فهرست
عثمان دمبله؛ ضرر مطلق بارسلونا
عثمان دمبله؛ ضرر مطلق بارسلونا

عثمان دمبله؛ ضرر مطلق بارسلونا

آي‌اسپورت- عثمان دمبله، بازیکنی که بارسلونا او را با قراردادی نزدیک به 140 میلیون یورو از بوروسیا دورتموند خرید تا الان برای این تیم چیزی جز ضرر نبوده است.

یک مصدومیت طولانی در بدو ورودش به کاتالونیا که به تازگی از بند آن رهایی یافته و مصدومیتی جدید از همان ناحیه که او را برای 3 تا 4 هفته خانه‌نشین خواهد کرد، سبب شده است که این بازیکن 19 ساله نتواند تأثیری که از او انتظار می‌رفت را بر عملکرد آبی‌و‌اناری‌ها بگذارد. با این حال در نبود او بارسلونا از نظر فنی متضرر نشده و با اقتدار و بدون قبول حتی یک شکست در تمامی رقابت‌ها به کارش ادامه داده و از همین حالا به عنوان قهرمان لالیگا معرفی شده است. علاوه بر این با ورود کوتینیو به بارسلونا، دیگر کمتر کسی است که خلاء دمبله را احساس کند.

مصدومیت‌های دمبله اما از یک جهت دیگر هم به ضرر بارسلونا تمام نشده که هیچ بلکه به نفع آن بوده است: پرداخت پاداش‌های مرتبط با تعداد حضورهایش در ترکیب بارسا.

دمبله که 100 روز از دوران حضورش در بارسلونا را به خاطر مصدومیت خانه‌نشین بوده است و احتمالاً تا 30 روز دیگر هم خانه‌نشین خواهد بود، تا الان تنها 141 دقیقه برای تیم تحت هدایت ارنستو والورده بازی کرده که به نسبت 105 میلیون یورویی که به عنوان رقم پایه قراردادش پرداخت شده، رقم بسیار ناچیزی است. در قرارداد او اما 40 میلیون یورو دیگر به عنوان پاداش در نظر گرفته شده است که بارسلونا به سبب مصدومیت او به نظر می‌رسد که حداقل در این فصل از پرداخت آن معاف شود.

پرداخت بخشی از این 40 میلیون یورو به تعداد بازی‌هایی بستگی دارد که دمبله برای بارسلونا انجام می‌دهد. در صورتی که دمبله 25 بازی رسمی برای بارسلونا انجام دهد، 5 میلیون یوروی به بوروسیا دورتموند تعلق می‌گیرد. اگر این تعداد بازی به 50 تا افزایش پیدا کند، پاداش دورتموند به 10 میلیون یورو می‌رسد. این سیر تصاعدی ادامه دارد به طوری که اگر تعداد بازی‌های دمبله به 75 برسد هم مجموع پاداشی که به زردپوشان وستفالن می‌رسد به 15 میلیون یورو و با رسیدن تعداد بازی‌های او به 100، پاداش دورتموند هم به 20 میلیون یورو افزایش پیدا می‌کند.

تا الان اما تنها 5 میلیون از پاداشی که بارسا نسبت به پرداخت آن به دورتموند متعهد شده قابل پرداخت خواهد بود چرا که دمبله در 7 بازی رسمی بارسا در این فصل شرکت کرده است و مصدومیت جدید او بدان معناست که او در فصل جاری در خوشبینانه‌ترین حالت خواهد توانست نزدیک به 20 بازی دیگر برای بارسلونا انجام دهد و این یعنی که بارسا تا پایان فصل حداکثر ملزم به پرداخت 5 میلیون یوروی دیگر به دمبله خواهد شد.

  ۱  
آی اسپورت
2018-01-16 14:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
محسن
سه شنبه ۲۶ دی ۱۳۹۶، ۱۷:۵۰
نویسنده ی این مطلب رو هم میذاشتین چهار روز بعد یکم بهش می خندیدیم!
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر