فهرست
شکست دربی یحیی و فکری را برکنار نمی‌کند
شکست دربی یحیی و فکری را برکنار نمی‌کند

شکست دربی یحیی و فکری را برکنار نمی‌کند

آی اسپورت - زمان زیادی تا برگزاری دربی شماره 94 باقی نمانده است. بازی که برای هر دو تیم بسیار حائز اهمیت است و سرمربیان دو تیم به هیچ عنوان قصد شکست در این دیدار مهم و حساس را ندارند. استقلال پس از 5 سال به عنوان تیمی که در جدول رده بندی بالاتر از پرسپولیس حضور دارد، راهی شهرآورد تهران خواهد شد و پرسپولیس نیز به دلیل عدم برگزاری به موقع دیدارهایش، در رتبه پایین تری نسبت به رقیب سنتی قرار دارد. اما نکته ای که تا چند هفته قبل از برگزاری دربی عنوان می شد، تعیین تکلیف وضعیت محمود فکری با توجه به نتیجه شهرآورد تهران بود. استقلال مدل محمودخان باب دل هواداران این تیم بازی نمی کرد و با وجود اینکه آبی پوشان نتایج نه چندان بدی را کسب کرده بودند، اما انتقادها از فکری بالا بود.

بسیاری از هواداران استقلال و حتی کارشناسان عنوان کردند که ادامه حضور فکری بر روی نیمکت استقلال به نتیجه ای که او در دربی تهران خواهد گرفت، بستگی دارد. بسیاری عقیده داشتند شکست احتمالی در شهرآورد تهران آینده کاری فکری را به خطر می اندازد. اما طی هفته های گذشته ورق کاملا برگشت و داستان از این رو به آن رو شد. فکری با استقلال نتایج بسیار خوبی کسب کرد و حتی بازی زیبایی که مدنظر طرفداران تیمش بود را در نیمه اول بازی با گل گهر و در تمام دقایق بازی با آلومینیوم به نمایش گذاشت و طرفداران تیمش را راضی کرد.

استقلال به لطف محمود فکری، اکنون پیش از برگزاری شهرآورد تهران به عنوان صدرنشین قطعی لیگ برتر ایران به مصاف پرسپولیس خواهد رفت. اتفاقی که طی سالیان اخیر رخ نداده و تیم فکری روند خوبی را آغاز کرده است و فارغ از هر نتیجه ای که در دربی دوشنبه رخ دهد، او قطعا کارش را با استقلال ادامه خواهد داد. اما در سوی دیگر یحیی گل محمدی حضور دارد. سرمربی که تا یک ماه پیش خودش و تیمش روی ابرها بودند و تا کسب بزرگترین افتخار باشگاه، فاصله زیادی نداشتند. یحیی توانست با اقتدار تیمش را به فینال لیگ قهرمانان آسیا برساند اما در دیدار فینال با بدشانسی مواجه شد. شاید اگر VAR در دیدار فینال نبود و یا اینکه نوراللهی و شیری با احتیاط بازی می کردند، اکنون شرایط کاملا فرق می کرد. به هر حال، پرسپولیس دیدار فینال را واگذار کرد و از رسیدن به قهرمانی باز ماند. آنها در ادامه راهی ایران شدند تا مسابقاتشان در لیگ برتر را از سر بگیرند.

پرسپولیس در اولین گام پس از شکست برابر اولسان، به مصاف نساجی رفت ولی تنها کسب یک امتیاز از باتلاق قائمشهر، خروجی کار یحیی و شاگردانش در مازندران بود. آنها هفته بعد به مصاف ذوب آهن رفتند و در حالیکه انتظار می رفت پرسپولیس در این بازی از سد حریف خود عبور کند، اما آنها با گل دقایق پایانی میلاد جهانی پیروزی را از دست دادند و اگر بازیکنان ذوب روی ضدحملات وقت های تلف شده نیمه دوم دقت می کردند، چه بسا نخستین شکست پرسپولیس در لیگ بیستم رقم می خورد. اما سرخپوشان هفته قبل و پیش از برگزاری دربی به مصاف سپاهان رفتند. دیدار با دیگر نماینده اصفهان نیز عایدی جز تساوی برای تیم یحیی نداشت. گل محمدی در این بازی با ترکیبی عجیب و بدون مهاجم تخصصی تیمش را روانه میدان کرد و عکس العمل های خوب حامد لک باعث شد سرخپوشان بدون شکست پای به دربی بزرگ تهران بگذارند.

در حالیکه تا یک ماه پیش شایعات تغییر مربی در اردوگاه رقیب بود، حالا اخباری مبنی بر تغییر یحیی گل محمدی در صورت شکست در دربی شنیده می شود. اخباری که به هیچ وجه صحت نداشته و مدیران پرسپولیس علاقه ای به برکناری سرمربی که تیمش را به فینال لیگ قهرمانان آسیا برده و در صورت پیروزی در بازی های معوقه اش می تواند به رتبه های بالای جدول برسد، ندارند. با این حال، جدا از هر نتیجه ای که در دربی دوشنبه به دست بیاید، محمود فکری و یحیی گل محمدی نیمکت تیم هایشان را ترک نخواهند کرد و با قدرت به کار خود ادامه خواهند داد به همین دلیل انتظار می رود هر دو تیم در دربی 94 با تمام قوا و برای کسب پیروزی به میدان بیایند.

۱    
آی اسپورت
2021-01-09 14:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر