فهرست
خبر عجیب؛ آدیداس با ایران قطع همکاری کرد
خبر عجیب؛ آدیداس با ایران قطع همکاری کرد

خبر عجیب؛ آدیداس با ایران قطع همکاری کرد

آی اسپورت – تنها بعد از گذشت مدت اندكی از همكاری تیم ملی ایران با برند معتبر آدیداس، آلمانی‌ها تصمیم گرفته‌اند به همكاری خود با فدراسیون فوتبال خاتمه دهند. آنها زمانی به جمع‌بندی در این زمینه رسیدند كه ایران در دیدار مهم با ازبكستان، لباس‌های با طرح جدید را به تن نكرد و تصمیم گرفت با لباس قدیمی خود به میدان برود. یكی از مسئولان آدیداس كه نخواست نامش فاش شود، با اعلام این خبر گفت: «برای ما رفتار فدراسیون ایران عجیب بود و به همین دلیل به همكاری خود با تیم ملی ایران پایان می‌دهیم. مدتی روی طراحی لباس‌های جدید زمان گذاشته بودیم. پیش از بازی ازبكستان لباس‌ها را از آلمان به ایران ارسال كردیم ولی متأسفانه در بازی ازبكستان از این لباس‌ها هیچ استفاده‌ای نشد. این مسئله برای ما ابهام بزرگی است. به همین دلیل تصمیم گرفته‌ایم به همكاری خود با فدراسیون فوتبال ایران پایان دهیم!»

رفتار فدراسیون فوتبال در این زمینه عجیب بود. آدیداس در ماجرای همكاری با تیم ملی ایران، بسیار مثبت عمل كرد و حتی آفر خوبی به این فدراسیون داد. آنها امیدوار بودند تا طرف مقابل هم موج‌های مثبتی برای‌شان ارسال كند. ایران در چند بازی از لباسی كه ابتدا از آدیداس خریداری كرده بودند، به میدان رفتند ولی این برند معتبر برای دیدار ازبكستان لباس‌های جدیدی طراحی كرد و در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داد. بار این لباس‌ها هم از گمرك ایران رد شد و به ‌دست فدراسیون رسید ولی اینكه چرا تیم ملی با وجود قولی كه به برند آلمانی داده بود، از این لباس‌ها استفاده نكرد، از نظر آنها عجیب است. آلمانی‌ها معتقدند ایرانی‌ها با «صداقت» موضوع را پیش نبرده‌اند و حتی شك و شبهه‌هایی برای داشتن یك همكاری «شفاف» برای‌شان به وجود آمده است.

به این ترتیب، طرف آلمانی تصمیم گرفته یك‌طرفه قرارداد را فسخ كند و این موضوع را به گوش فدراسیون فوتبال هم رسانده است. مسئول آدیداس در این‌باره گفت: «بسیار تمایل داشتیم با ایران كار كنیم و در جام‌جهانی‌ همكاری‌مان ادامه داشته باشد ولی از حالا به بعد ایران می‌تواند با هر برند دیگری كه علاقه‌مند به آن است، كار كند!»

این مسئول آدیداس تأكید دارد كه اگر قول و قراری بین آنها و فدراسیون برای استفاده از لباس‌های جدید در بازی ازبكستان وجود نداشت، هرگز این‌گونه عمل نمی‌كردند ولی از آنجا كه دو طرف قول و قرار گذاشتند و فدراسیون فوتبال ایران تأكید كرد از لباس‌های جدید استفاده می‌كند، ناراحت هستند. البته باید پاسخ مسئولان فدراسیون فوتبال را هم در این زمینه شنید. 

 

خبر ورزشی

۱۳ ۶  
آی اسپورت
2017-06-18 13:47:00
نظر دهید

۶ نظر
مهرداد
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۱۵
اگر این خبر درست باشه که خب احتمالا هم هست باید تاسف خورد - اقایون برای اینکه دلالیشون رو بکنن و از هر ابی میخوان ماهی بگیرن و جیب خودشون رو پرپول کنن براشون هیچ فرقی نداره لباس با کیفیت و برند معتبر- فردا میرید میبینید با یه کمپانی که لباس دوچرخه سواری میزده تا دیروز قرارداد میبندن - چرا ؟ چون اون بهشون پول میده و جیبشون خالی نمیمونه
احمد
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
همیشه پای یک دلال در میان است!!!!
یوسف
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۵:۰۹
این لباس ها طرح جدید بودن که! سه خط رو از شونه آورده بودن رو پهلوها!
۲
مهدی
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۱۷:۰۸
زمان آل اشپورت که گندش دراومد که سردار عزیزمحمدی و پسرش لفت و لیس میفرمودن!الانم خدا میدونه پای لفت و لیس کدوم سرداری وسطه!میخوان آدیداس رو فراری بدن تا بگن ما مایل بودیم ولی آدیداس نخاست!اونوقت باخیال راخت درصدشونو بگیرن و با یه برند آشغال قرارداد ببندن!امیدوارم نهادهای بالاتر مثل وزارت ورزش یا حتی دفتر رییس جمهور دخالت کنن و کیروش هم برای استفاده از کیتای آدیداس فشار بیاره
۷
علیرضا
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۰۲
واقعا مایه تاسفه شدیده... تازه اعصاب کی روش بابت لباس ها راحت شده بود... من نمی دونم این مسوولان فدراسیون از جمله عابدینی که مسوول مذاکره با آدیداس بوده دارند چکار می کنند!!؟
۱
موراتا
يكشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶، ۲۰:۲۹
لیاقت مدیرای ما همون جیوواست
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر