فهرست
اهمیت مندیِ همیشه مصدوم برای سیتی و پپ!
اهمیت مندیِ همیشه مصدوم برای سیتی و پپ!

اهمیت مندیِ همیشه مصدوم برای سیتی و پپ!

آی اسپورت - در آخرین مسابقه شنبه شب از هفته نهم لیگ برتر انگلیس منچسترسیتی در سلهرست پارک مهمان یکی از جدی ترین رقبای خود در فصول اخیر، کریستال پالاس بود و در پایان توانست با برتری 2-0 زمین بازی را ترک کند. گل های گابریل ژسوس و داوید سیلوا در دقایق 39 و 41 (به فاصله 93 ثانیه از یکدیگر) خیال پپ گواردیولا را از کسب ششمین برد فصل راحت کرد تا آن ها با توجه به تساوی لیورپول در اولدترافورد، اختلاف خود را با قرمزهای مرسی ساید در صدر جدول به 6 امتیاز کاهش دهند.

یکی از اتفاقات عجیب ترکیب ابتدایی منچسترسیتی، چینش غریب خط دفاعی آبی آسمانی ها بود. خط دفاعی سیتی نسبت به شکست 2-0 برابر وولوز 3 تغییر داشت و تنها فرناندینیو در مرکز خط دفاعی جایگاه خود را حفظ کرده بود. رودریگو در پست نامتعارف دفاع میانی زوج فرناندینیو شده بود، کانسلو از پست عجیب دفاع چپ در بازی مقابل وولوز به پست اصلی خود در دفاع راست بازگشت و بنجامین مندی در دومین بازی لیگ برتری فصل 20-2019، به دفاع چپ رفت. بازگشت مندی 25 ساله که از زمان حضور در منچسترسیتی بیشتر زمان خود را به جای چمن در تخت های کلینیک باشگاه گذرانده، برای گواردیولا اهمیت ویژه ای داشت. چرا که آمار ثابت می‌کند منچسترسیتی در حضور مندی هرگز طرفدارانش را ناامید نکرده است.

وقتی مندی در جولای 2017 با قراردادی 5 ساله به ارزش 52 میلیون یورو به منچسترسیتی می‌پیوست و به گرانترین مدافع جهان تبدیل می‌شد، او یکی از برترین مدافعان کناری کشور فرانسه بود که در آخرین فصل با هم تیمی کنونی اش، برناردو سیلوا، نقش مهمی در شکستن سلطه پاریسن‌ژرمن بر لیگ یک فرانسه و قهرمانی موناکو ایفا کرده بود.  اما حضور مندی در سیتی چندان دلخواه نبوده است. بعد از انجام 4 بازی در 6 هفته نخست فصل 18-2017 لیگ برتر، مندی در دیدار مقابل کریستال پالاس دچار پارگی رباط صلیبی شد و به این ترتیب تا اواخر آپریل (هفته سی و پنجم لیگ برتر) خانه نشین شد.

او فصل 19-2018 را بهتر آغاز کرد و در 12 هفته ابتدایی 9 حضور 90 دقیقه ای داشت، اما جراحی زانو و در ادامه مصدومیت مینیسک عملا مندی را تا پایان فصل خانه نشین کرد و به جز بازی در برابر کریستال پالاس در هفته سی و چهارم، دیگر نتوانست برای سیتی ایفای نقش کند. بازگشت مندی به ترکیب سیتی در فصل جاری، در جریان پیروزی 8-0 مقابل واتفورد در هفته ششم رقم خورد. جایی که او از ابتدا به میدان رفت و بعد از پیروزی 5-0 سیتیزن ها در نیمه اول و تثبیت نتیجه، در بین دو نیمه جای خود را به آنجلینو داد. مندی بعد از آن یک حضور 30 دقیقه ای در دیدار جام اتحادیه برابر پرستون داشت و البته در پیروزی 2-0 مقابل دینامو زاگرب در لیگ قهرمانان هم حضوری 90 دقیقه ای در میدان داشت.

اما آمار مندی با پیراهن سیتی زمانی جالب به نظر می‌رسد که بدانیم منچسترسیتی در دیدارهایی که مندی را در اختیار داشته هرگز شکست نخورده است.  مندی تاکنون در 28 مسابقه در تمامی رقابت ها برای منچسترسیتی بازی کرده و سیتی در این بازی ها به 25 برد و 3 تساوی دست یافته است. میانگین امتیازی 2.79 به ازای هر مسابقه، او را به موفق ترین بازیکن ترکیب سیتی تبدیل کرده است.

سیتی در این 28 مسابقه ضمن دریافت تنها 11 گل، 85 بار دروازه رقبای خود را فروریخته است. از جمله دیدارهای خاطره انگیز در راه ثبت این رکورد می‌توان به پیروزی 4-3 برابر تاتنهام (لیگ قهرمانان، آپریل 2019)، پیروزی های 5-0 مقابل لیورپول، کریستال پالاس و سوانسی و 6-0 مقابل واتفورد (فصل 18-2017 لیگ برتر)، پیروزی های 6-1 برابر هادرزفیلد و ساوتهمپتون (فصل 19-2018) و برتری 8-0 مقابل واتفورد در فصل جاری اشاره کرد.

گواردیولا که از اکنون به شرایط دشوار تیمش در برهه پرفشار فصل در پایان سال میلادی واقف است، یک بار به شوخی گفته بود دوست دارد برای محافظت از بازیکنانش آن ها را در فریزر نگه دارد. او در ماه آگوست با اشاره به توانایی خاص مندی گفته بود او در صورت آمادگی، موفقیت چشمگیری را تجربه خواهد کرد. رسیدن پله پله مندی به حداکثر آمادگی، شاید بهترین خبر برای گواردیولا و البته هواداران منچسترسیتی باشد؛ طرفدارانی که به دیدن بردهای پرگل تیمشان با حضور بنجامین مندی عادت کرده اند.

 

 

 

۱    
آی اسپورت
2019-10-21 00:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر