فهرست
پرافتخارترین تیم ایران؛ سبقت پرسپولیس از استقلال
پرافتخارترین تیم ایران؛ سبقت پرسپولیس از استقلال

پرافتخارترین تیم ایران؛ سبقت پرسپولیس از استقلال

آی اسپورت - تیم‌های ایرانی در رقابت‌های داخلی در دو رقابت لیگ و جام حذفی شرکت کرده‌اند به جز این، چند دوره‌ای سوپرجام برگزار شده است. در سطح بین المللی نیز، تیم‌های ایرانی در حال حاضر در لیگ قهرمانان آسیا حضور دارند و قبل از آن این رقابتها به صورت دو جام مجزا ( جام باشگاه‌های آسیا و جام در جام آسیا) برگزار می‌شد.

برای جمع‌بندی افتخارات و جام‌های هر باشگاه به هر کدام از رقابت‌ها با توجه به اهمیت و اعتبار آن امتیازی در نظر گرفته شده است.

1
1

با صرف‌نظر کردن از رقابت‌های بین‌قاره‌ای که تیمهای ایرانی حضور معدودی در آن داشته‌اند. بازیهای لیگ قهرمانان آسیا معتبرترین آوردگاه بین‌الملی برای نمایندگان ایران است که برای این بازیها بیشترین امتیاز در نظر گرفته شده البته هنوز هیچ تیم ایرانی موفق به قهرمانی در آن نشده است. پس از لیگ قهرمانان آسیا، به ترتیب جام باشگاه‌های آسیا، جام در جام باشگاه‌های آسیا،لیگ سراسری کشور، جام حذفی و سوپرجام دارای امتیاز هستند.

بزرگترین افتخار استقلال، دو بار قهرمانی در جام باشگاه‌های آسیاست. علاوه براین استقلال ۸ بار قهرمان لیگ و ۷ مرتبه فاتح جام حذفی شده است که حاصل آن ۹۶ امتیاز است.

2
2

زرد پوشان اصفهان، سومین تیم برتر تاریخ فوتبال ایران

سپاهان اصفهان که با ۵قهرمانی موفق‌ترین تیم در لیگ برتر است پس از دو قدرت اول فوتبال ایران در جایگاه سوم قرار دارد.افتخارات زردپوشان دیار زاینده رود از دهه هشتاد آغاز شد و این تیم در طول این مدت ۵بار قهرمان لیگ و ۴مرتبه فاتح جام‌حذفی شده است. البته این تیم یک بار نیز تا آستانه کسب جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا رفت که در گام آخر در رسیدن به آن ناکام ماند.

پاس بزرگ تهران در جمع ۴تیم برتر تاریخ ایران

هرچند که یک دهه از انتقال نافرجام پاس از تهران به همدان و آغاز به قهقرا رفتن این تیم می‌گذرد ولی پاس همچنان در جمع پرافتخارترین تیم‌های تاریخ ایران دیده می‌شود. تمام موفقیتهای این تیم در زمان حضور در تهران بوده و سبزپوشان یک بار فاتح جام باشگاه‌های آسیا و ۵بار قهرمان لیگ شده است.

سایپا، ذوب آهن، فولاد و ملوان تیمهایی با بیش از یک جام

سایپا در اوایل دهه ۷۰ آغاز طوفانی در فوتبال ایران داشت و در دو سال، دو قهرمانی لیگ و یک قهرمانی حذفی را به دست آورد. پس از آن در دهه هشتاد یک بار دیگر در لیگ قهرمان شد تا پنجمین تیم پرافتخار ایران باشد.

ذوب آهن قوی‌ترین تیمی است که تاکنون قهرمانی لیگ را تجربه نکرده است. این تیم با۴ قهرمانی حذفی و یک سوپرجام در رده ششم قرار دارد.

ملوان در جام حذفی و فولاد در لیگ در زمره تیمهای موفق ایران محسوب می‌شوند. ملوان 3 بار در دهه ۵۰ و ۶۰ قهرمان جام حذفی شده و فولاد دو بار قهرمان لیگ شده است. این دو تیم با امتیاز برابر هفتمین تیم پرافتخار ایران هستند.

سایر تیمهای صاحب قهرمانی

استقلال خوزستان با یک قهرمانی لیگ و صبا یک قهرمانی حذفی و یک سوپرجام دیگر تیمهای صاحب عنوان فوتبال ایران هستند که با این تیمها جمع ۱۰ تیم برتر تاریخ ایران تکمیل می‌شود.

پس از این تیمها ۶تیم با تنها یک قهرمانی جام حذفی دیده می‌شود.تراکتورسازی که یکی از محبوبترین تیمهای ایران است با یک قهرمانی حذفی جایی در بین ۱۰ تیم اول ندارد و به همراه فجرسپاسی، بهمن،نفت تهران،برق شیراز،شاهین اهواز به صورت مشترک در رده یازدهم تیمهای صاحب عنوان فوتبال ایران قرار دارد.

نکته تامل برانگیز در خصوص فهرست تیمهای صاحب عنوان فوتبال ایران اینکه تنها ۷ تیم در فصل آینده لیگ برتر حضور خواهند داشت و بقیه تیمها یا به دسته‌های پایین‌تر سقوط کرده‌اند یا مثل بهمن اثری از آنها دیده نمی‌شود.

نود

۱۹ ۱۱  
آی اسپورت
2019-06-04 15:31:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
ژان والژان
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۳۶
سایت مردک احمق لنگی پور همچین مزخرفاتی نوشته. کدم الدنگی همچین مزخرفات و نمراتی رو قبول می کنه به جز اقلیت لنگی. مگه قهرمان آسیا با قهرمان آَسیا فرق می کنه آخه احمق؟. مگه کسی می گه رئال 6 قهرمانی اروپا داره ؟؟ نه بی ریشه همه میگن 13 قهرمانی داره و همه هم یک اعتبار یکسان داره. اقلیت لنگی بی بته با این جعل و دروغ ها و سندسازی و مسخره بازی ریشه دار و پر افتخار نمیشه. ای اف سی استقلال رو سومین تیم پرافتخار آُیا می دونه و هر سال قهرمانی های واقعی استقلال رو تبریک میگه و به لنگ هم یه بیلاخ شنون میده. با همین جفنگیات خوش باشین
.
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۷
بی بته اونی بود که اون شب ریخت توش
۲
لنگی با اسامی مختلف
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۴۰
۳
لنگی با اسامی مختلف
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۵۴
بی بته اونی بود که اون شب ریخت توش رو چور تایید می کنید اما جواب ما را نه ؟

یا کامنت این لنگی تخم حروم ، ولدزنا که معلوم نیست که پدرش کیه رو تایید نکنید یا اگر کامنت این پدر نامعلوم رو تایید کردید جواب ما را سانسور نکنید.
۳
ل.ع
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۵۱
چقدر تحت فشار بوده كسي كه اين ليست رو درست كرده .ستاره هم كه زديد بازم ارضا نشديد.اصلاً بهترين تيم جهانيد
مجتبی
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۶:۰۰
من نمیدونم نویسنده های پرسپولیسی ایسپرت این امتیاز ها رو از کجا اورده ولی خیلی وضعیت فکری خوبی نداشته واقعا چون نایب قهرمانی ها و رده بندی های آسیایی استقلال رو ندیده حتما فراموشی گرفته همین چند روز پیش که لیورپول قهرمان شد اگه خاطرش باشه فقط نتایج اروپایی که بدست اورده بود رو ستاره حساب کرد پس نویسنده محترم از این هپروت در بیا و برای خودت خیالبافی نکن تیم دوستاره ما حالاها بام ایرانه افرادی مثل شما نمیتونه افتخارات اونو پاک کنه
۹
امیرسلیمانی
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۰۹
خدا ایشالا شفاتون بده بنظر من اگر بدنبال دلیل زد و خورد ها و درگیری های شدید و مشکلات ورزشگاهها می گردید اول خودتان را در آئینه بنگرید شما که بشکلی مسخره و یک طرفه به نفع تیم حکومت یک ضرب و بلا انقطاع می نویسید و جو را یکطرفه و ناعادلانه به نفع تیم حکومت به پیش می برید شما مسئولید شما مقصرید با تبدیل رسانه ها به تریبون یک طرفه تیم حکومت ...ممکن است حالا مثل گربه ای ملوس لبخند بزنید و بگوئید اینطور نیست اما با کری خوانی ها رجز خوانی ها و بی احترامی هایتان چه کار کنیم؟ما می خواهیم دید مثبتی داشته باشیم اما وقتی حرکاتتان مشابه رفتارهای پسر وزیر چیپ است چه کنیم که نگاهمان نمی تواند مثبت باشد
باشد تیم حکومتی تان پرافتخارترین تیم تاریخ بشر اگر این باعث میشود که عقده های خود کم بینی تان درمان شود باشد همانطور که با یک دبه ماست آب دریا به دوغ تبدیل نمی شود با این تبرج ها هم حقیقت عظمت تاج کبیر در واقعیت نخواهد کاست حقیقتا موجوداتی هستید حقیر و قابل ترحم!!
۲
امبن
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۱۲
این امتیازها رو از کجات در آوردی لنگ اسپرت
۳
.
سه شنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۸، ۱۸:۴۶
.
.
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸، ۰۱:۳۶
.
کیسه بی رگ و ریشه با ده اکانت
چهارشنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۸، ۱۳:۱۴
شل کن ژان والژان:)))
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر