فهرست
اما و اگرهای صعود تیم ملی به مرحله بعدی جام جهانی
اما و اگرهای صعود تیم ملی به مرحله بعدی جام جهانی

اما و اگرهای صعود تیم ملی به مرحله بعدی جام جهانی

آی اسپورت - طبق برنامه اعلام شده شده توسط فیفا، تیم ملی در ایام نوروز، دو بازی از مرحله انتخابی جام جهانی را مقابل هنگ‌کنگ و کامبوج برگزار خواهد کرد و بازیهای حساسش مقابل بحرین و عراق در ماه خرداد انجام خواهد شد. با توجه به اینکه تیم ملی در مرحله رفت، هر دو بازی‌اش مقابل بحرین و عراق را با باخت پشت سر گذاشت، شاگردان اسکوچیچ کار راحتی برای صعود از گروهشان ندارند و برای اینکه بدون اما و اگر راهی مرحله بعدی انتخابی جام جهانی شوند، باید 4 بازی باقیمانده‌اش در مرحله گروهی را ببرد تا به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شود.

ایران در صورت پیروزی در هر چهار بازی بعدی‌اش 18 امتیازی خواهد شد و به صورت مستقیم راهی مرحله بعدی انتخابی جام جهانی می‌شود. هدف اسکوچیچ و شاگردانش هم این است که با پیروزی در تمام بازیهایشان، بدون حرف و حدیث به دور بعد برسند منتهی تیم ملی در صورت دوم شدن در گروهش هم شانس صعود به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی را خواهد داشت.

طبق فرمتی که برای مرحله انتخابی جام جهانی در نظر گرفته شده، از بین 8 تیمی که در گروهشان دوم می‌شوند، 4 تیم برتر راهی مرحله سوم انتخابی جام جهانی در قاره آسیا خواهند شد. با توجه به آنکه قطر به عنوان میزبان جام جهانی، صدرنشین گروه E مسابقات است، در صورت اینکه این تیم صدرنشین شود یا جزو چهار تیم دوم برتر قرار بگیرد، یکی دیگر از تیمهای دوم جای قطر را خواهد گرفت و به همین دلیل شاگردان اسکوچیچ این شانس را دارند که در صورت پیروز نشدن در یکی از بازیهایشان و دوم شدن در گروهشان، به مرحله بعدی برسند هر چند که تیم ملی باید سعی کند حداکثر امتیاز را به دست آورد تا به عنوان یکی از تیمهای دوم برتر، به مرحله بعد برسد.

با توجه به امتیازهای تیم های دوم دیگر گروهها و اینکه برخی از آنها 4 بازی و برخی 5 بازی انجام داده اند، به نظر می رسد تیم ملی فوتبال ایران با گرفتن 9 امتیاز از 12 امتیاز ممکن می تواند شانس حضور در جمع بهترین تیم های دوم را داشته باشد و به مرحله بعد صعود کند اما اگر 8 امتیاز بگیرد ( یعنی دو برد و دو مساوی) از دور رقابتها حذف می شود و حتی به جام ملتهای آسیای 2023 چین هم راه نمی‌باید.

۲    
آی اسپورت
2021-02-10 00:11:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر