فهرست
عادت به نبود رونالدو؛ در رئال همه گل می‌زنند
عادت به نبود رونالدو؛ در رئال همه گل می‌زنند

عادت به نبود رونالدو؛ در رئال همه گل می‌زنند

آی اسپورت - دوران اتکا به یک گلزن به پایان رسیده است و نوعی یکپارچگی در کل تیم رئال مادرید به وجود آمده است؛ همه بازیکنان نقشی در فاز دفاعی ایفا می‌کنند و در هنگام نیاز، در آن سوی میدان نیز اثرگذار ظاهر می‌شوند. کهکشانی ها یکشنبه شب به خوزه زوریا رفتند تا یک روز بعد از شکست ۲-۰ بارسلونا برابر والنسیا، با کسب حداقل امتیاز به صدر جدول لالیگا برسند. رئال در حال کسب امتیاز مورد نظر بود اما شاید یک تساوی بدون گل برابر رئال وایادولید، نمی‌توانست هواداران رئال را آن طور که باید و شاید راضی نگه دارد.  این روند تا دقیقه ۷۸ هم ادامه داشت تا این که ناچو فرناندز، مرد همیشه مطمئن رئال و زیدان دروازه جوردی ماسیپ را گشود تا رئال با یک پیروزی حداقلی دیگر، صدرنشینی خود را با سه امتیاز برتری نسبت به بارسلونا جشن گیرد.

ناچوی سی ساله در زوریا نخستین گل خود در فصل ۲۰۱۹ را به ثمر رساند تا به این ترتیب، شمار گلزنان منحصر به فرد رئال در تمامی رقابت های فصل به عدد جالب توجه ۱۸ برسد. به لطف تقسیم گل بین بازیکنان، رئال مادرید در پایان اولین ماه سال ۲۰۲۰ در صدر جدول لالیگا حضور یافته و به ماجراجویی های خود در کوپا دل‌ری و لیگ قهرمانان اروپا ادامه می‌دهد.

گلزنی ناچو برابر وایادولید تنها چهارروز بعد از گلزنی یک چهره جدید دیگر برای رئال مادرید رقم خورد. براهیم دیاز که پس از ۱۲ می ۲۰۱۹ و به ثمر رساندن تنها گل رئال در جریان شکست ۳-۱ برابر رئال سوسیه‌داد در آنوئتا دیگر نتوانسته بود برای رئال گلی به ثمر برساند، چهارشنبه شب و در جریان دیدار برابر یونیونیستاس در کوپا دل‌ری در دقیقه ۵۳ به جای گرت بیل به زمین آمد و در واپسین لحظات مسابقه، زمانی که رئال با پیروزی نه چندان دلگرم کننده ۲-۱ در حال صعود بود، نخستین گل فصل خود را به ثمر رساند تا پیروزی رئال برابر حریف دسته سومی، اندکی مقتدرانه‌تر به نظر برسد.  رئال مادرید در حالی ۱۸ گلزن منحصر به فرد در فصل داشته که برای مثال این آمار برای بارسلونا ۱۴ گلزن، سویا ۱۵ گلزن و ختافه نیز تنها ۱۱ گلزن بوده است. نکته جالب این آمار، مشارکت چشمگیر بازیکنان تدافعی رئال در گل های لوس بلانکوس در این فصل بوده است.

از مجموع ۵۹ گل رئال مادرید در تمامی رقابت ها، ۲۷ گل سهم مدافعان و هافبک های میانی رئال بوده است. (حدود ۴۶ درصد) در حقیقت بعد از بنزمای ۱۶ و رودریگوی ۶ گله، در جدول برترین گلزنان رئال نام ۵ بازیکن ۵، ۴و ۳ گله را می‌بینیم که تماما مدافع و هافبک تدافعی هستند. پس از گل دقیقه ۹۵ کریم بنزما برابر والنسیا در دیداری که رئال را از شکست برابر خفاش ها در مستایا نجات داد (۱۵ دسامبر) ۵ بازی لالیگایی گذشته و رئال در این مسابقات ۶ گل به ثمر رسانده، بدون آن که هیچ یک از این گل ها توسط مهاجمان کهکشانی ها وارد دروازه رقبا شده باشد.

بعد از کریم بنزمای 6 گله، رودریگو گوئش با 6 گل بهترین گلزن رئال است که همین آمار به خوبی نشان دهنده تقسیم شدن گل ها در میان تمامی بازیکنان رئال است. در بین تمامی بازیکنان تیم نخست، تنها فرلاند مندی، مارسلو، ادر میلیتائو و مارکو آسنسیو نتوانسته اند گلی در فصل 20-2019 به ثمر برسانند و با توجه به مصدومیت طولانی مدت آسنسیو که از ابتدای فصل گریبانگیر او بوده، می‌توان به راحتی نام او را از این جمع خط زد. در ادامه نگاهی به تمامی گلزنان رئال در این فصل خواهیم داشت:

۱۶ گل: کریم بنزما

۶ گل: رودریگو گوئش

۵ گل: سرخیو راموس، لوکا مودریچ

۴ گل: تونی کروس، کاسمیرو

۳ گل: رافائل واران، گرت بیل

۲ گل: فده والورده، وینیسیوس جونیور

یک گل: لوکا یوویچ، دنی کارواخال، ایسکو، ادن هازارد، لوکاس واسکز، خامس رودریگز، براهیم دیاز، ناچو فرناندز (از گل به خودی بازیکنان یونیونیستاس در کوپا دل‌ری صرف نظر شده است)

     
آی اسپورت
2020-01-29 23:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر