فهرست
تقدیم به شما آقای پپ!
تقدیم به شما آقای پپ!

تقدیم به شما آقای پپ!

آی‌اسپورت- تنها بردن آرسنال برای خوشحالی هواداران نیمه آبی منچستر کافی نبود آنها باید اطمینان پیدا می‌کردند که تیمشان بدون دردسر به ضیافت قهرمانی جزیره می‌رود. بردن تیم‌ها و کسب سه امتیاز برای تیمی که پپ ساخته تقریبا عادی است٬ پس شکست رقیب و فاصله ۸ امتیازی خیال سیتیزن‌ها را راحت می‌کرد.

آرسنال دیگر تیم لندنی به منچسترسیتی باخت از آن باخت‌های همیشگی به تیم‌های بزرگ فرمولی که ونگر در حلش ناکام است. اما کونته باید حیثیت زیر سوال رفته‌اش را با شکست منچستریونایتد پیدا می‌کرد. چلسی او وارد معامله برد - برد با تیم‌های منچستری شد. سوت بازی که زده شد منچستریونایتد زهردارتر بود بی‌آنکه بداند تله کونته برای ژوزه در دقایق بعدی نمایان می‌شود.

برای مهار منچستر بدون زلاتان و فقط با یک مهاجم نوک چندان سخت نیست٬ چلسی منابع تغذیه کننده روملو لوکاکو را قطع کرد و برای مهارش از گزینه اشتباه درگیری فیزیکی استفاده نکرد چون نه کریستینسن حریفش میشد و نه گری کیهیل.

عملا لوکاکو مهره بی‌ثمر یونایتد شد و مارکوس راشفورد مهاجم سایه روملو آزادگی در باکس چلسی را هم غنیمت نشمرد. یونایتد در نیمه دوم تنها ۱۰ شوت زد که از همه بدتر دوتای آنها در چارچوب بود٬ نه بال راست و نه بال چپ یونایتد فرصتی برای نفوذ به دژ چلسی پیدا نکردند و حضور انگولو کانته هم میانه قفل شده مردان کونته را تضمین کرد.

هررا مثل بازی با تاتنهام و همین طور فصل پیش با چلسی مامور کنترل کردن هازارد شده بود و بار سنگین دفاع کمی تمرکزش را مخصوصا در نیمه دوم کم کرده بود در واقع تمام تفکرات دفاعی خط هافبک باید از سمت هررا انجام میشد که نبود کریک و پوگبا و همین طور درصد اشتباهات بالای فلینی نقشه ژوزه مورینیو را نقش برآب کرد.

در غیاب کریک و پوگبا٬ اشلی یانگ فرصت بازی پیدا کرد. هرچند در بازی با تاتنهام نمره قبولی گرفت اما در این بازی باکایوکو و فابرگاس بازی‌ای به مراتب بهتر به نمایش گذاشتند با پاس کاری‌های ممتد و کوتاه حفره بزرگ منچستر در قلب دفاع را نشانه رفتند که گل موراتا حاصل این همکاری بود .

دفاع ۳ نفره منچستر (جونز- اسمالینگ - اریک بیلی) از مقصران اصلی در باخت تیم بودند آنها با هر صاحب توپ شدن هافبک‌های خلاق چلسی حفره‌های بزرگی که پیش روی موراتا قرار دادند٬ که گل اول موراتا تنبیه آن‌ها بود. ۱۸ شوت چلسی که ۸ تای آنها در چارچوب بود نشان داد سنگر دفاعی ژوزه دیگر اتوبوس نیست! اصلا سنگری برای دفاع کردن نبود و این که چه بلایی سر دفاع که از قواعد اصلی ژوزه است آمده مجهول است.

منچستر دومین باخت این فصلش را تجربه کرد و ۸ امتیاز هدیه ژوزه به پپ بود اما برای جبران این اختلاف باید وضعیت سفید شاگردان پپ قرمز شود که فعلا بعید است!

۱۶ ۳  
آی اسپورت
2017-11-06 00:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
Shervin
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶، ۰۰:۱۹
عالی بود .. مطالب بیشتری بنویس
۸
RED
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶، ۰۱:۰۲
تقدیم به شما آقای پپ!
جمله ای که داور بازی با آرسنال به پپ گفت. کم مونده بود یه گلم براش بزنده
۷
P71
دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۶، ۰۹:۱۲
بسیار عالی. ..
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر