فهرست
خاطرات و خطرات
خاطرات و خطرات

خاطرات و خطرات

آی اسپورت - در دیدارهای هفته اول لیگ برتر انگلیس  لیورپول مدافع عنوان قهرمانی مقابل لیدز یونایتد تازه به رده برگشته با سرمربی جذابش مارچلو بیلسا قرار گرفت و عجب دیدار فوق العاده ای  از کار در آمد و انصافا یک نود دقیقه بی نظیر در حد لیگ برتر را تماشا کردیم.مارچلو بیلسا آرژانتینی  با صعود تیم لیدز به لیگ برتر یک بار دیگر  نام پرآوازه خود را مطرح کرد و نشان داد دود همچنان از کنده بلند میشود و شاید با دوران اوج فاصله گرفته ولی همچنان امیدوار و پرانگیزه برای ساختن پلی  به سوی آینده  است .او  که دورانی  شیفته گان خاص خود را داشت و به قول هیپ هاپی ها از آن اولد اسکول های فوتبال که برای نسلی خاطراتی را مثل  برق و باد ورق میزند.

اما بیلسا بزرگ که در تمام دوران پر شکوه  و در کارنامه موفقش یک نقطه تاریک وجود دارد؛ می خواهم با عرض پوزش خاطرات تلخی را برای طرفداران آرژانتین بازگو کنم. قبل از جام جهانی ۲۰۰۲ مردم و فوتبال دوستان آرژانتینی روح پرفتوح خداوندگار فوتبال ال دیگوی کبیر را در کالبد دنیل اورتکا می دیدند. قبل از جام حتی  فدراسیون فوتبال این کشور از فیفا درخواست کرد که هیچکس شماره  ده مارادونا را نپوشد ولی خب فیفا قبول نکرد.ببنید انتظارات در چه حد بالا بود.دو مهاجم دیگر این تیم گابریل باتیستوتا و هرنان کرسپو بودند که از بین این دو نفر باید یکی به عنوان زوج اورتگا در خط حمله آلبی سلسته قرار میگرفت.آرژانتین در اون دوره تیم خوبی داشت و با توجه به در اختیار داشتن سه مهاجم خوب توانایی بازی با سه مهاجم را هم داشت.اما بیلسا اعتقادی داشت که شاید سال ها خود را به خاطراین  تصمیمش نبخشیده باشد و از آن دوره به عنوان یک درس بزرگ در طول دوران حرفه ای خود یاد کند.بیلسا معتقد بود که از بین باتیستوتا و کرسپو باید یک نفر بازی کند و هردو همزمان با هم کارایی نخواهند داشت!

خب این اعتقاد جناب بیلسا بود و احترامش واجب؛ ولی هر انسانی ممکن است در زندگی دچار اشتباه بشود. بیلسا با این کار عملا توانایی خط حمله خود را پایین آورد.در دیدار اول با تک گل باتیستوتا نیجریه را شکست دادند و باتی گل با کرسپو تعویض شد.در دیدار دوم  و سوم با توجه به اینکه با یک گل از انگلیس  و سوئد عقب بودند و در آستانه حذف نیز قرار گرفتند؛ باز دست به ریسک نزد و به اعتقاد خود پایبند ماند و تعویض دیدار اول را تکرار کرد.در حالی که یک بر صفر از سوئد عقب بودند؛ اورتگا یک پنالتی گرفت ولی نتوانست حتی پنالتی را گل کند؛ او  این همه فشار را نتوانسته بود  تحمل کند و انتظارات بر ساق هایش سنگینی میکرد .سه بازی دو گل؛ یکی باتیستوتا یکی کرسپو. شاید این ثابت میکند مردان بزرگ و استثنایی هم در لحظاتی باید تن به نرمش قهرمانانه بدهند.

۹    
آی اسپورت
2020-09-14 21:59:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر