فهرست
آشنایی با حریف تیم ملی؛ این جوان ۱۹ ساله
آشنایی با حریف تیم ملی؛ این جوان ۱۹ ساله

آشنایی با حریف تیم ملی؛ این جوان ۱۹ ساله

آی اسپورت - حاشیه‌های بازی ایران و عراق از یک هفته قبل از شروع بازی با مطرح شدن بحث تغییر محل برگزاری بازی و داوران استارت خورد. دیداری که پیش‌بینی می‌شود حاشیه‌‌های داخل زمینش حتی از حاشیه‌های خارج از میدان هم بیشتر باشد. شاگردان کاتانچ در حالی به مصاف ایران می‌آیند که در ۴ بازی گذشته خود با احتساب بازی دوستانه مقابل ازبکستان طعم شکست را نچشیده‌اند. ۷ گل زده‌اند و یک گل دریافت کرده‌اند.

ایران و عراق هر دو مقابل هنگ‌کنگ با نتیجه ۲-۰ پیروز شدند. ایران با ۱۴ گل کامبوج را از سر راه برداشت و عراق با ۴ گل. تنها نقطه برتری عراقی‌ها در مقدماتی جام‌جهانی بازی با بحرین بوده است. دیداری که ایرانی‌ها در آن شکست خوردند و عراق مقابل آنها به تساوی دست پیدا کرد.

مهند علی بهترین گلزن آنها در این رقابت‌هاست که در هر سه بازی قبلی گل زده و با سه گل تنها بازیکن تیم ملی عراق است که بیش از یک گل به ثمررسانده. این مهاجم ۱۹ ساله می‌تواند بزرگترین خطر کاتانچ برای ایران باشد. مهند علی اولین بار وقتی نامش بر سر زبان ها افتاد که با تیم جوانان عراق عنوان قهرمانی آسیا را به دست آورد. اما این اتفاق باعث شهرت او نشد چون چند هفته بعد از این موفقیت با شکایت رسمی برخی کشورها مشخص شد این بازیکن با شناسنامه برادر کوچک تر خود توانسته برای تیم جوانان عراق به میدان برود به همین خاطر یکی دو سالی از همراهی تیم‌های ملی بازماند.  او با توپ پر اما به تیم ملی بازگشته و با درخشش قصد دارد روزهای دوری‌اش جبران کند. محمد فرحان دروازه‌بان تیم ملی عراق هم تنها بازیکنی بوده که در هر سه بازی در ترکیب اصلی تیمش حضور داشته است.

آخرین بازی ایران و عراق در مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا برگزار شد که با نتیجه صفر- صفر به پایان رسید. البته ترکیب بازی عراق نسبت به آخرین بازی مقابل ایران تفاوت‌های زیادی داشته است. ۵ بازیکن از بازی قبلی احتمالا این بار مقابل تیم ملی به میدان خواهند رفت. این همان تعدادی است که از تیم ملی ایران در آن بازی احتمال حضورشان در این مسابقه وجود دارد.

با این که سرمربی کروات در دوازده بازی رسمی روی نیمکت عراق فقط دوباخت راتجربه کرده اما یکی از ایراداتی که به او وارد می‌کنند این است که او مرد بازی‌های بزرگ نیست و تا به حال نتوانسته بازی بزرگی را برنده شود. حالا منتقدانش اعتقاد دارند که برد مقابل ایران می‌تواند پاسخ مناسبی به این انتقادات باشد. مسائلی که انگیزه‌های کاتانچ و شاگردانش را برای برد مقابل ایران چندبرابر می‌کند.

نود

۲    
آی اسپورت
2019-11-13 22:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر