فهرست
بوی قهرمانی در آنفیلد؛ با طعم رکورد
بوی قهرمانی در آنفیلد؛ با طعم رکورد

بوی قهرمانی در آنفیلد؛ با طعم رکورد

آی اسپورت – برتری ۳ - یک لیورپول در خانه مقابل منچسترسیتی در هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ برتر به معنای تکرار اقتدار کم‌نظیر آبی‌های شهر منچستر در فصل ۲۰۱۸-۲۰۱۷ بود. درست مثل آن روزهای درخشان تیم پپ گواردیولا، لیورپول از ۱۲ بازی اول صاحب ۱۱ برد و ۳۴ امتیاز شده و به این ترتیب با رکورد کسب امتیاز پس از گذشت ۱۲ هفته از آغاز لیگ برتر مساوی کرد. این تیم ۳۴ امتیاز کسب کرد که پیش از این منچسترسیتی در فصول  ۲۰۱۲-۲۰۱۱ و ۲۰۱۸-۲۰۱۷ موفق به ثبت چنین رکوردی شده بود. منچسترسیتی در فصل گذشته و چلسی در فصل ۲۰۱۵-۲۰۱۴ با ۳۲ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند.

پشت سر منچستریونایتد

لیورپول در پایان هفته دوازدهم موفق شده با اختلافی ۸ امتیازی در صدر جدول لیگ برتر قرار گیرد. فقط منچستریونایتد در فصل ۱۹۹۴-۱۹۹۳ با اختلافی ۹ امتیازی با تیم دوم در پایان هفته دوازدهم، فاصله امتیازی بیشتری به ثبت رسانده است.

 برای سومین بار

لیورپول برای سومین بار در تاریخش موفق شد در ۱۳ دیدار متوالی خانگی در لیگ به برد دست یابد.  آن‌ها پیش از این از ژانویه تا دسامبر ۱۹۷۲ (۲۱ برد) و از آوریل تا نوامبر ۱۹۸۵ (۱۳ برد) موفق به ثبت چنین رکوردی شده بودند. نکته جالب اینکه در این ۱۳ دیدار تیم موفق شده تاتنهام (۲ بار)، آرسنال (۲ بار)، منچستریونایتد، چلسی و منچسترسیتی را شکست دهد!

رویای ناتمام کلین‌شیت

لیورپول برای اولین بار از سپتامبر تا اکتبر ۲۰۱۴، در ۹ مسابقه متوالی اش در تمامی رقابت ها گل دریافت کرده و برخلاف فصل گذشته خط دفاعی چندان قدرتمندی ندارد. فارغ از این موضوع، صدرنشین فعلی لیگ برتر انگلیس بیش از همه تیم‌ها در سال ۲۰۱۹ با سر گل زده. ۲۱ گل این تیم از روی ضربه سر زده شد. نزدیک‌ترین رقبای مردان کلوپ، برنلی، اورتون و منچسترسیتی با ۱۱ گل زده با ضربه سر هستند.

 وقتی ۲ گل می‌زنی، هرگز نمی‌بازی!

لیورپول در ۲۳۳ بازی اخیری که در بازی‌های خانگی لیگ برتر انگلیس با ۲ گل از رقیبش پیش افتاده، شکست نخورده و  ۲۲۸ برد و ۵ تساوی در این مسابقات به دست آورده است. همچنین آنفیلدی‌ها پس از لسترسیتی در سال ۲۰۱۶، به دومین تیم لیگ برتر بدل شدند که موفق شده ۲ گل در ۱۵ دقیقه ابتدایی یک مسابقه لیگ برتر وارد دروازه تیم پپ گواردیولا کند.

 بدترین گواردیولای سیتی

منچسترسیتی پس از گذشت ۱۲ هفته از لیگ برتر، ۲۵ امتیاز کسب کرده که ضعیف‌ترین آمار در زمان مربیگری گواردیولا به حساب می‌آید. منچسترسیتی، ۲ فصل پیش ۱۴ و فصل قبل فقط ۱۶ امتیاز از دست داده بود اما تا پایان هفته دوازدهم فصل  صل جاری، ۱۱ امتیاز از دست داده است.

کابوس پپ

یورگن کلوپ بیشتر از هر مربی دیگری موفق شده از سد پپ گواردیولا بگذرد. آمار او ۸ برد است. ژوزه مورینیو (۵)، مائوریسیو پوچتینو (۳) و آرسن ونگر (۳) در جایگاه های بعدی قرار دارند. پپ گواردیولا تاکنون ۴ بار در مسابقات خارج از خانه در تمامی رقابت‌ها در استادیوم آنفیلد شکست خورده؛ بیش از هر ورزشگاه دیگری.

 شکارچیان بیرون محوطه

گل فابینیو، نهمین گل لیورپول از خارج از محوطه جریمه در تمامی مسابقات فصل جاری است. هیچ تیمی به اندازه قرمزها در فصل جاری از پشت محوطه جریمه گل نزده.

صلاح دست‌نیافتنی

محمد صلاح به رکورد ۳۸ گل خانگی برای لیورپول در لیگ برتر رسید. از زمان پیوستن صلاح به لیورپول در سال ۲۰۱۷، هیچ بازیکنی به اندازه او در مسابقات خانگی لیگ برتر موفق به گلزنی نشده است. صلاح در ۴۴ بازی لیگ برتر در آنفیلد با ۳۸ گل و ۱۴ پاس گل، روی ۵۲ گل تاثیر مستقیم داشته است. او با زدن ۴۰ گل در ۵۰ بازی در مسابقات خانگی لیگ برتر انگلیس پس از  آلن شیرر و فرناندو تورس (۴۱ بازی)، اندی کول (۴۸ بازی) و همراه رود فن نیستلروی و  رابی فاولر  کمترین بازی خانگی را برای رسیدن به رکورد ۴۰ گل در لیگ برتر ثبت کرد.

 جادوی فابینیو، طلسم آگوئرو

در مسابقاتی که فابینیو از ابتدا در ترکیب لیورپول در لیگ برتر به میدان رفته، این تیم هرگز شکست نخورده است. ۲۶ برد و ۵ تساوی در این دیدارها برای قرمزها حاصل شده. سرخیو آگوئرو طی ۸ بازی و ۵۳۰ دقیقه حضور در آنفیلد در مسابقات لیگ برتر، ۱۳ شوت زده که ۴ شوت درون چهارچوب بوده اما هیچ کدام تبدیل به گل نشده. مثلث محمد صلاح، سادیو مانه و روبرتو فیرمینو در فصل جاری لیگ برتر ۱۷ گل به ثمر ر سانده‌اند که بیشتر از آرسنال و منچستریونایتد (هر کدام ۱۶ گل) است.

 

 

۳    
آی اسپورت
2019-11-11 12:58:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر