فهرست
به کسی چه؟ ما روی دیوار خانه خودمان هستیم
به کسی چه؟ ما روی دیوار خانه خودمان هستیم

به کسی چه؟ ما روی دیوار خانه خودمان هستیم

آی‌اسپورت- نساجی قائمشهر پس از 24 سال به سطح اول فوتبال ایران آمد تا مازندران هم پس از شموشک دوباره در لیگ برتر نماینده داشته باشد. نساجی قدیمی ترین تیم خطه شمال است و پس از استقلال دومین تیم باسابقه لیگ برتر محسوب می شود. نساجی چی ها به لیگ برتر آمدند تا شور و نشاط و خون تازه ای به رگ های لیگ برتر وارد کنند. نساجی ها به هواداران پرشورش معروفند. هوادارانی که همواره در 24 سال اخیر همیشه پای تیم شان ایستادند و در سرما و گرما به تماشای بازی تیم شان نشستند. حضور نساجی در لیگ برتر خالی از حواشی هم نبود. استادیوم پیر وطنی در مرکز شهر قائمشهر قرار دارد و بعضی از هواداران که خانه هایشان مشرف به استادیوم است از پنجره و حتی بالای پشت بام بازی را تماشا می کنند، اما یک خانه وجود دارد که دیوار مشترک با استادیوم دارد و سال هاست که اهالی آن خانه با نشستن روی دیوار و سقف انباری خانه خود بازی را تماشا می کنند. در بازی اول نساجی مقابل ذوب آهن داوود رفعتی ناظر بازی وقتی آنها را دید مانع نشستن شان شد و همین موضوع باعث شد تا جایگاه ویژه همسایه های استادیوم وطنی سوژه برنامه نود و فضای مجازی شود؛هوادارانی که روی سقف انباری خود نشسته بودند و بازی را تماشا می کردند و هندوانه می خوردند. مرتضی هاشمی مالک آن خانه عجیب در گفت‌وگو با روزنامه سازندگی از ویژگی‌های تاریخی خانه‌اش می گوید

 

 در دو هفته گذشته و به دلیل تماشای بازی از روی دیوار معروف شده اید و حتی برنامه نود هم آیتمی از شما پخش کرد. تماشای بازی از روی دیوار چه حسی دارد؟

خیلی خوب است  و بازی را راحت و تمیز و بدون حواشی نگاه می کنیم. وقتی در استادیوم باشی درگیر تشویق و حواشی روی سکوها می شوی اما از جایی که ما هستیم فقط بازی را نگاه می کنیم.تازه از بازی و از حواشی روی سکوها هم لذت می بریم.

*شما چند سال است که بازی ها را از خانه خودتان تماشا می کنید؟

خانه ما پنجاه سال است که در این نقطه حضور دارد .از دهه پنجاه و شصت طرفدار نساجی هستیم و همیشه تمام بازی های نساجی را از روی دیوار خانه نگاه می کنیم. قبل انقلاب ورزشگاه این شکلی نبود و حتی دیوار هم نداشت و ما در حیاط خانه خود می نشستیم و بازی ها را نگاه می کردیم اما بعد از انقلاب دیوار کشی شد و سکو زدند و ما هم مجبور شدیم از روی دیوار بازی ها را نگاه می کنیم.ما همسایه استادیوم هستیم و استادیوم را جزئی از خودمان می دانیم و حتی سر و صدا و مشکلاتش برای ما است اما نمی گذارند بازی را نگاه کنیم. هر بازی توپ در حیاط ما می افتد و ما همیشه با استادیوم همکاری می کنیم اما متاسفانه آقای رفعتی نگذاشتند بازی را تماشا کنیم.

*آقای رفعتی معتقد بودند شما روی دیوار استادیوم نشسته اید و اگر اتفاقی برای شما بیفتد مسئولیت اش باز ناظر بازی است و برای همین مخالف نشستن شما بودند.

اولا اینکه ما روی سقف انباری خودمان نشسته بودیم و روی دیوار نبودیم و ثانیا اینکه اول به ما گفته شد که لباس تان همرنگ لباس بازیکنان است و بروید عوض کنید. اما بعد آقای رفعتی آمدند و گفتند که باید محل را ترک کنیم. من نمی دانم نشستن روی سقف خانه خودمان چه مشکلی دارد؟ از آقای فردوسی پور هم تشکر می کنم که آمدند و فیلم گرفتند تا همه ببینند که این فضای خانه ما است و ما وارد حریم استادیوم نشدیم.

*در این سال ها که بازی های نساجی و حتی تیم های دیگر در این ورزشگاه برگزار می شود باعث آزار شما نشده است؟

ما علاقه مند به فوتبال و نساجی هستیم و وقتی علاقه مند باشیم این مشکلات را نمی بینیم. ما اگر خانه مان کنار یک مدرسه بود باز همین مشکلات سر و صدا به وجود می آمد. آن زمان چه می خواستیم بگوییم؟ برویم بگوییم بچه ها بازی نکنند؟ من به عنوان کسی که خانه ام کنار استادیوم است خوشحال می شوم که تیم مورد علاقه ام به لیگ برتر رفته و مردم شهر می آیند و اینجا بازی را تماشا می کنند و لذت می برند.ما هم با دیدن آنها این چند ساعت را تحمل می کنیم. 

* شما در این سال ها چه بازی های مهمی را تماشا کرده اید؟

من همیشه بازی های نساجی را نگاه می کنم و یادم نمی آید یک بازی را از دست داده باشم. بازی های پرسپولیس و استقلال را یادم می آید که در دهه هفتاد به قائمشهر می آمدند و مقابل نساجی بازی می کردند. حتی آخرین باری هم که نساجی با استقلال در جام حذفی در وطنی با یکدیگر بازی کردند را هم به یاد دارم.

*تا حالا شده که بلیت بخرید و وارد استادیوم شوید و بازی را از داخل استادیوم تماشا کنید؟

چند باری استادیوم رفته ام اما سال هاست دیگر وارد استادیوم نمی شوم. سال هاست جو استادیوم ها مسموم است و نمی شود کودکان را به استادیوم برد. من همیشه دوست داشتم با فرزندم به استادیوم بروم اما فحاشی هایی که می شود مانع رفتن من به استادیوم می شود و ترجیح می دهم از روی سقف خانه و با فرزندم بازی را تماشا کنم.

*چه فرقی می کند.از آنجایی که شما نشسته اید صدای فحاشی ها و .. می آید.

فرق می کند.در ورزشگاه فحاشی ها کاملا شنیده می شود.یعنی کنار دستی شما که فحش بدهد راتحت متوجه می شوید.اما از روی شقف انباری ما چون هجمه زیاد است چیز خاصی به گوش نمی رسد.

*در این سال ها شده که با خانواده و همسرتان بازی نساجی را تماشا کنید؟

چند باری همسرم از روی نردبان بازی را نگاه کرد اما خیلی علاقه مند نبود اما یکی از خوبی هایی که خانه ما دارد این است که می توانیم خانوادگی و بدون مشکل بازی را تماشا کنیم ولی در ورزشگاه نمی شود. بازی نگاه کردن ما از خانه خودمان هم مزایای خودش را هم دارد. در بازی قبل یکی از مامورین حالش بد شد و ما از آنجا به آنها آب و قند دادیم.

* نظرتان درباره نساجی چیست؟ از سه بازی تنها دو امتیاز کسب کرده و در میانه جدول است.

خب هنوز زوده درباره تیم قضاوت کرد. نساجی در این چند بازی خوب عمل کرده و همه دیدند در بازی برابر تراکتورسازی یک پنالتی و در بازی برابر پارس هم گل صحیح ما را نگرفتند. به نظرم تیم با حمایت هوادارها و مجموعه خوب کادرفنی بهتر می شود.

زاوش محمدی/ سازندگی

۱۲ ۳  
آی اسپورت
2018-08-15 18:35:00
نظر دهید

۳ نظر
یوسف
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۱۳
چقدر باحال
واقعا وقتی اون همه دردسر رو به جون خریدن یه تماشا کردن بازی که چیز زیادی نیس الکی بزرگش میکنن.
۷
فرهاد
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۲۱:۴۱
اطلاعات ندارید مجبور نیستید به مردم اطلاعات غلط بدهید نساجی بعد از استقلال و سپاهان سومین تیم با سابقه است نه دومین تیم . سپاهان 1332 تاسیس شده نساجی 1338
۳
مهرداد
چهارشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۷، ۲۲:۱۶
سپاهان تاریخ تاسیس سال 1953 میلادی مصادف با 1332 خورشیدی

نساجی قائمشهر 1959 میلادی مصادف با 1338 خورشیدی

هردو تیم قدیمی ، مردمی ، خوب و دوست داشتنی هستند

خواهشا متن مقاله رو زودتر اصلاح کنید تا هم سطح آی اسپرت زیر سوال نره و هم اطلاعات درست پخش بشه
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر