فهرست
پیکان ۱-۳ پرسپولیس؛ فاصله را رعایت کنید!
پیکان ۱-۳ پرسپولیس؛ فاصله را رعایت کنید!

پیکان ۱-۳ پرسپولیس؛ فاصله را رعایت کنید!

آی اسپورت – پرسپولیس در یک بازی نه چندان سخت با درخشش مهاجم جوان خود پیکان را شکست داد و یک گام دیگر به قهرمانی نزدیک شد و اجازه نزدیک شدن سایر مدعیان را به خودش نداد

داور: محمد حسین زاهدی فر

 

ترکیب پیکان:

وحیدشیخ‌ویسی

حسین پورامینی (دقیقه ۷۴، علیرضا کوشکی)

فراز امامعلی

سعید واسعی

جابر انصاری

دانیال ماهینی

حجت حق‌وردی

سیدمحمد ستاری

علی حمودی

شهریار مغانلو

امیرحسین کریمی

سرمربی: عبدالله ویسی

 

ترکیب پرسپولیس:

علیرضا بیرانوند

شجاع خلیل زاده

محمدحسین کنعانی زادگان

محمد نادری

مهدی شیری

احمد نوراللهی

امید عالیشاه(۷۰ - بشار رسن)

کمال کامیابی نیا

علی علیپور (۹۰-سیدجلال حسینی)

وحید امیری( ۳۵ - مهدی عبدی)

سیامک نعمتی (۹۰-محسن ربیع خواه)

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

کارت زرد:

افشین پیروانی (سرپرست پرسپولیس)

سیامک نعمتی (دقیقه ۷۱، کارت زرد)

 

شرح گل:

پیکان ۰-۱ پرسپولیس: (دقیقه ۲۱، علی علیپور): علی علیپور هشتمین گل خود را روی ارسال دیدنی سیامک نعمتی بار دیگر با اشتباه شیخ ویسی به ثمر رساند.

پیکان ۰-۲ پرسپولیس: (دقیقه ۷۵، مهدی عبدی): ارسال محمد نادری بار دیگر با کنترل مهدی عبدی همراه شد و اینبار او با جا گذاشتن شیخ ویسی دروازه خالی را با نوک پای آرامش باز کرد.

پیکان ۰-۳ پرسپولیس: (دقیقه ۸۴ مهدی عبدی): کرنر بشار رسن روی سر مهدی عبدی فرود آمد و این مهاجم جوان با ضربه سری محکم گل سوم پرسپولیس را زد.

پیکان ۱-۳ پرسپولیس: (دقیقه ۸۸ شهریار مغانلو): بیرانوند روی مهاجم پیکان خطا کرد و ضربه پنالتی را مغانلو تبدیل به گل کرد.

 

لحظات حساس:

دقایق ۱ تا ۱۳: با گذشت ۱۳ دقیقه از بازی، پرسپولیس علیرغم در اختیار داشتن مالکیت توپ، نتوانسته حملات خود را در محوطه جریمه پیکان با برنامه مناسبی به سرانجام برساند و ارسال‌ها و پاس‌های اشتباه مانع از این شده تا شیخ ویسی مجبور به واکنشی شود.

دقیقه ۱۸: حرکت خوب علی علیپور در محوطه جریمه و در حالیکه قصد داشت با ضربه چیپ دروازه شیخ ویسی را باز کند، در آخرین لحظه با حرکت مدافع پیکان ناکام ماند و توپ برگشت داده شد.

دقیقه ۳۰: شوت راه دور علی علیپور که بعد از گلزنی از اعتمادبنفس بالایی برخوردار شده، با اختلاف کمی از بالای دروازه شیخ ویسی راهی اوت شد.

دقیقه ۳۵: وحید امیری، مهاجم پرسپولیس دچار آسیب دیدگی شد و با نظر یحیی گل محمدی از زمین خارج شد تا مهدی عبدی جانشین او شود.

دقیقه ۳۷: شوت فراز امامعلی از داخل محوطه جریمه با برخورد پای مهدی شیری راهی کرنر شد تا موقعیت مناسب پیکانی ها برای جبران گل از دست برود.

دقیقه ۳۸: ارسال ضربه کرنر با ضربه سر مغانلو بالاتر از مدافعان پرسپولیس را علیرضا بیرانوند از آن خود کرد تا مهاجم پیکان در گلزنی ناکام بماند.

دقیقه ۵۵: خطای کمال کامیابی نیا روی بازیکن پیکان فرصت مناسبی روی ضربه ایستگاهی نصیب حریف کرد که اینبار واسعی آن را ارسال کرد ولی توسط پرسپولیسی‌ها برگشت داده شد.

دقیقه ۷۰: درگیری لفظی ادامه دار افشین پیروانی با نیمکت نشینان پیکان و خصوصا عبدالله ویسی در نهایت باعث شد تا داور به سرپرست پرسپولیس کارت زرد بدهد.

دقیقه ۷۳: فرار مهدی عبدی به داخل محوطه جریمه با پاس مناسبی از سوی او برای علیپور همراه نشد تا ضربه ناقص مهاجم پرسپولیس توسط مدافع پیکان بلوکه شود.

 

نکات ویژه:

جابر انصاری و علی حمودی دو بازیکنی هستند که سابقه بازی در استقلال را در کارنامه دارند و اکنون از انگیزه زیادی برای تقابل با پرسپولیس برخوردار هستند.

سیامک نعمتی و مهدی شیری نیز دو بازیکنی هستند که سابقه حضور در پیکان را در کارنامه دارند و اکنون برابر تیم سابق خود قرار خواهند گرفت.

مهدی ترابی به دلیل محرومیت و محمد انصاری به دلیل مصدومیت بهمراه اوساگوآنا که موفق به حضور در تهران نشده، از غایبان سرشناس پرسپولیس در این بازی هستند.

پیکان نیز در این بازی مهران موسوی، جلال الدین علی محمدی و میلاد شیخ سلیمانی را به دلیل مصدومیت در اختیار ندارد.

۱۶    
آی اسپورت
2020-06-28 23:03:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر