فهرست
ایده جالب آمریکا؛ جام جهانی غایب‌ها!‌
ایده جالب آمریکا؛ جام جهانی غایب‌ها!‌

ایده جالب آمریکا؛ جام جهانی غایب‌ها!‌

آی اسپورت – آمریکا در تلاش است تا تورنمنتی موازی با جام جهانی را با حضور تیم‌های غایب مسابقات روسیه برگزار کند! ایتالیا، هلند، شیلی، غنا، گابون، آفریقای جنوبی، ولز، اسکاتلند، یونان، ایرلند، هندوراس، ترکیه و .... به همراه خود امریکا برخی از تیمهای غایب در جام جهانی ۲۰۱۸ هستند که می توانند در این تورنمنت شرکت کنند. سونیل گولاتی، رئیس فدراسیون فوتبال آمریکا طرح این پروژه را به اینفانتینو، رئیس فیفا داده است. آمریکا به نوعی با این مسابقات می‌خواهد نشان بدهد که َآمادگی کامل را برای میزبانی مشترک جام جهانی ۲۰۲۶ با کشورهایی نظیر مکزیک و کانادا دارد.

فیفا البته برگزاری هر گونه تورنمنتی را همزمان با مسابقات جام جهانی ممنوع کرده است اما آمریکا در نظر دارد که این تورنمنت دو هفته قبل از جام جهانی و در شهرهایی نظیر نیویورک، میامی، بوستون و شیکاگو برگزار شود. بدین ترتیب بازیکنانی مثل بوفون، ویدال یا اوبامیانگ که به روسیه نمی روند می توانند در این مسابقات حضور یابند.

البته یکی از ایده‌ها این است که این تورنمنت با حضور هشت تیم برگزار شود: ایتالیا، شیلی، آمریکا و هلند که از جام جهانی باز ماندند و کشورهایی نظیر انگلیس، آلمان، برزیل و مکزیک که به جام جهانی راه یافته‌اند و این بازی‌ها می‌تواند محک خوبی برای آنها قبل از مسابقات روسیه باشد. حضور تیم‌هایی نظیر برزیل و آلمان طبیعتا جذابیت مسابقات را نسبت به حضور تیم‌هایی نظیر غنا و یونان افزایش خواهد داد. شرکت‌های آمریکایی نظیر مک دونالد و کوکاکولا که اسپانسر فیفا هم هستند از برگزاری این تورنمنت استقبال کرده‌اند.

 

90tv

 

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-11-20 11:58:00
نظر دهید

۱ نظر
ویلی
دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۲:۱۰
ایده اون تورنمنت 8 تیمه از خود جام جهانی جذاب تره مثل اون تورنمنت تاریخی چهارتیمه که سال 97 در فرانسه برگزار شد......جام جهانی که بهترین حالت قبل یکچهارم نهایی صرفن یه فستیوال و کارناواله
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر