فهرست
یادآوری روز: سرمربی تیم ملی از بی‌بی‌سی آمد
یادآوری روز: سرمربی تیم ملی از بی‌بی‌سی آمد

یادآوری روز: سرمربی تیم ملی از بی‌بی‌سی آمد

آی ‌اسپورت - همكاری با شبكه خبری بی‌بی‌سی فارسی، مانع بزرگ پیوستن محمد تقوی به نیمكت استقلال شده است. او چند بار به عنوان كارشناس در استودیوی این رسانه حاضر شده و حالا به نظر می‌رسد فشارهایی برای دور كردن این مربی از نیمكت آبی‌ها در اطراف باشگاه شكل گرفته است. او آماده بازگشت به باشگاه مورد علاقه است و وینفرد شفر نیز مشكلی با حضور تقوی ندارد اما در شرایط فعلی رزومه این مربی برای او دردسرساز شده است.

جالب اینجاست كه چنین حساسیتی، به تازگی ایجاد شده و پیش‌تر، حضور در شبكه تلویزیونی فارسی‌زبان انگلیس مانع از فعالیت اهالی فوتبال در ایران نبوده است. در اوج تضادهای سیاسی و فلسفی بی‌بی‌سی با سیستم حاکمیتی ایران و در زمان شدت گرفتن انتقاد بخش‌های خبری تلویزیون از این رسانه، افشین قطبی که به تازگی از پرسپولیس جدا شده بود به استودیوی بی‌‌بی‌سی رفت و در كنار مرور آن‌چه در فوتبال ایران برایش اتفاق افتاده بود، امنیت اجتماعی و شغلی كشور را نیز زیر سوال برد. با این وجود بعد از بركناری علی دایی از سرمربیگری تیم ملی و ماجراهای عجیبی كه برای محمد مایلی‌كهن به وجود آمد، قطبی ناگهان روی نیمكت مهم‌ترین تیم فوتبال ایران نشست. ایران با این مربی به جام جهانی نرفت اما قطبی حفظ شد تا در جام ملت‌های قطر نیز هدایت تیم ملی را بر عهده داشته باشد.

حذف از یك چهارم نهایی در نبرد با كره، آخرین روز مربیگری امپراتور در ایران را رقم زد. در زمان انتخاب او به عنوان مرد اول نیمكت تیم ملی، هیچكس به اسم بی‌بی‌سی توجه نمی‌كرد اما حالا این سه حرف ساده، روی تحولات نیمكت استقلال موثر هستند. تاسف‌بار اینكه اصرار برای اهمیت‌بخشی به یك رسانه خارجی فارسی‌زبان، موجب شده وزن ایرانی نیمكت استقلال از دست برود و شفر هر روز بیشتر از روز گذشته دستیار خارجی به تهران بیاورد. در دایره بسته حاج رضایی، محصص و رفقا، جایی برای كارشناسان نخبه وجود ندارد. پس تقابل مستقیم و علنی فوتبال با افراد نخبه‌ به جرم تحلیل ورزشی، تنها به ضرر فوتبال خواهد بود و البته انحصارگرایی رسانه ملی را نیز تقویت خواهد كرد.

۹۴ ۳  
آی اسپورت
2017-11-13 18:29:00
نظر دهید

۳ نظر
.... ام جیگرم
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۱۹:۱۳
تیم شیطانی ... ، بی بی سی ، علی عبده قاتل تختی ، دزدی ، وطن فروشی علی کریمی ، با اینا کوت کنید و جمله بسازید
آرمان
چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۶، ۱۴:۴۵
بهترین جمله اینه...
بسوز جانم بسوز که داری خوش میسوری....
خخخخخخخ
امید از تفت
دوشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۶، ۲۲:۲۰
اون موقع شخصی به نام معجزه هزاره سوم رئیس جمهور بود و هرکاری می کرد مصلحتی توش بود.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر