فهرست
پارادوکس جباری: حرفه‌ای‌گری با پای مصدوم؟
پارادوکس جباری: حرفه‌ای‌گری با پای مصدوم؟

پارادوکس جباری: حرفه‌ای‌گری با پای مصدوم؟

آی‌اسپورت- مجتبی جباری در آخرین مصاحبه‌اش بعد از چند ماه اعتراف کرده که با پای مصدوم به استقلال آمده و به گفته پزشک ایفمارک زانوی او دیگر قابل استفاده نبوده و نسبت به شرایط عادی 20 سال پیرتر است. جباری اما بی‌توجه به این ماجرا با استقلال قرارداد بسته و هزینه‌ای میلیاردی به آبی‌ها تحمیل کرده. جباری را به استعداد و خلاقیت‌اش در بازی سازی می‌شناسیم؛ و البته انتقاداتی که همیشه به وضع موجود داشته و سرکوفت‌هایی که هر از گاهی به مدیران فوتبال ایران می‌زند. البته که در این قسمت ماجرا فوتبالی‌ها پشتیبان جباری هستند. به نسبت گردش مالی حال حاضر فوتبال ایران اصلا مدیران به زیرساخت‌ها و زمین‌های چمن توجه نمی‌کنند. اما همین مجتبی جباری همیشه منتقد حتی به صلاح ندانست در بستن قرارداد با همین مدیران پراشتباه فواعد حرفه‌ای را رعایت کند و حقایق مصدومیت‌اش را بگوید. حتی اگر منصوریان به بستن قرارداد اصرار داشته باز هم از این جباری معتقد به اصول و حساب و کتاب بعید بوده که چنین رفتاری را نشان بدهد و با وضعیتی کاملا ناآماده حدود یک میلیارد برای استقلال خرج بتراشد. مگر این که صحبت‌های او درباره حرفه‌ای شدن و تلاش برای تغییر وضع موجود را فقط یک نمایش و شوی زیبا بدانیم. جباری به سادگی در یک پارادوکس گرفتار شده. بازیکنی که زندگی حرفه‌ای‌اش به انتقاد از کمبود و کاستی‌ها گذشته؛ و در نهایت پر از کمبود و کاستی به استقلال برمی‌گردد و در همان هفته‌های اول هم طلب پول می‌کند تا فکر این که فقط برای خداحافظی به جمع آبی‌ها برگشته را از سر بیرون کنیم. نشانه‌ها در کنار هم جباری واحدی را نشان نمی‌دهند. او از یک طرف اصولی را فریاد می‌زند که طرفدار زیادی هم دارد و به دل می‌نشیند. از طرف دیگر به راحتی همان اصول را زیرپا می‌گذارد تا دمی بیشتر در چرخه مالی عجیب لیگ برتر فوتبال ایران حضور داشته باشد.

۱۲ ۶  
آی اسپورت
2017-09-24 23:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۶ نظر
Ava_86
يكشنبه ۲ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۵۵
اون مصاحبه عجیب غریب شاهکار مهدی یزدانی خرم بود تا جباری رو به اندازه یک اسطوره و یک فوتبالیست فرهیخته بالا ببره اما ایشون حواسشون نبود که حتی تو این مصاحبه هم کلی سوتی دادند جناب جباری
برزو
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۳:۲۸
جالبيش اينجاست تو همون مصاحبه تو هر جوابي كه ميده يه نقبي هم به دستمزد فوتباليست ها ميزنه كه قرارداد ها نسبت به چند سال پيش همونقدر مونده اما تورم بالا رفته يا مثلا يه جاي مصاحبه كه خيلي واسه خود من جالب بود اونجاش بود كه ميگفت چرا بازيكنان ايراني نبايد قرارداد ٥-٦ ميليون دلاري ببندند؟
!!!!!!
جباري هنوز نميدونه تو همون اروپا حتي تو تيم هاي بزرگ ٥-٦ ميليون دلار هم دستمزد بالاييه. باكيفيت ترين بازبكنان ايراني كه به زحمت تو اروپا تيم پيدا ميكنند بين ٢٠٠ تا ٣٠٠ هزار دلار قراردادشونه كه اگه ماايات و هزينه هاي زندگي تو اروپا رو ازش كم كنيم چيزي تهش نميمونه
۳
برزو
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۳:۳۳
اگه يه تيمي مثل پانيونيوس يونان كه انصاري فرد ميگفت امكانات خيلي خوبي داره و از سالن بدنسازي تا استخر و زمين تمرين و... داره به اين وضع رسيده يكي از دلايلش اينه كه مث باشگاههاي ايراني كل بودجه رو نميريزه تو جيب بازيكنهاش وگرنه يه خوابگاه خوب مگه چقدر خرجش ميشه؟ بهتون قول ميدم فقط اگه بازيكن غيرقابل استفاده و مصدومي مث جباري تو تيم نبود با همون يك ميليارد قراردادش ميشد يه خوابگاه ٣ طبقه تو كمپ استقلال ساخت.
اينا چيزايي هست كه واسه باشگاه ميمونه وگرنه فردا كه جباري و... رفتند استقلال همين تيم بدون خوابگاه و زمين تمرينيه كه بوده!
۱
و
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۹:۵۶
به تیم دوزاری خودتون برسید و در مورد سرورتون نظر ندید
محسن
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۱۶
اینطوریا میشه که قلعه از مدافع تیم شاکی میشد که چرا موقع عقد قرارداد لال بوده و در شروع فصل و بعد از قرارداد،دفاع کذایی اعتراف میکند که مصدوم بوده و قراداد بسته تا دوزار کاسب شود و فصل را از دست ندهد.البته که هوادار پا تو حلق این بازیکن میکنه!!!
ویلی
دوشنبه ۳ مهر ۱۳۹۶، ۰۵:۳۵
حرفاش در مورد اوضاع فشل فوتبال دولتی درسته، در مورد شخصیت جباری باید انزوا و روحیه اعتراضیشو ریشه یابی کرد واقعیت اینه که جباری وقتی در اردوی سوییس قبل جام جهانی آلمان اونطور مصدوم شد و از قافله نکونام و آندو و شجاعی و....عقب موند و به قول خودش ناچاری با 60 تومن با استقلال صمد مرفاوی تمدید کرد دچار افسردگی و تلخکامی شد و هیچوقت نتونست فروپاشی روحیشو ترمیم کنه حتی چشم پوشی خودخواسته از جام جهانی برزیل نوعی واکنش به همون خاطره تلخ بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر