فهرست
با ۴-۳-۳ پرتغالی طلسم ۴۲ ساله ایران می‌شکند؟
با ۴-۳-۳ پرتغالی طلسم ۴۲ ساله ایران می‌شکند؟

با ۴-۳-۳ پرتغالی طلسم ۴۲ ساله ایران می‌شکند؟

آی اسپورت - کارلوس کی‌روش در جام جهانی ۲۰۱۸ آرایش پایه تیم ملی ایران را به ۴-۱-۴-۱ که حالت تدافعی‌تری از ۴-۳-۳ بود تغییر داد و ملی‌پوشان ایران با این آرایش در سه بازی جام جهانی مقابل مراکش، اسپانیا و پرتغال به میدان رفتند. آرایشی که به کرات توسط مربیان پرتغالی استفاده می‌شود و کارلوس کی‌روش در هشتمین سال حضور خود در ایران آن را به ۴-۲-۳-۱ ترجیح داده است.

مثلث‌ جدید در میانه میدان

در بازی امروز نیز تیم ملی با چنین آرایش مقابل حریف خود به زمین رفت. امید ابراهیمی به عنوان هافبک تدافعی در زمین حضور داشت و سامان قدوس و وحید امیری مقابل وی بازی می‌کردند. در بازی با ترینیداد و توباگو نیز احمد نوراللهی در پست هافبک دفاعی بازی کرد و مسعود شجاعی و وحید امیری جلوتر از وی بازی کردند. این اتفاق در حالی رخ داده که دو وینگر تیم ملی بازیکنانی کاملا تهاجمی هستند که در بازی‌های دوستانه اخیر تیم ملی کمتر میل به حضور در دفاع داشته‌اند، اقدامی که به معنای روند تهاجمی‌تر تیمی است و این عملکرد عملا با ارائه بازی مالکانه‌تر نسبت به قبل در زمین قابل مشاهده است. روندی که سرمربی تیم ملی پیش از بازی با بولیوی وعده آن را داده بود و حال شاهد پاس‌کاری‌های بیشتر و تملک بیشتر توپ از سوی بازیکنان ایران هستیم.

نقش جدید برای هافبک‌های تهاجمی

در آرایش جدید تیم ملی، دو هافبک تهاجمی نقش مهمی در ترکیب خواهند داشت. به هنگام از دست رفتن مالکیت توپ، یکی از دو هافبک تهاجمی تیم ملی به عقب‌تر خواهند آمد و در جریان دو بازی اخیر بارها شاهد آن بودیم که امیری، شجاعی و قدوس در عرض نوراللهی و ابراهیمی حضور داشته‌اند. کی‌روش همچنین بازیکنانی چون جهانبخش، ترابی، طارمی و قلی‌زاده در را در جناحین مورد آزمایش قرار داده و در طول بازی‌های تدارکاتی اخیر، شعاع حرکتی مدافعین کناری را هم افزایش داده است.

تلاش برای شکستن طلسم ۴۲ ساله

با آرایش جدید، تیم ملی برای فتح جام ملت‌ها وارد امارات خواهد شد و تلاش خواهد کرد طلسم ۴۲ ساله قهرمانی در آسیا را بشکند و باید دید در این راستا سرمربی تیم ملی چه برنامه‌های دیگری در ذهن خواهد داشت. تیم ملی ۳ بازی از ۴ بازی دوستانه خود پس از جام جهانی را برده و در یک بازی نیز به تساوی رسیده و انتظار می‌رود اردوی بعدی ملی‌پوشان نیز حدود سه هفته دیگر با حضور بازیکنان داخلی آغاز شود.

مدال

۲    
آی اسپورت
2018-11-21 00:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر