‌جهانی بروم.» شجاعیان یک فوتبالیست تکنیکی و دونده است که روی اکثر گل‌های استقلال در این فصل تأثیر داشته و نقشی کلیدی در سیستم بازی این تیم ایفا می‌کند؛ اما شاید به همان دلیلی که سروش رفیعی تکنیکی دیگر در تفکرات کی‌روش جایی ندارد،‌ او هم در برنامه‌های کادر فنی تیم‌ملی جایی ندارد.

مسلمان، بهترین پاسور فوتبال

از هر کسی سوال کنیم که بهترین‌ هافبک فوتبال ایران در سه فصل اخیر را معرفی کند، بدون‌ شک نام محسن مسلمان را بر زبان خواهد آورد. مسلمان هر فصل بهترین آمار را از خود بر جای می‌گذارد و امسال هم تا به اینجای لیگ بهترین پاسور مسابقات بوده است اما هیچ وقت کی‌روش به او فرصت حضور در تیم‌ملی را نداده است. مسلمان به لطف کارکردن زیر نظر برانکو به فوتبالیستی با تجربه و دونده تبدیل شده که‌ درصد پاس‌های سالم او هم آماری بسیار خوب دارد. او حتی در کارهای دفاعی هم کمک بسیار زیادی به تیم می‌‌کند و در بخش پرس حریفان هم جزو مهره‌های کلیدی به حساب می‌آید. منتهی انگار که قرار نیست به او هم شانسی برای حضور در تمرینات تیم‌ملی حداقل برای نشان‌دادن خود داده شود.

 

روزنامه شهروند

۳ ۳  
آی اسپورت
2018-02-05 08:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
کیروشی پور
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۰۹:۱۷
کیروش و رسانه های حامی ایشان برده پول هستن...
برای اینا فرقی نداره چه اتفاقی رخ بده، آنها در هر صورت برای کیروش جون می میرنمیرن چون سود می برن:)))
۶۶۶۶۶۶
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۵۲
هرچه از کیروش ایراد میگیریم شاید حقش باشه ولی در مورد دعوت نکردن علیپور واقعا بهترین کار ممکن رو میکنه چون بازیکن تیم ملی رو میخواد و وقتی دعوت نشه تلاششو بیشتر میکنه.مسلما علیپور اگه اینجوری باشه بعد جام جهانی دعوت میشه(با توجه ب دعوت طارمی و سردار بعد جام جهانی).
۱
حرف حساب
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۵:۴۹
بهر حال این چند نفر فقط باید یک سال صبر کنند تا این جهانگرد موزامبیکی گورشو گم کنه و بره!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر