فهرست
چه خبر از با اخلاق‌ترین سرمربی تاریخ تیم ملی؟
چه خبر از با اخلاق‌ترین سرمربی تاریخ تیم ملی؟

چه خبر از با اخلاق‌ترین سرمربی تاریخ تیم ملی؟

آی‌اسپورت- پیش از آنکه مارک ویلموتس سرمربی تیم‌ملی شود، مهدی تاج و محمود اسلامیان رئیس و نایب رئیس فدراسیون فوتبال با اعلام اینکه قرار است یکی از بهترین و معروف‌ترین مربیان جهان به ایران بیاید، دل مردم را شاد کردند. این خبرهای مسرت بخش باعث شد تا تلخی دیرکرد حضور سرمربی جدید، از بین برود.

از همان روزهای اول حضور این مربی مهدی تاج سعی بر این داشت که بگوید ویلموتس از هر نظر بهتر از کارلوس کی‌روش است. کسی در این باره چیزی او نمی‌پرسید ولی تاج به دلیل مشکلاتی که با کارلوس پیدا کرده بود، سعی می کرد این مسئله را مدام تلقین کند. کار به جایی رسید که بعد از چند ماه، تمام ارکان فدراسیون فوتبال به خاطر یک مصاحبه حمایتی ویلموتس، او را تا مرز یک ابر قهرمان بالا برده و بارها و بارها در رسانه‌ها به تعریف و تمجید از او پرداختند.

تاج و شکوری مدام تاکید می کردند ویلموتس با اخلاق، مسئولیت پذیر و دارای قدرت فنی خوبی است. بعد از بازی کامبوج تاج مدام می گفت اوضاع عالی است و یک مربی بسیار خوب آورده اند. در کمتر از 6 ماه، با تعریف و تمجیدهای مدیران فدراسیون همه به این باور رسیدند که بهترین مربی تاریخ فوتبال ملی به ایران آمده است.

حالا اما زمان زیادی نگذشته. ویلموتس علاوه بر اینکه پولش را گرفته و جواب فدراسیون فوتبال را نمی‌دهد، در محل کارش هم حاضر نمی‌شود. این مربی بلژیکی به هیچکدام از وعده‌هایش جواب نداد. البته فدراسیون فوتبال هم هیچ تلاشی نکرد تا از این مربی پاسخی بخواهد. یک میلیون و چند صد هزار دلار به سادگی حیف و میل شده آن هم به خاطر سیاست اشتباه فدراسیون فوتبال و شخص مهدی تاج. پنهان کردن ویلموتس از دید همگان یکی از عوامل اصلی این اتفاق بود. آنها با این عنوان که مبادا خبرنگاران سوال بدی بپرسند و شان کشورمان ایران پائین بیاید، حتی اجازه ندادند یک بار ویلموتس رودروی رسانه ها بنشیند و پاسخگو باشد. وقتی به فدراسیون پاسخگو نبود یا حداقل کسی از او جواب نمی خواست، بد نبود رسانه ها که نماینده مردم هستند خواسته های ملی را مطرح کنند. سیاست اشتباه فدراسیون اما باعث شد تا امروز چنین اتفاق بدی رقم بخورد، به شکلی که ویلموتس حتی افتخار نمی دهد ایمیل ها را جواب بدهد، چه رسد به اینکه در محل کارش حاضر شود.

این رفتار او بی‌شک مصداق بارز بی احترامی به ایران است. احترام این نیست که یکی مثل ویلموتس در خارج از ایران یک مصاحبه کند و بگوید فضا در ایران امن و خوب است. اگر اینطور بود که باید مجسمه کی روش  را با طلا می ساختیم چون بارها و بارها این جمله را به زبان آورد و حتی در جام جهانی برزیل مقابل چشم رسانه های دنیا اعلام کرد تحریم های آمریکا علیه ایران ناجوانمردانه است.

۸    
آی اسپورت
2019-11-25 16:26:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر