فهرست
فرصتی که علی کریمی هدر داد
فرصتی که علی کریمی هدر داد

فرصتی که علی کریمی هدر داد

آی اسپورت - از همان روزهای اول این زمزمه از طرف دوستان و نزدیکان کریمی شنیده می‌شد که «علی اهل لابی کردن نیست»، بدون توجه به اینکه لابی کردن در انتخابات نه یک عمل مذموم که جزئی از قوانین بازی است. لابی در انتخابات فدراسیون فوتبال یا هر مجمع ورزشی دیگری به معنی پیدا کردن اهداف و منافع مشترک برای اجماع روی یک پروژه واحد است. در ترکیبی که برای مجمع انتخاب شده و در انتخابات فدراسیون فوتبال سایر کشورها هم می‌بینیم، تمام اعضای خانواده فوتبال نمایندگانی دارند و باید منافع تمام گروه‌ها از باشگاه‌های لیگ برتری تا تیم‌های آماتور در دورترین نقاط ایران تأمین شود. کریمی هم مثل بقیه نامزدها فقط مسئول توجه به تیم‌های پرطرفدار نیست و برای نشستن روی این صندلی باید نگاه فراگیری داشته باشد. هم‌صحبت شدن کریمی با رؤسای هیأت‌ها می‌توانست این اطمینان را به آنها بدهد که قرار نیست او به عنوان بازیکن سابق پرسپولیس فقط روی لیگ برتر تمرکز کند و در صورت انتخاب شدن تمام استان‌ها را زیر چتر حمایت فدراسیون قرار خواهد داد.

کریمی با شرکت نکردن در میزگرد تلویزیون برای دومین بار به انتخابات و قواعد آن پشت کرد. کسی که مدعی است می‌خواهد فوتبال ایران را از وضعیت فعلی نجات بدهد و در انتخابات ثبت نام کرده، باید از هر فرصتی برای ارائه برنامه‌هایش و جلب نظر اعضای مجمع استفاده کند. با تمام انتقاداتی که ممکن است او به روال این میزگرد داشته باشد و ممکن است به دیدگاه عموم هم نزدیک باشد، شبکه سراسری فرصت بهتری از یک شبکه اینترنتی برای ارائه برنامه‌هاست و قطعاً دسترسی به آن برای اعضای مجمع، رسانه‌ها و عموم آسانتر است. از طرف دیگر کریمی به عنوان نامزد انتخابات فدراسیون نمی‌تواند به تلویزیون پشت کند و در صورت انتخاب به عنوان رئیس باید برای گرفتن حق فوتبال با این مجموعه به توافق و تعامل برسد. البته طرفداران کریمی برای رفتارهای او دلایلی دارند. آنها ممکن است استدلال کنند که لابی بی‌نتیجه است و تکلیف تعداد زیادی از آرا مشخص شده که در این صورت باید پرسید چرا او با چنین پیشفرضی حاضر شده در انتخابات ثبت نام کند؟ آنها همچنین مدعی‌اند که نیت کریمی از حضور در این برنامه تلویزیونی خصوصی وجه خیریه آن بود، ولی او می‌توانست زمان مناسب‌تری برای این کار پیدا کند.

از روز اول هم پیش‌بینی می‌شد که کریمی بخت زیادی برای برنده شدن در این رقابت ندارد، ولی بی‌توجهی به قواعد بازی و انفعال روزهای اخیرش از او یک مهره بی‌اثر در انتخابات می‌سازد. اگر کریمی بعد از ثبت نام و تأیید صلاحیت با تمام توان برای جلب آرا تلاش می‌کرد، حداقل حسن کارش این بود که می‌توانست برآوردی از نفوذ و سهمش در مجمع به دست آورد. در این صورت تعداد آرای کریمی می‌توانست تخمینی از این باشد که خودش یا یکی دیگر از ملی‌پوشان باسابقه در صورت شرکت در انتخابات بعدی چه بختی برای موفقیت خواهند داشت.

حضور کریمی در این انتخابات شجاعانه بود و با ورود به صحنه رقابت با مدیران سنتی سنت‌شکنی کرد، ولی با انفعال روزهای اخیر فرصت خوبی را برای سنجیدن عیار یک بازیکن محبوب در مجمع فدراسیون هدر داد. کریمی شاید با اطلاع از بخت کم برنده شدن به این جمع‌بندی رسید که از تلاش حداکثری دست بکشد، ولی برنده شدن در انتخابات فدراسیون فوتبال در اولین حضور حتی برای علی کریمی کار آسانی نیست و واقعاً اگر هدفش رسیدن به صندلی ریاست فدراسیون و متحول کردن فوتبال ایران است، باید آن را یک پروژه بلندمدت در نظر بگیرد. 

 

ایران ورزشی 

  ۴  
آی اسپورت
2021-02-27 16:59:00
نظر دهید

۴ نظر
صمدآقا
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹، ۲۰:۱۵
دوست عزیزی که این چرند رو نوشتی وقتی بشنوی که در چارچوب معاملات سیاسی و تجاری بین مجلسی ها و دولتی ها قراره اون سی و دو رای کذایی به کیومرث هاشمی داده بشه (کسی که ضعف و زبونی فوتبال بین سال 85 تا 92 نتیجه دوره کمتر از یکسال مدیریتش بود) و قراره ایشون رییس فدراسیون استصوابی اقلیتی بشه انتظار دارید علی کریمی بیاد تو مناظره از قبل ضبط شده و تقطیع شده و سانسور شده تلویزیون شرکت کنه؟
۹
من من ب صمد
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹، ۲۳:۵۲
مگه قرار بوده تو مناظره چی بگهک بخواد تقطیع بشه!؟ کیخواست از سیاست خارجی بگه؟ بدبختی مردم و وضعیت اقتصاد؟

بحث فدراسیون فوتبال بوده ها! وقتی همین اول کار میپیچی بعیده بتونه رای هیات های فوتبالو بگیره
علی پرسپولیسی
يكشنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۹، ۱۲:۵۲
نویسنده میگه لابی بد نیست و قاعده بازیه! خخخخ آدم بی عقل علی کریمی گفت برای چه هدفی باید لابی کنه؟! لابی کردن واسه ریاست فدراسیدن یعنی تو به من رای بده وقتی که رییس شدم جبران میکنم!! کریمی اومد تا این جبران کردن ها و امتیاز دادن ها رو از بین ببره. اونوقت بیاد خودش لابی کنه که بعدا امتیاز بده؟؟!!
وقتی مطبوعات ما میان میگن لابی و زد و بند کردن بد نیست دیگه چه انتظاری از عوام هست؟
۶
سیامک
دوشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۹، ۱۴:۲۶
گفتگو با هیئت های استانی و قانع کردن آنها که در صورت ریاست فوتبال به استانها بهتر رسیدگی خواهد شد امتیاز دادن حساب نمیشه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر