فهرست
استقلال-پرسپولیس؛ آن هم در چه زمانی!
استقلال-پرسپولیس؛ آن هم در چه زمانی!

استقلال-پرسپولیس؛ آن هم در چه زمانی!

یكه خورده بودیم و غافلگیر شده بودیم! به چشم خود و به دیده‌هایمان باور نداشتیم! گویا از یاد برده و فراموش كرده بودیم كه چه زیباپرستانی هستیم و چقدر زیباجویی داریم!

1-حضور بالای 100هزار نفره مردم در ورزشگاه آزادی كه پرشكوه‌‌ترین دقایق یك شب پرشكوه را پدید آورد محصول یك نكته بود: ... زیباپسندی مردم! بازی‌های اخیراً زیبا شده و دیدنی‌شده استقلال! مردم پاداش خوبی را با خوبی دادند! مردم پاداش زیبایی در اجرای فوتبال را با زیبایی دادند! زیبایی‌های ناشی از خلق دیدنی‌ترین پرده‌ها از بركات حضور مردم! حضوری آنقدر پرشكوه، حضوری آنقدر دیدنی كه موجبات غافلگیری‌های متعدد شد! حتی خود مردم هم، از این اقبال و از استقبال خودشان جا خورده بودند! مردم هم با ناباوری و با دیرباوری ورزشگاه لبریز شده از خودشان را می‌نگریستند!

2- مردم پشیمان نشدند! مردم ناخشنود نشدند! مردم امیدوار و پرتوقع – پر از توقع‌های خوب و انتظارات به‌جا و بیش‌خواهی راهی آزادی شدند با لذت تمام ناشی از دیدن هرچه كه می‌خواستند، از آزادی برگشتند! نمایش سه‌شنبه شب، 19 بهمن 95، نمایش كاملی بود! نمایشی قابل عرضه در هر میدانی! نمایش قابل تكرار و صد البته با روندی قابل دفاع برابر هر حریفی! این بار بخت قرار گرفتن در متن یك اجرای خوب نصیب «السد» قطر شد كه فوتبالی رشدیافته را بازی می‌كند! دفعات بعد، بازی استقلال، موجبات حال به حال شدن و خوش به حال شدن الاتفاق عربستان، الاهلی امارات و لوكوموتیو تاشكند را پدید می‌آورد! استقلال، برابر عادت‌های حركتی جدیدش بازی می‌كند و مردم همین را می‌خواهند! استقلال، پركار، پرنفس، پرتحرك بازی می‌كند و دارای اندیشه مركزی و تفكر واحد تیمی است، این را هم مردم می‌فهمند و می‌‌خواهند! مردم برای دیدن چنین فوتبالی وقت می‌گذارند و «حضور» می‌یابند! استقلال مزد جوان‌گرایی، مزد واقع‌گرایی، مزد سرعت‌گرایی، مزد توپ‌گرایی و مزد اندیشه‌ورزی‌اش را گرفت! استقلال مزد بازی هدفمند و مزد احترام به توپ را گرفت! استقلال پاداش كلانی از مردم گرفت، پاداشی به خاطر ترك عادات غلط! پاداشی به خاطر رعایت مشكل‌پسندی و سلیقه عالی مردم! پاداشی صدهزار نفره!

3-دربی تهران در راه است! خوش به حال استقلال و خوشا به حال پرسپولیس! استقلال در اوج است و پرسپولیس هم بلند پرواز می‌كند! برخورد این دو تیم، آن هم در بالاترین نقطه‌های حركت تاكتیكی، عجب فوتبالی را به نمایش می‌گذارد! در این بازی، با این پیش‌بازی‌ها (استقلال – السد و پرسپولیس – تراكتور، در ورزشگاهی پر از فوتبال‌شناسانی سخت‌گیر و متوقع) چه دیدنی‌ها كه نخواهیم دید؟ چه شهرآوردی در پیش است! چقدر تماشایی! چقدر به خاطر سپردنی! چقدر از یاد نبردنی!

4- استقلال و پرسپولیس چه روزی به هم خورده‌اند! استقلال و پرسپولیس چگونه از این فرصت عالی استفاده خواهند كرد؟ تیمی كه با تراكتور آن كرد، با استقلال چه می‌كند؟ تیمی كه برابر السد فوتبال كم‌نقصی را بازی كرد، مقابله با پرسپولیس را چگونه سر و شكل خواهد داد؟ نبرد بزرگان، چقدر بزرگی این دو تیم – این دو تیم بزرگ ولی جوان را – تأیید می‌كند، تأكید می‌كند و امضا می‌كند! حد استقلال این است كه برابر السد دیدیم! حد پرسپولیس را نیز تراكتور و بقیه تعیین كرده‌اند! برخورد این دو بزرگ كه حالا سبكی دارند با خودویژگی‌های بارز، از همیشه دیدنی‌تر است!

۱۴ ۴  
آی اسپورت
2017-02-10 10:38:00
نظر دهید

۴ نظر
بهروز
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۰:۵۶
اين همون مطلب ديروزيه نبود؟
۵
حبیب
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۱:۴۹
پرسپولیس جسد تراکتور را با کمک بنگر برد والا بازنده بود . استقلال هم با یک ذره دوراندیشی مبتونه برنده دربی باشه.
۴
مشروح
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۰۲
«حد پرسپولیس را نیز تراكتور و بقیه تعیین كرده‌اند» این جمله یعنی چی؟!


متاسفم برای آقای تاج که بازی رو انداخت زمانی که خیلی ها از جمله من سر کار هستیم و نمیتونیم بازی رو ببینیم هر چند که تاج اینو انداخته گردن شورای تامین که اصلا این حرف درست نیست!
۴
مجید
جمعه ۲۲ بهمن ۱۳۹۵، ۱۲:۵۰
فقط کافی بود پرسپولیس با این شرایط و بازی تو آسیا 4 روز بعد با استقلال بازی داشت ، رسانه ها و ورزشی نویسا خودشونو با عرض پوزش پاره میکردن فضا بدجوری بی عدالتیه
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر