فهرست
مشکلات بزرگ توخل در PSG در سه پرده
مشکلات بزرگ توخل در PSG در سه پرده

مشکلات بزرگ توخل در PSG در سه پرده

آی اسپورت - باشگاه پاری‌سن‌ژرمن روز پنج‌شنبه به شکل ناگهانی توماس توخل سرمربی آلمانی خود را بعد از دو سال و نیم حضور روی نیمکت تیم پاریسی اخراج کرد. اما مهم‌ترین فراز و فرودهای دوران دو سال و نیمه حضور او در پاریس چه بود؟

از منچستر تا لیسبون؛ اختلاف فاحش در نتایج

توماس توخل در این دو سال و نیم با اتفاقات ریز و درشتی مواجه شد و فراز و فرودهای شدیدی در کارش داشت. از شکست تحقیرآمیز مقابل تیم ب منچستریونایتد در لیگ قهرمانان 2019 تا رسیدن به فینال این رقابت‌ها در تابستان گذشته. آن هم بعد از یک فصل درخشان که PSG موفق شد همه جام‌های فرانسه را فتح کند. توخل در دوران حضور در پاریس روی‌هم‌رفته 6 جام قهرمانی بدست آورد. او در این مدت 227 بازی به عنوان سرمربی روی نیمکت نشست که از آنها 196 پیروزی، 11 تساوی و 20 شکست بدست آورد. توخل از نظر درصد پیروزی اما نتوانست بهترین مربی PSG باشد چرا که مربی پیش از او اونای امری موفق شده بود 76.3 درصد بازی‌هایش را پیروز شود و این درصد برای توخل 75.6 درصد بود. توخل امسال در لیگ قهرمانان نتوانست در گروه خود رتبه اول را بدست بیاورد. در لیگ یک هم پاریس تا اینجا مقابل سه حریف اصلی خود موناکو، لیون و لیل شکست خورده و بعد از 17 هفته در رتبه سوم جدول ایستاده. در این شکی نیست که توخل اگر سال گذشته موفق می‌شود بایرن مونیخ را در فینال لیگ قهرمانان شکست بدهد وضعیت کاملا متفاوتی پیدا می‌کرد. موفقیت بزرگی که در آخرین لحظه از دستان او فرار کرد.

مشکلات در رختکن

توخل بعد از مدتی مربی‌گری در ماینتس و دورتموند به تیمی آمد که پر از ستاره‌های بزرگ و نامدار بود. این اولین تجربه او از سر و کار داشتن با ستاره‌هایی در این ابعاد بود. توخل اما خیلی زود توانست اعتماد رختکن را جلب کند و به خصوص با ستاره‌های اهل آمریکای جنوبی رابطه خوبی پیدا کرد. از آن پس در زمین شاهد تیمی متحد بودیم، ستاره‌هایی که برای یک نقشه و برنامه منسجم تلاش می‌کردند. چیزی که در دوران اونای امری جای خالی‌اش در PSG احساس می‌شد. اما به نظر می‌رسد تلاش توخل برای مدیریت رختکن بر اساس رفاقت و خوش‌رفتاری با بازیکنان بعد از مدتی باعث شده بود اتوریته او در این تیم تضعیف شود. از جمله مهم‌ترین اتفاقاتی که می‌تواند نشانه‌ای از این تفسیر شود می‌توان به تنشهای او با کیلیان امباپه اشاره کرد. مهم‌ترین درگیری او با امباپه زمانی رخ داد که ستاره فراسنوی در بازی با لوریان وقتی توسط توخل تعویض شد از بیرون رفتن از زمین دلخور بود و به نظر می‌آید حاضر نیست از دستور سرمربی تمکین کند.

دردسر با مصدومیت‌های متعدد

پاری‌سن‌ژرمن از ابتدای این فصل با مشکل مصدومیت مواجه بوده و این برای توخل دردسری بزرگ بود. در اینکه در دوران پساکرونا مصدومیت روندی صعودی داشته شکی نیست ولی درصد مصدومیت‌ها در پاریس بیشتر از وضعیت نرمال بود. توخل در مواجهه با سوال یک خبرنگار که برای حل این مشکل چه باید کرد با صراحتی کم نظیر گفت: «برای تغییر این روند چکار باید کرد؟ نمی‌دانم. فقط می‌توانم اطمینان بدهم که برای حل مشکل هر کاری بتوانیم خواهیم کرد.» تفاوت درصد مصدومین پاری‌سن‌ژرمن با مصدومین دیگر تیم‌های بزرگ اروپایی باعث شده برخی کارشناسان تکنیک‌های کادر فنی و کادر پزشکی باشگاه را زیر سوال ببرند. جواب دقیق این سوال زمانی مشخص می‌شود که چند هفته از روی کار آمدن سرمربی جدید PSG بگذرد تا معلوم شود آیا مقصر اصلی در تعدد مصدومین پاری‌سن‌ژرمن، توماس توخل و کادر فنی‌اش بوده یا اپیدمی کرونا؟

بعد از اعلام ناگهانی اخراج توماس توخل، گزارش‌های متعددی درباره جانشینان احتمالی او در رسانه‌های مختلف منتشر شده. اما به نظر می‌رسد اکثر رسانه‌ها شانس پوچتینو را برای جانشینی توخل در PSG بیشتر از سایر گزینه‌ها می‌دانند. اسکای اسپورتز مدعی شد مذاکرات بین پوچتینو و PSG حالا به مراحل پایانی رسیده و به نظر می‌رسد توافق نهایی بین دو طرف نزدیک باشد. اسکای به نقل از خبرنگاران خود در اسکای آلمان و ایتالیا این خبر را تایید کرده و احتمال اعلام نام پوچه به عنوان سرمربی جدید PSG را بسیار بالا دانست. اسکای می‌گوید مذاکرات دو طرف از مدتی پیش شروع شده بود و حالا به مراحل پایانی رسیده. تنها مرحله باقی مانده از مذاکرات به گفته اسکای حالا تنها موافقت پایانی درباره جزئیات شرایط دو طرف برای شروع همکاری است.

ورزش 3

۱    
آی اسپورت
2020-12-25 19:00:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر