فهرست
روز زنان ایران؛ قهرمانی کاراته دختران در آسیا
روز زنان ایران؛ قهرمانی کاراته دختران در آسیا

روز زنان ایران؛ قهرمانی کاراته دختران در آسیا

آی‌اسپورت- دختران کاراته‌کای تیم جوانان ایران با کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود پایان دادند و عنوان قهرمانی را کسب کردند.

هفدهمین دوره‌ی رقابت‌های کاراته قهرمانی جوانان(دختران) آسیا ۲۰۱۸ به میزبانی در اوکیناوای ژاپن در حالی عصر امروز (شنبه) ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ به پایان رسید که تیم ملی دختران ایران با کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز بر سکوی قهرمانی قرار گرفتند.

صبح امروز، در بخش کاتای انفرادی دختران، «حدیثه جمال» توانست در مسابقه اول سه بر دو مقابل نماینده چین تایپه به پیروزی برسد. او در دور دوم با نتیجه‌ سه بر دو به پونگ نئون از ویتنام باخت و در دیدار رده‌بندی توانست پنج بر صفر مان سوملو از هنگ کنگ را شکست داد و به مدال برنز برسد.

اما در بخش کمیته مسابقات ابتدا در وزن ۵۳- کیلوگرم، «فاطمه خنک‌دار» دراولین مبارزه خود مقابل «گوینت گویان» از ویتنام به تساوی یک بر یک رسید و با قانون سنشو او را از پیش رو برداشت. خنکدار در ادامه ۹ بر صفر «آبینارا راجنراین» هندی را مغلوب کرد. سپس توانست ۵ بر صفر «دیلدورا آلیکولاوا» نماینده ازبک را از پیش رو بردارد و فینالیست شود. او در فینال «سوچاواله کولاوانیچ» از تایلند را ۵ بر صفر برد و مدال طلای این رقابت‌ها را ازآن خود کرد.

در ادامه، «مبینا حیدری» کاراته کای وزن ۵۹- کیلوگرم تیم دختران، در گام نخست ۵ بر صفر «ون لین» از ویتنام را مغلوب کرد. سپس ۶ بر یک «کاویتا کاویتا» از هند را برد و در مبارزه سوم با نتیجه ۱۲ بر 2 «کوکورو ساکاجی» از ژاپن را شکست داد و به فینال راه یافت. او در فینال به مصاف «نرانوچ تانگلینگ»  تایلندی رفت و ۲ بر یک نتیجه را واگذار کرده به مدال نقره این وزن بسنده کرد.

همچنین در وزن ۵۹+ کیلوگرم، «نگین آلتونی» ۴ بر ۲ «گروشتی سونیل» از هند را برد و در ادامه ۳ بر یک «سارا الامری» از امارت را برد. آلتونی در مبارزه سوم ۳ بر ۲ مقابل «هرا ایرناندا» از اندونزی به پیروزی رسید و راهی فینال شد. او در فینال «ساکورا ساواشیما» از ژاپن را ۳ بر یک برد و مدال طلای این وزن را از آن خود کرد.

اما در وزن ۴۸- کیلوگرم «لیلا برجعلی» در اولین مبارزه ۷ بر ۲ مقابل «رینکا تاهاتا» از ژاپن شکست خورد و در جدول شانس مجدد، در مبارزه اول ۶ بر صفر «فی وانگ» از چین را برد و در مبارزه رده‌بندی ۴ بر صفر مقابل «آیکا اوکازاکی» از تایلند شکست خورد و به مدال نرسید.

مدال آوران ایران برای تیم ملی جوانان دختران:
کاتای انفرادی: حدیثه جمال(مدال برنز)
وزن ۵۳- کیلوگرم، فاطمه خنکدار(مدال طلا)
وزن ۵۹- کیلوگرم، مبینا حیدری(مدال نقره)
وزن ۵۹+ کیلوگرم، نگین آلتونی(مدال طلا)

هدایت این تیم را «سمانه خوشقدم» به عنوان سرمربی در اختیار دارد.

اما صبح امروز، در بخش کاتای انفرادی پسران، «پوریا همایون» کاتاروی تیم‌ ‌ملی در دیدار اول «دراو پاندی» از هند را پنج بر صفر از پیش رو برداشت. در بازی دوم «الیس خدریف» از قزاقستان را با همان نتیجه‌  شکست داد. همایون در دیدار سوم خود با حساب پنج بر صفر نتیجه‌ را مقابل «آئو فوندای» ژاپنی واگذار کرد و در دیدار رده‌بندی مقابل «کوجیرو یونگ» نیز با حساب پنج بر صفر شکست خورد و از کسب مدال باز ماند.

در ادامه مسابقات امروز و بخش کومیته پسران، ابتدا «علیرضا حیدری» در وزن ۵۵- کیلوگرم به مصاف «للی شی» چینی رفت که با تساوی ۲ بر ۲ در هانتی برنده دیدار شد و در مبارزه دوم با حساب ۲ بر صفر مقابل «ارسیال محمد» کارته‌کای اندونزی شکست خورد. او در مرحله شانس مجدد «دراو پاندی» هندی را با نتیجه ۳ بر ۲ شکست داد و در مبارزه رده‌بندی، ۳ بر ۳ مقابل «بیرجای شریتشال» نپالی به تساوی رسید اما با رای داور برنده اعلام شد و مدال برنز این رقابت‌ها از آن خود کرد.

همچنین «علیرضا فرجی» نماینده وزن ۶۱- کیلوگرم ایران توانست در گام نخست «محمد الاسیری» نماینده عربستان سعودی را ۲ بر صفر شکست دهد اما در دومین مبارزه با حساب ۴ بر ۱ مقابل «عبدالله حمد» اردنی تن به شکست داد و راهی مرحله شانس مجدد شد. او ر این مرحله ۸ بر صفر «یائو چو» نماینده چین را شکست داد و پس از حضور در مرحله رده‌بندی، «حلیم آرلندی» از کشور ماکائو را ۳ بر ۲ برد تا دومین مدال برنز پسران را به نام خود ثبت کند.

اما در وزن ۶۸- کیلوگرم، «ابوالفظل میرزایی» توانست در مبارزه اول خود «چانی هورن» از کامبوج را با رای داوران از پیش رو بردارد تا در دومین مسابقه، «یودا دی» نماینده اندونزی را با حساب ۴ بر ۳ شکست دهد. او در ادامه «ایو نورلانیک» قرقیز را ۹ بر صفر شکست داد و در بازی چهارم، با شکست ۵ بر صفر «تک لیونک» نماینده ماکائو راهی فینال شد. او در فینال مقابل «منصور باتیرگالی» قزاق نتیجه را واگذار کرده و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۶+ کیلوگرم نیز «نوید محمدی» در گام نخست ۳ بر ۲ «علی اسماعیل» اردنی را از پیش رو برداشت و در دومین مبارزه خود توانست، «پاندیتا جی‌ال» از اندونزی را ۸ بر صفر شکست دهد. او در سومین مبارزه نیز با حساب ۶ بر صفر مقابل «شاخژوجان بویموخامدوف» ازبک به پیروزی رسید. محمدی در فینال با حساب ۵ بر ۱ مقابل «عمر الازمی» عربستانی شکست خورد و مدال نقره مسابقات را از آن خود کرد.

در پایان، «حسین کابلی» کاراته‌کای وزن ۷۶- کیلورگم تیم ملی پسران توانست  ۷ بر ۵ «پرابو بارات» از مالزی را شکست دهد. سپس ۴ بر ۱ مغلوب «عاریف فادیلا» از اندونزی شد. او در مبارزه شانس مجدد با شکست مقابل کاراته‌کای اندونزیایی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

مدال آوران تیم ملی جوانان کاراته پسران:
وزن ۵۵- کیلوگرم، علیرضا حیدری(مدال برنز)
وزن ۶۱- کیلوگرم، علیرضا فرجی(مدال برنز)
وزن ۶۸- کیلوگرم، ابوالفظل میرزایی(مدال نقره)
وزن ۷۶+ کیلوگرم، نوید محمدی(مدال نقره)

هدایت این تیم را نیز «مهران بهنام‌فر» به عنوان سرمربی در اختیار دارد.

 

ایسنا

۱ ۳  
آی اسپورت
2018-05-12 19:55:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
مارال
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۳۰
تبریک میگم به همشون و ایران که همچین دختران غیوری داره ❤❤❤❤
۷
مدافع حرمم
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۰:۴۹
واقعا به چه قیمتی. نامحرم تن زنان مسلمانو میبینه شما خوشحالید. بی غیرتی حدی داره. این همه شهید دادیم تا این [...]ها جلو نامحرم برقصند و بازی کنند
۱ ۱
مارال
شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۲۱:۲۰
آره دقیقا میرقصن خیلیم قشنگ میرقصن و خوشحالی میکنن . دم همشون گرم ، دست گلشون ام درد نکنه ❤
خواهشن اسمتو عوض کن ، این اسم سنگینِ و حرمت داره !
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر