فهرست
لوپتگی خواست و توانست
لوپتگی خواست و توانست

لوپتگی خواست و توانست

آی اسپورت - انتصاب خولن لوپتگی مربی تیم ملی اسپانیا به‌عنوان مربی رئال مادرید حتی از استعفای زین‌الدین زیدان هم شوک شدیدتری وارد کرد. کسی که در فهرست ۲۲نفره مربیان مورد نظر رئال مادرید قرار نداشت به‌عنوان مربی انتخاب شده و این انتخاب می‌تواند به دلایل زیر باشد.

یک - لوپتگی می‌خواست و می‌توانست

فهرست ابتدایی مربی‌های مورد نظر رئال مادرید برای پیداکردن جانشین زیدان پر از نام‌هایی بود که همه کار داشتند، یا نمی‌خواستند از تیم خود جدا شوند یا نمی‌توانستند. موریسیو پوچتینو تازه با تاتنهام قرارداد امضا کرده بود و رییس باشگاه لندنی، دانیل لوی اصرار داشت که مربی آرژانتینی به تعهدش پایبند بماند. یواخیم لوو خودش را از این سمت کنار کشید، دیگران مثل ماسیمیلیانو آلگری مربی یوونتوس، آنتونیو کونته چلسی و یورگن کلوپ لیورپول به دلایل متعدد خارج از دسترس بودند. لوپتگی تازه قراردادش را دو سال تمدید کرده بود اما این تعهد آنقدر سخت و جدی نبود و مارکا گزارش داد لوییس روبیالس، رییس فدراسیون فوتبال اسپانیا حس می‌کرد نمی‌تواند مانع از پذیرفتن چنین پیشنهادی از سوی لوپتگی شود.

دو - سابقه در مادرید

به‌عنوان بازیکن، لوپتگی دروازه‌بان تیم جوانان مادرید بود هر چند در طول دو فصل بازی برای تیم اول باشگاه تنها یک بازی انجام داد. حتی بعد از اینکه مدتی دروازه‌بان ذخیره بارسلونا بود، ارتباطش با برنابئو را حفظ کرد و در سال ۲۰۰۶ به رئال برگشت و مدیر دپارتمان استعدادیابی باشگاه شد، در فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۹ تلاشش برای صعود تیم کاستیا ناموفق بود. بازگرداندن او شگفت‌انگیز است اما فراموش نکنیم زیدان هم قبل از اینکه در ژانویه ۲۰۱۶ مربی رئال شود، تنها تجربه‌اش به تیم دسته سومی این باشگاه منحصر می‌شد.

سه - موفقیت پورتو در لیگ قهرمانان

تنها تجربه مربیگری قبلی لوپتگی در اسپانیا ۱۰بازی با رایووایکانو در دسته دوم بود اما ۱۸ماه مربیگری در پورتو بود که نقطه اوجش پیروزی ۳-۱برابر بایرن‌مونیخ پپ گواردیولا در یک‌چهارم‌نهایی لیگ قهرمانان فصل۲۰۱۴-۲۰۱۵ بود هر چند پورتو حذف شد. آن پیروزی دراماتیک کافی بود تا نام لوپتگی به رئال مادرید متصل شود زمانی که به نظر می‌رسید دوران کارلو آنچلوتی به انتها رسیده. هرچند لوپتگی اواسط فصل بعد به دلیل کسب نتایج ضعیف داخلی اخراج شد.

چهار - شناخت بازیکنان رئال

رئال مادرید بیشترین نماینده را در تیم ملی اسپانیا دارد، سرخیو راموس، دنی کارواخال، ناچو، ایسکو، مارکو آسنسیو و لوکاس واسکس در ترکیب ۲۳نفره هستند و خسوس وایخو بازیکن ذخیره در صورت مصدومیت است. رئال در تابستان به دنبال جذب داوید دخئا از منچستریونایتد و آلوارو اودریوسولا، دفاع راست رئال سوسیداد است. این باشگاه همچنین اخیرا با تغییر سیاست نقل و انتقالات خود و گرایش به سمت استعدادهای اسپانیایی، دنی سبایوس، مارکوس یورنته و بورخا مایورال را به خدمت گرفته. بهترین عملکرد او تا کنون به کار با تیم‌های پایه اسپانیا مربوط می‌شود و بر اساس گزارش رسانه‌های مادریدی موفقیت او در کار با بازیکنان جوان به رسیدنش به نیمکت مادرید کمک کرده.

بعضی از بازیکنان فعلی رئال مثل ایسکو و کاسمیرو که در پورتو با او کار کرده از این خبر خوشحال می‌شوند ضمن اینکه ارتباط خوب او با ژرژ مندز، ایجنت کریستیانو رونالدو به حل مشکل آینده فوق‌ستاره پرتغالی کمک می‌کند.

منبع: ساکرنت

 

۵    
آی اسپورت
2018-06-14 16:48:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر