فهرست
پیش‌بینی فصل آینده جزیره: جام در منچستر
پیش‌بینی فصل آینده جزیره: جام در منچستر

پیش‌بینی فصل آینده جزیره: جام در منچستر

آی اسپورت- بعد از منچستریونایتد در سال 2009 هیچ تیمی نتوانسته از عنوان قهرمانی‌‎اش در رقابت‌های لیگ برتر انگلیس دفاع کند. حالا چلسی، قهرمان فصل گذشته، می‎خواهد اولین تیم شود که بعد از آن سال این کار را کرده است.

برای فصل آینده از هر دو تیم منچستری، سیتی و یونایتد، انتظارات بیشتر از این‎هاست. این باشگاه‌ها در حال حاضر مشغول تقویت ترکیب تیمشان هستند و در پایان فصل گذشته که تا آن زمان راه زیادی مانده مشخص می‎شود که کدام موفق‌تر خواهند بود.

فصل گذشته من در پیش‌بینی‎ام گفتم که جام به منچستر می‎رود، اما اشتباه کردم. اما فکر می‎کنم این فصل این اتفاق می‎افتد. چلسی کمی افت می‎کند، همین حالا هم تغییراتی داشته، البته همه تغییرات در مسیر منفی نبودند. این که حالا این تیم در لیگ قهرمانان هم حاضر است یعنی شرایط برایش فرق کرده است. همچنین تاتنهام به نظرم تیمی قدرتمند است. با این حال نظرم این است که یونایتد یا سیتی قهرمان می‎شوند. نمی‎‏دانم کدام.

هر سال این را می‎گویم، هرکدام بهتر نیرو بگیرند موفق‌تر خواهند بود. فصل گذشته چلسی انگولو کانته را جذب کرد و دیگو کاستا و ادن آزارد هم به اوج بازگشتند. این طور شد که تیم موفق شد. در این بازار نقل و انتقالات همه باشگاه‌ها به دنبال بازیکنان خاص هستند و این بازیکنان هم گران هستند و مدیربرنامه‎هایشان به خوبی آن‌‎ها را کنترل می‌کنند. پس هر تیمی بهترین مذاکرات را انجام دهد و بیشترین پول را خرج کند موفق می‎شود بازیکنان بزرگ موجود را جذب کند.

یونایتد فصل گذشته به دلایل مختلف ناکام بود. مساوی‌های خانگی کسب می‎کرد، بازیکن مصدوم زیاد داشت و در نهایت توانست در چند ماه آخر بهتر بازی کند. با این وجود این تیم نیاز به تقویت دارد، اما همه تیم‌ها ترکیبشان را تقویت می‌کنند. حتی قهرمان هم اگر می‎خواهد موفقیتش را تکرار کند باید تقویت ترکیب را در دستور کار قرار دهد تا بتواند هم در لیگ برتر و هم در اروپا به خوبی رقابت کند.

در چند فصل اخیر باشگاه‌های انگلیسی در اروپا دستاوردی نداشتند. همه باشگاه‌های بزرگ هم می‎خواهند که قهرمان لیگ قهرمانان شوند. اما تا زمانی که نقاط ضعفشان برطرف نشود و تقویت ترکیب نداشته باشند غیرممکن است. یونایتد هم همین طور است و نیاز دارد که 4 تا 5 بازیکن سطح بالا بخرد.

 

۴    
آی اسپورت
2017-07-17 16:22:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر