فهرست
بررسی یک ادعا: همین «امروز» اخراجش کنید؟
بررسی یک ادعا: همین «امروز» اخراجش کنید؟

بررسی یک ادعا: همین «امروز» اخراجش کنید؟

آی اسپورت- نادر فریادشیران را دوستش دارم، درست مثل محمد مایلی کهن. هر دو یک ویژگی دارند، اینکه جسورانه حرف شان را می زنند. برای‌شان گران تمام می شود اما پشت سر چیزی نمی گویند ، هر چه هست را رک می گویند. ولو اینکه اشتباه باشد یا اینکه در اکثر مواقع ، حرف درست شان را هم بد زده باشند.

 آقا نادر که زندگی را جمع کرده و برده یکی از مناطق کم سر و صدای کرج تا راحت تر باشد، گفته همین امروز کی روش را برکنارش کنیم و جایش علی دایی را بگذاریم سرمربی تیم ملی. راستش اصلا کاری به درستی یا غلطی این حرف نداریم اما فقط می خواهم از ایشان بپرسم تا به حال چند بار این حرف را زده اند. یادشان رفته 4 سال قبل این را می گفتند. باورشان این بود تیم ملی کیسه گل می شود و خیلی بد نتیجه می گیریم. می گفتند کی روش برای ادبیاتش باید برکنار شود اما باورشان باخت سنگینش بود. می گفتند یک اجنبی با این ادبیات نباید باشد.

او ماند. نتایجش اگرچه فقط یک امتیاز برای مان داشت اما این قدر خوشایند برای مردم بود که بخواهند بماند. فشار افکار عمومی کی روش را نگه داشت و همین دوستان منتقد ، به عقب رانده شدند و حرف شان خریداری نداشت. عامه مردم که هیچ ،نخبگان هم خیلی هم نوای شان نشدند و آنها لقب تندرو گرفتند.

 این به کنار ، برویم هشت سال قبلش . هشت سال قبلی که تیم ملی با برانکو به جام جهانی رفته بود. انتقادها آن روز خیلی بیشتر بود. مدام می گفتند سرمربی را برکنار کنیم. چرا باید یک اجنبی روی نیمکت باشد. از یک طرف کیهان و از یک طرف ایران ورزشی در زمان رونق مطبوعات ورزشی ، در کنار شما دوستان ، کانون محترم مربیان و نامه معروف آقا مجید جلالی و شما بزرگواران مربی وطنی علیه ویچ ها بود تا هر طور هست نسخه برانکو قبل از جام جهانی پیچیده شود. انتهایش چه اتفاقی افتاد؟

دادکان ایستاد و با برانکو به جام جهانی رفت. تیم نتیجه نگرفت و دور افتاد دست خودتان . 4 سالی که تیم ملی دست مربیان ایرانی بود ، خدا و پیغمبری ، چه اتفاقی برای فوتبال ایران رقم زدید؟ نه اینکه تمامش به جنگ بین خودتان گذشت بزرگواران عزیز؟

بار قبل تر و جام جهانی۹۸ را یادتان هست؟ شما خودتان بعد از بازی با قطر برکنار شدید چون شانس صعود مستقیم به جام جهانی را از دست دادید و تیم به بن بست تاکتیکی به رغم همه تلاش های تان رسیده بود. ستاره های تیم قفل کرده بودند و جو اصلا مساعد نبود. این قدر فضا بد شده بود که بعد از جشن صعود به جام جهانی هیچ کس نامی از محمد مایلی کهن در این موفقیت نبرد . درحالی که همه آن نسل را او در آن سه سال ساخته بود!

 رفتید خانه و بعد دور افتاد دست ایویچ. ایویچ بزرگ که نه اهل داد و قال بود. نه مثل کی روش این همه سر و صدا داشت. نه چون برانکو متهم به سهل گیری یا مثلا دودوزه بازی اش می شد کرد. او یکی از تاپ ترین مربیان تاریخ فوتبال دنیا بود که داشت کارش را می کرد. بهترین نسل ایران را گرفت ، بهترین تیم ادوار جام جهانی مان را هم ساخت. همین جو بیگانه ستیزی باز راه افتاد. مگر نیفتاد؟ مگر زیرآبش را با همین بهانه ها نزدید؟ عاقبت چه شد؟ چقدر همیشه افسوس خورده ایم برای کودتایی که علیه ایویچ رخ داد.

حاج نادر عزیز که باور دارم دلت برای جوان های ایرانی می سوزد.درست است که باور داری این تیم سه باخت بد می آورد و حتی برایش حاضر سر ریش های 50 ساله ات شرط ببندی. برادر عزیزم نه برای عقایدت که برای حرفه فوتبالی که یکی از بدنه اش هستی می خواهم کمی کلاهت را قاضی کنی. به کدام منطق باید مربی موفقی که نسلی از نو ساخته ، تیمش را به جام جهانی رسانده و مردم دوستش دارند را 20 روز مانده به جام جهانی برکنار کنند.  نه این اسمش با هیچ متری ، دلسوزی برای فوتبال نیست.

 خبرآنلاین

۳۳ ۱۱  
آی اسپورت
2018-05-25 11:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۱ نظر
الف
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۱۷
نمیدونم چرا این مربی های دوزاری ایرانی دهنشونو نمیبندن.
#باید_خونگریست_به_حال_سایتی_که_روزنامه_نگارش_حسین_غفوری_باشد
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۸
چون منافع دارن!
سوال بعدی!
**
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۵
هنوز گند کاریهای این دارودسته تو تیم ها خصوصا تیم امید بوش داره میاد
کی روش امیر کبیر
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۲۶
"نادر فریادشیران را دوستش دارم ، درست مثل محمد مایلی کهن. هر دو یک ویژگی دارند " و اون ویژگی اینه که هیچی از فوتبال نمیفهمن
سید احسان
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۱:۳۰
نمیدونم چرا مسئولان ما از عقلشون استفاده نمیکنن میلیاردها تومان ریختن به پای کی روش تا این تیمو ساخته اگه دوباره تیمو بدن مربی وطنی یعنی این پولا رو ریختن دور خب آقای تاج می خوای کی روش نباشه از الان برو سراغ یه گزینه خارجی دیگه بالاتر از سطح کی روش الان تیم والیبال رو نگاه کنید بعد از ولاسکو نتونستند مربی درست درمون بیارن تیم هر روز ضعیف شد شاید با مربی وطنی تو جام ملت ها نتیجه بگیریم چون هنوز اون تیمیه که کی روش ساخته ولی بعدش چی درست مثل والیبال که تیمی که ولاسکو ساخته بود بعد از اون چهارم شد ولی بعدش دیگه سایه ای هم از اون تیم نبود
reza
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۵
یه مشت لمپن و بیسواد.خدایا این ویروسها را از سر فوتبال این مملکت کم کن
دکتر رضا
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۴۳
چه کسی گفته کیروش مربی گرانی است؟

کیروش از نظر اقتصادی کاملاً به صرفه است.
یعنی برگشتی مالی او چه برای فدراسیون و چه برای کلیت اقتصاد ما قابل توجه بوده است.

کافیست رقم دریافتی کیروش را مقایسه کنید با درآمدهای فدراسیون که از محل نتایج تیم ملی و رسیدن به جام جهانی کسب کرده است.
مربیان دیگر رقم چندان متفاوتی با او نمی گرفتند بدون این که این بازدهی را داشته باشند.

همینطور از دید ملی می توانید با درآمد حاصل از انتقال دستمزد بازیکنان ایرانی شاغل در لیگهای خارجی مقایسه کنید
و ببینید که عملاً استخدام کیروش یک سرمایه گذاری پربازده بوده است.
شاهین
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۰۰
برویم هشت سال قبلش . هشت سال قبلی که تیم ملی با برانکو به جام جهانی رفته بود. انتقادها آن روز خیلی بیشتر بود. مدام می گفتند سرمربی را برکنار کنیم. چرا باید یک اجنبی روی نیمکت باشد. از یک طرف کیهان و از یک طرف ایران ورزشی در زمان رونق مطبوعات ورزشی ، در کنار شما دوستان ، کانون محترم مربیان و نامه معروف آقا مجید جلالی و شما بزرگواران مربی وطنی علیه ویچ ها بود تا هر طور هست نسخه برانکو قبل از جام جهانی پیچیده شود. انتهایش چه اتفاقی افتاد؟

دادکان ایستاد و با برانکو به جام جهانی رفت. تیم نتیجه نگرفت و دور افتاد دست خودتان . 4 سالی که تیم ملی دست مربیان ایرانی بود ، خدا و پیغمبری ، چه اتفاقی برای فوتبال ایران رقم زدید؟ نه اینکه تمامش به جنگ بین خودتان گذشت بزرگواران عزیز؟

پ.ن:
دشمن برانکو و پرسپولیس داره از نام برانکو استفاده میکنه که به مربی ایرانی حمله کنه
خدایا بخاطر این همه وقاحت شکر:))
۷
مجیدپرسپولیسی
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۰
بحث ایویچ با این خیلی فرق داره . شما ایویچ رو ندیدی که برای تیمهای دیگه شاخ و شونه بکشه یا برای کل فوتبال ایران حکمرانی کنه . ایویچ برای دقیقه دقیقه بازی با تیمهای مقابلش برنامه داشت . هر بازیکنی رو خط زد یا دعوت کرد از روی حب و بغض نبود . ولی در کل اشتباهه که مربی رو در استانه مسابقات اخراج کرد . چه خوب چه بد باید مزد زحماتش رو ببینه تاریخ قضاوت خواهد کرد . هر نتیجه ای رقم بخوره میره توی کارنامه این مربی .
۴
پرسپولیس واقعی
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۴۵
ریش این آقا برای مردم چه ارزشی داره زدن یا نزدنش اما بعنوان یه ایرایی شرط بسته سر باخت و تحقیر تیم ملی اونوقت ریشش را بزنه بیاد بین مردم و بگه من ریشم را از خوشحالی سر شرطی که بابت باخت تیم ملی مون کردم زدم!
ما مردم فقیری هستیم بخدا!
ایران
جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۱۷
روزی با فانوس تو کوچه پس کوچه دنبال کیروش میگردبد
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر