فهرست
استقلال – تراکتور؛ پرخاطره و پرهیاهو!
استقلال – تراکتور؛ پرخاطره و پرهیاهو!

استقلال – تراکتور؛ پرخاطره و پرهیاهو!

آی اسپورت - دو هفته از رقابت‌های لیگ برتر در حالی گذشته است که دو تیم پرطرفداران کشورمان استقلال و تراکتورسازی با سرمربیان خارجی خودشان "وینفرد شفر" و "جان توشاک" هنوز نتوانسته‌اند بردی را در لیگ هجدهم بدست آورند. این دو تیم حالا بعد از دو تساوی در بازی‌های اول خود در لیگ برتر جمعه شب در ورزشگاه آزادی به مصاف هم می‌روند. شرایط این دو تیم در شروع لیگ امسال شبیه شرایطشان در فصل گذشته است. آن‌ها در لیگ هفدهم هم در حالی در هفته‌ی سوم به مصاف هم رفتند که هیچکدام هنوز نتواسنته بودند بردی را بدست آورند و در آن بازی استقلالی‌ها که "علیرضا منصوریان" را روی نیمکت خود می‌دیدند، موفق شدند با شوت دیدنی "سرور جپاروف" هافبک ازبکستانی خود، از سد تراکتورسازی بگذرند و اولین برد خود در لیگ هفدهم را بدست آورند. برد فصل گذشته استقلال در خانه مقابل تراکتورسازی به روند پیروزی‌های تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی پایان داد. به بهانه‌ی بازی هفته‌ی سوم استقلال و تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی، چند برش از بازی‌های به یادماندنی این دو تیم در این ورزشگاه را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

آخرین بازی جادوگر در شب تلخ استقلالی‌ها

 

1
1

تراکتورسازی لیگ سیزدهم را با "مجید جلالی" آغاز کرد و با "تونی اولیویرا" پرتغالی به پایان رساند. آن‌ها در هفته‌ی پایانی رقابت‌ها باید در ورزشگاه آزادی به مصاف استقلال تهران می‌رفتند. استقلالی‌ها وقتی به بازی با تراکتور در هفته‌ی پایانی رسیدند، در کنار ۳ تیم فولاد خوزستان، پرسپولیس و نفت تهران شانس قهرمانی در لیگ برتر را داشتند. آن‌ها اگر از سد تراکتورسازی می‌گذشتند، حداقل سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را بدست می‌آوردند. بازی اما آنطور که شاگردان "امیر قلعه‌نویی" در تیم استقلال می‌خواستند پیش نرفت و تراکتورسازی تبریز بود که با نتیجه‌ی ۳ بر یک موفق شد میزبان خود را در ورزشگاه آزادی تهران شکست دهد. کاشته‌ای که "محمد نصرتی" مدافع تراکتورسازی در آن بازی به "سید مهدی رحمتی" زد، هیچ وقت از یاد هواداران تراکتورسازی نمی‌رود. استقلالی‌ها با آن باخت تلخ در آزادی، سهمیه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را از دست دادند و بعد از تیم‌های فولاد خوزستان، پرسپولیس، سپاهان و نفت تهران در لیگ برتر هم پنجم شدند. آن بازی دو تیم تراکتورسازی و استقلال در ورزشگاه آزادی، آخرین بازی علی کریمی ستاره و کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال کشورمان بود. علیرضا نیکبخت واحدی هم در آن بازی برای آخرین بار در لیگ برتر بازی کرد.

بهترین برد در ورزشگاه آزادی

 

2
2

در هفته‌ی بیست و نهم لیگ چهاردهم دو تیم استقلال و تراکتورسازی در حالی در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که تراکتوری‌ها در کورس قهرمانی بودند و استقلالی‌ها هم که شانس کمی برای قهرمانی داشتند، باید هفته‌ی آخر رقابت‌ها به مصاف رقیب سنتی خودشان پرسپولیس می‌رفتند. تراکتورسازی که آن روزها "تونی اولیویرا" هدایت آن را بر عهده داشت، در یک بازی برتر در روزی که "سامان نریمان جهان" هت‌تریک کرد، موفق شد حریف تهرانی خود را با نتیجه سنگین ۴ بر یک شکست دهد تا بهترین برد آن‌ها در تاریخ لیگ برتر مقابل استقلال در ورزشگاه آزادی بدست آید.

تراکتوری‌ها بعد از آن بازی، در هفته‌ی آخر رقابت‌ها در تبریز به مصاف نفت تهران در روزی که اتفاقات عجیبی در ورزشگاه افتاد، رفتند که آن بازی در نهایت به تساوی ۳ بر ۳ انجامید و منجر شد تراکتورسازی قهرمانی را در خانه از دست بدهد و سپاهان اصفهان با هدایت "حسین فرکی" قهرمان لیگ برتر شد.

استقلالی‌ها هم در بازی آخر خود در لیگ چهاردهم، با تک گل "علی علیپور" مقابل شاگردان "برانکو ایوانکوویچ" در تیم پرسپولیس شکست خوردند تا "قلعه‌نویی" که روزی استاد بردن بازی‌های دربی بود، در آن فصل رفت و برگشت همراه با استقلال به پرسپولیس باخته باشد. آن شکست مقابل پرسپولیس در هفته‌ی آخر لیگ چهاردهم، آخرین تجربه‌ی "امیر قلعه‌نویی" روی نیمکت استقلال تهران بود.

جامی که با باخت از دست رفت

 

3
3

آخرین باری که استقلالی‌ها در لیگ برتر صدر جدول رده بندی را تجربه کردند به لیگ پانزدهم برمی‌گردد. آن‌ها در هفته‌ی بیست و نهم رقابت‌ها صدرنشین بودند و باید در ورزشگاه آزادی مقابل تراکتورسازی‌ای قرار می‌گرفتند که "امیر قلعه‌نویی" را روی نیمکت خود می‌دید. باخت پرسپولیس در هفته بیست و هشتم مقابل نفت تهران و برد ارزشمند استقلالی‌ها مقابل ساپیا، استقلال و "پرویز مظلومی" را در آستانه قهرمانی قرار داده بود. آن‌ها اگر موفق می‌شدند از سد تراکتورسازی بگذرند، شانس زیادی برای قهرمانی داشتند اما این شاگردان "امیر قلعه‌نویی" بودند که موفق شدند با نتیجه‌ی ۳ بر ۲ از سد استقلال بگذرند تا استقلال نتواند قهرمان لیگ برتر شود. استقلالی‌ها در هفته‌ی آخر بازی‌ها مقابل صبای قم هم متوقف شدند تا بعد از استقلال خوزستان و پرسپولیس تهران همراه با "پرویز مظلومی" به مقام سومی لیگ برتر برسند. لیگ پانزدهم هم آخرین دوره‌ای بود که "مظلومی" نشستن روی نیمکت استقلال تهران را تجربه کرد. آن‌ها در همان فصل به فینال جام حذفی هم رسیده بودند که در ضربات پنالتی مقابل ذوب‌آهن در خرمشهر شکست خوردند تا در بدست آوردن جام قهرمانی در آن فصل ناکام باشند.

دومین تیم

روز جمعه در حالی استقلال و تراکتورسازی به مصاف هم می‌روند که در لیگ برتر، تراکتورسازی بعد از راه‌آهن که ۹ بار شکست داده، هیچ تیم‌هایی را به اندازه‌ی دو تیم پرطرفدار پایتخت نبرده است. آن‌ها در ۲۰ تقابل مقابل استقلال در لیگ برتر، ۸ برد بدست آورده‌اند. استقلالی‌ها هم ۵ برد مقابل تراکتورسازی داشته‌اند و ۷ بازی دو تیم هم به تساوی انجامیده است. در این ۲۰ بازی تراکتورسازی ۲۷ گل به استقلال زده است که به طور میانگین ۱،۳۵ گل زده در هر بازی می‌شود. استقلالی‌ها هم در این ۲۰ بازی ۲۴ گل به تراکتورسازی زده‌اند که ۱،۲ گل زده در هر بازی می‌شود.

 

90tv

۵ ۱۵  
آی اسپورت
2018-08-07 11:57:00
نظر دهید

۱۵ نظر
الهلال 6-2 پیروزی
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۰۳
جالبه برد 5-1 سال 76 استقلال و برد 4-0 سال 78 یا 79 استقلال رو همه جا سانسور میکنند انگار اون تیم اسمش سوراختور نبوده
ساسان
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۷
اکبرپور 4 تا گل زد ،اون بازی مهمترین بازی دو تیم بوده چون بعدش قهرمانی استقلال تو لیگ 76 قطعی شد
۴
ساسان
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۲۷
اکبرپور 4 تا گل زد ،اون بازی مهمترین بازی دو تیم بوده چون بعدش قهرمانی استقلال تو لیگ 76 قطعی شد
۳
سعید از خوزستان
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۳۷
احسنت به کاربر ابی دل ( الهلال 6-2 پیروزی )

باز هم امار من در اوردی و جعلی سایت مافیایی نود (مثل امار جعلی اشتباهات داوری که هر سال درج میکنه) ؟!

استقلال و تراکتور 39 بار به مصاف هم رفته اند..........

18 برد استقلال > 8 برد تراکتورسازی

62 گل زده استقلال > 41 گل زده تراکتورسازی

بهترین برد استقلال ( سال ۷۶ استقلال با ناصرخان حجازی 5 تراکتور سازی 1 ) + ( سال ۷۹ استقلال با منصورخان پورحیدری 5 تراکتور سازی 1 ) + ( سال ۸۰ استقلال با منصورخان پورحیدری 4 تراکتور سازی 0 )

بهترین برد تراکتور ( سال ۹۴ تراکتورسازی 4 استقلال 1 )

استقلال پرافتخارترین باشگاه تاریخ فوتبال ایران با ۳۶ جام رسمی و سومین باشگاه پرافتخار اسیا > تراکتورسازی در طول ۵۰ سال تاسیس فقط 1 جام حذفی به دست اورده است.......
۶
العین6-ششتقلال 1
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۲:۵۶
در جواب الهلال آخی یادم میاد تو سال 1231هجری قمری هم یک برو داشتین ولی نمیدونم چرا سانسور میکنند خخخخخخخخ. تو این چند سال چقدر باخت داشتین در مقابل تراکتور!!!!!
۹
معین
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۳:۳۲
دقت کردید همه افتخارات و موفقیت های پرسپولیس و تراکتور جلوی استقلال مربوط به همین دو سه فصل اخیره !!!#تازه به دوران رسیده ها
۶ ۱
***
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۴۹
تو سن و سالت به این دو سه سال اخیر میرسه ربطی به کسی نداره
۶
پدرام
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۴:۵۷
اگه یکم دقت کرده باشید آمار برای لیگ برتر هست نه لیگ آزادگان...از ارازل اوباش انتظار نمیره که درک کنن این مسائل رو فکر نمیکنن که فقط حرف میزنن...
اول با دقت بخونید بعد نظر بدین لطفا...
ساسان
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۳۱
فوتبال ایران از سال 80 شروع شده؟ قبلش رو بریزیم دور؟ مگر برای برنامه 90 کاری داشته امار بازی دو تیم از اول رو دربیاره
۵
جواب ساسان
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۲۶
اهان پس چرا وقتی از 11 قهرمانی لیگ پرسپولیس همین شما میگید لیگ برتر مهمه و پرسپولیس 4 قهرمانی داره و سپاهان بالاتره ولی وقتی همین امار علیه خودتون میشه جبهه میگیرید جالبه همون موقع هم برای محاسبه قهرانی حذفی از اول حساب میكنید و. دیگه نمیگید از سال 80 چون خودتون تو حذفی امار تون بالاتره اگه حرفتون حقه همه جا باید یه جور باشه نه گزینشی
۴
چوبله 90
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۷
ارذل اون وطن فروشایی هستن که برای عربا شعار میدن
۶
ساسان
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۸:۱۶
طرفدار پیروزی بحث ستاره زدن رو با بحث تاریخ نتایج قاطی نکن الان نتایج دربی از سال 49 ثبت شده ولی ستاره زدن برای لیگ 6 تیمی سال 50 یا لیگ اماتور دهه 70 کار خنده داریه
shl
چهارشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۷، ۰۸:۰۱
اقای ساسان اونوقت ستاره زدن واسه تورنمنت های مضحك 50 سال پیش اشكالی نداره ؟؟ تورنمنت هایی كه یه تیم با یك باخت و یك مساوی به نیمه نهایی اش صعود میكرد و با 1 برد میرفت فینال ( استقلال 1991 نایب قهرمان مثلا اسیا ) ولی واسه پرسپولیس اشكال داره
۳
4 تا پس گردني تو ورزشگاه آزادي محاله يادت بره
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۲۹
اين نتيجه دوباره تكرارخواهدشد
سوراختور حقیر
سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۴۰
تیمی که 5 تا 5 تا از استقلال خورده زبون باز کرده خخخ بدبخت
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر