فهرست
ال کلاسیکوی دوستانه هم داریم؟
ال کلاسیکوی دوستانه هم داریم؟

ال کلاسیکوی دوستانه هم داریم؟

آی اسپورت - حرف و حدیث‌ها درباره دربی دوستانه پرسپولیس و استقلال در آلمان همچنان ادامه دارد. پرسپولیسی‌ها به صراحت نارضایتی خود را از برگزاری این دربی دوستانه اعلام کرده‌اند و استقلالی‌ها هم اگرچه رسما موضع مخالفی نگرفته‌اند اما مشخص است که آنها هم لغو این بازی را به برگزاری آن ترجیح می‌دهند. با وجود این نارضایتی دوطرفه، اسپانسر دو تیم کار خودش را می‌کند و ظاهرا به دلیل نوع قراردادی که با این دو باشگاه بسته شده، این حق را دارد که آنها را وادار به برگزاری این بازی کند. اما واقعا برگزاری بازی دوستانه بین دو تیم در این سطح چقدر در سطح جهان مرسوم است؟ آیا تیم‌هایی مثل رئال مادرید و بارسلونا هم در قابل بازی‌های دوستانه به مصاف هم می‌روند؟

مرور تاریخ الکلاسیکو نشان می‌دهد که آخرین بار رئال و بارسا در سال 1991 در قالب یک بازی دوستانه مقابل هم قرار گرفته‌اند و بعد از آن تمام تقابل‌های این دو تیم در قالب جام‌های رسمی مختلف مثل لالیگا، کوپا دل ری، سوپرکاپ اسپانیا و لیگ قهرمانان اروپا بوده. دربی میلان هم در چند دهه اخیر همواره در قابل تورنمنت‌های مختلف و رسمی مثل سری آ، جام حذفی ایتالیا، سوپرجام ایتالیا و تورنمنت‌هایی خاص مثل «تیم کاپ» برگزار شده است و این دو تیم سال‎هاست که در قالب یک بازی دوستانه و تدارکاتی مقابل هم قرار نگرفته‌اند. حتی همین دربی تهران هم آخرین بار در سال 1359 به صورت دوستانه برگزار شد و بعد از آن همواره در قالب لیگ آزادگان، لیگ برتر، جام حذفی، سوپرجام و تورنمنت جام ولایت برگزار شده است.

همانطور که می بینیم معمولا دربی‌ها و بازی‌های کلاسیک فوتبال جهان، کمتر در قالب تک بازی دوستانه و تدارکاتی برگزار می‌شود اما با طرح  اسپانسر قدرتمند استقلال و پرسپولیس این دو تیم حالا مجبورند علیرغم میل باطنی در یک بازی دوستانه به مصاف هم بروند، اتفاقی که آخرین بار 40 سال پیش افتاده!

۹ ۶  
آی اسپورت
2017-07-14 16:14:00
نظر دهید

۶ نظر
نادر
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۶
شما کجا دنیا دو تا تیم سراغ دارید مالکشون یه جاست
ورزشگاهشون یه جاست
حتی اسپانسرشون هم یه جاست؟
بعد رقیب همدیگه هم محسوب بشن

اینو به هر کشوری بگی بهت پناهندگی میدن
MORe
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۰
تابستون همین امسال توی آمریکا باهم بازی دوستانه دارن با همه ستاره هاشون غیر رونالدو :) از وزرشی نویس ها بعیده ندونن…
جاهد
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۸:۲۲
اره.حدود یه ماه دیگه قراره تو امریکا الکلاسیکو دوستانه برگزار بشه!واقعا نمی دونید؟!
۸
محمد
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۷:۳۹
یعنی واقعن نمی دونی چن هفته دیگه بازی دارن توو آمریکا؟؟؟
رئال بارسا منچستر یونایتد و تعدادی تیم بزرگ رفتن آمریکا برای بازی های دوستانه
امید از تفت
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۸:۱۷
ایده برگزاری دربی در آلمان بسیار خوب است ولی با برنامه ریزی مناسب که حداقل یکماه قبل تاریخ و محل برگزاری بازی مشخص باشد و با پخش تلوزیونی همراه باشد و به افزایش اعتبار دربی در آسیا کمک کند. خلاصه همه چیز بالاتر از استاندارد برگزاری دربی در ایران باشد. هوادارانی که از سراسر آلمان و اروپا و حتی امریکا می آیند تکلیف خود را از یکماه قبل بدانند. یک ورزشگاه بزرگ مثل آلیانس، المپیک برلین، فرانکفورت و . . . برگزار شود و . . .
۹
امین
جمعه ۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۹:۱۷
امسال بارسلونا و رئال تو فلوریدا آمریکا باهم مسابقه میدن و اتفاقا تمام تبلیغ بازی هم روی واژه الکلاسیکو میچرخه. لطفا قبل نوشتن ۱ متن اطلاعات لازم دربیارین و تحلیل اشتباه نکنین.
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر