فهرست
بازتاب توافق برانکو با عمان؛ مربی پرافتخار
بازتاب توافق برانکو با عمان؛ مربی پرافتخار

بازتاب توافق برانکو با عمان؛ مربی پرافتخار

آی اسپورت - روزنامه الوطن عمان در گزارشی به حضور برانکو ایوانکوویچ روی نیمکت تیم ملی فوتبال این کشور در مسابقات پیش روی و معرفی بیشتر این مربی کروات پرداخته است. در گزارش این روزنامه در مورد آغاز فعالیت برانکو در تیم ملی عمان آمده است:

ماموریت ایوانکوویچ از 27 ژانویه (7 بهمن) آغاز می‌شود. توافق نهایی در جلسه ساعت 3 بعد از ظهر در محل ورزشگاه السیب صورت گرفت. برانکو در این نشست اعضای کادر فنی مورد نظر خودش را معرفی کرد و به این موضوع اشاره داشت که شناخت کافی از تیم ملی و فوتبال کشور عمان دارد. او پس از امضای قرارداد با فدراسیون فوتبال عمان به کشورش بازگشته و بعد از انجام امور شخصی در بازگشت به عمان، مسابقات لیگ و جام حذفی را زیر نظر می‌گیرد تا برای اولین تقابل در 31 ماه مارس (11 فروردین) با تیم ملی فوتبال افغانستان در مرحله مقدماتی جام جهانی آماده شود.

دومین آزمون برانکو دیدار با قطر در مسقط خواهد بود و در سومین بازی بیرون از خانه مقابل بنگلادش قرار می‌گیرد. در حال حاضر تیم ملی عمان با 12 امتیاز در جایگاه دوم جدول گروه قرار دارد و قطر با 13 امتیاز صدرنشین است.

روزنامه الوطن همچنین با اشاره به سوابق برانکو نوشت: این مربی کروات سابق هدایت تیم ملی فوتبال ایران را دارد و به همراه آن به جام جهانی 2006 صعود کرد. همچنین توانست عنوان سوم جام ملت‌های آسیا را کسب کند. او در سال 2004 با تیم ایران قهرمان مسابقات غرب آسیا شد و در سال 2002 عنوان قهرمانی بازی‌های آسیایی را کسب کرد. همچنین با دیناموزاگرب قهرمان لیگ کرواسی شد و در لیگ عربستان به همراه الاتفاق عنوان نایب قهرمانی جام حذفی را به دست آورد.

برانکو 5 بار به عنوان بهترین مربی سال در کشورهای ایران، کروواسی، چین و عربستان انتخاب شد. همچنین به همراه پرسپولیس عنوان نایب قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا، قهرمانی لیگ، سوپرجام و جام حذفی ایران را کسب کرد. او سابقه کار کردن با بازیکنانی مثل داور شوکر، زونمیر بوبان، لوکا مودریچ، علی کریمی و علی دایی را داشته است.

 

 

۲    
آی اسپورت
2020-01-20 11:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر