فهرست
او نه نیکبخت است نه هاشمی‌نسب
او نه نیکبخت است نه هاشمی‌نسب

او نه نیکبخت است نه هاشمی‌نسب

آی‌اسپورت- برخلاف آنچه در مورد جدایی شجاع خلیل‌زاده از پرسپولیس اتفاق افتاد و کادر فنی و همبازیانش از او حمایت کردند رفتن محمد نادری به تیم رقیب نه تنها به مذاق مربیان تیمش خوش نیامد بلکه آنها را به شدت عصبانی کرد ضمن اینکه هیچ‌کدام از همبازی‌های او اقدامش را برنتابیده و به نوعی با این حرکت نادری جا خوردند. کادر فنی پرسپولیس دوست داشت محمد نادری را حفظ کند تا جناح چپ خط دفاعی‌اش با حضور این بازیکن و سعید آقایی تبدیل به منطقه‌ای شود که با حضور دو بازیکن باکیفیت دل هر مربی‌ای را قرص می‌کند. به همین منظور نادری با حمید مطهری به وزارت ورزش رفت تا امور مربوط به دریافت رضایتنامه‌اش از کورتریک حل شود. 

بعد از چند بار رفت و آمد به باشگاه پرسپولیس به نظر می‌رسید ماندن نادری در جمع سرخ‌ها قطعی شده و کادر فنی نیز مثل هواداران تقریباً از این مسأله اطمینان حاصل کرده بودند اما مدافع چپ سرخ‌ها در نهایت پرسپولیس را دور زد و به خاطر رقم سنگین پیشنهادی استقلال سر از اردوی رقیب درآورد.

نادری در حالی استقلالی شد که مربیان و همبازیانش در پرسپولیس بارها در جلسات خصوصی به او تأکید کرده بودند اگر قصد جدایی از پرسپولیس را دارد به هر تیمی برود جز استقلال چرا که در این صورت فوتبال او و تمام وجوه فنی بازیگری‌اش تحت تأثیر حاشیه‌ها قرار خواهد گرفت اما نادری به این همه نصیحت و پیشنهاد گوش نداد و با دور زدن پرسپولیس انتخابی کرد که برایش گران تمام خواهد شد. 

کافی است همین حالا سری به صفحات هواداری پرسپولیس در فضای مجازی بزنید تا ببینید نادری در چه موقعیت عجیبی گرفتار شده اما موضوع اساسی اینجاست که این بازیکن کم سن و سال روحیه مبارزه و کنار آمدن با این همه فشار و هجمه را ندارد و همین نکته است که می‌تواند آینده این فوتبالیست خوش نقش را به شکلی جدی تهدید کند.

بعد از انتقال نادری به استقلال برخی این جابه‌جایی را با رفتن نیکبخت از استقلال به پرسپولیس یا انتقال مهدی هاشمی‌نسب به استقلال مقایسه کردند اما واقعیت این است که نه نادری از نظر جایگاه فنی به جایگاه آن روز نیکبخت و هاشمی‌نسب رسیده بود نه اینکه مثل این دو بازیکن قدرت مبارزه یا کنار آمدن با این حجم از انتقادها را دارد.

هاشمی‌نسب و نیکبخت با حضور در بالاترین سطح فوتبال ایران و تداوم موفقیت‌های‌شان و البته رسیدن به پیراهن تیم ملی در حالی به تیم رقیب رفتند که بالا و پایین فوتبال را دیده بودند و به نوعی در این فوتبال گرگ بالان دیده به حساب می‌آمدند.  در واقع آنها در جامعه فوتبالی که هر بازیکن برای گرفتن حقش به مقدار متنابهی پررویی و جسارت نیاز دارد در آن مقاطع حساس می‌توانستند گلیم‌شان را از آب بیرون بکشند و به نوعی با هجمه‌هایی که علیه‌شان راه افتاده بود جنگیدند و کنار آمدند اما نادری اینطور نیست. نادری پسر آرام و سر به زیری است که به سختی دو جمله متوالی حرف می‌زند و روی مقابله با این همه حمله و انتقاد را ندارد.

 شرایط البته به گونه‌ای است که او نمی‌تواند چشم و گوشش را به این همه فشاری که به او وارد می‌شود ببندد و مطمئناً تحت تأثیر این انتقادها قرار خواهد گرفت که می‌تواند روی فوتبالش تأثیر منفی بگذارد.  تحمل این شرایط روانی برای بازیکنی که مدام مصدوم می‌شود حتماً فوق‌العاده دشوار خواهد بود که باید دید نادری از پس مقابله با آن برخواهد آمد یا نه. 

در عین حال از همین حالا حاشیه‌های مربوط به تقابل هواداران پرسپولیس و نادری شروع شده .اینکه هواداران پرسپولیس دنبال آگاه‌سازی کورتریک از غیر قانونی بودن صدور رضایتنامه این بازیکن برای استقلال رفته‌اند تازه اول ماجراست و پیش‌بینی می‌شود انواع و اقسام این حاشیه‌ها گریبان شماره ۲۶ سابق سرخ‌ها را بگیرد که توان زیادی از او خواهد گرفت.

۱۳ ۷  
آی اسپورت
2020-10-30 12:12:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
افشین ایرانی
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹، ۱۲:۵۴
شما نگران نباش انشالله بدون توجه به فضای مجازی و با تمرکز بهترین بازی ها را انجام می دهد و دهان همه را با قدرت می بندد. او یک استقلالی است.
اقلیت تاس
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹، ۱۴:۲۶
آره عزیزم،پرداخت هفت میلیارد به خودش و دویست هزاردلار به باشگاهش خون هر کسی را آبی میکنه.‌.. ما هم نگران نیستیم
متخصص عاسیا
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹، ۱۴:۳۳
عبدیان چه تصوری از هوادار کیسه داشته که گفته نادری از جیب خودش پول داده ؟ :)))

بشینین تا چرخ نادری براتون بچرخه
هادی آبی
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹، ۱۴:۳۶
افتخارات که میسوزوند اصالت که میسوزند ستاره ها که میسوزوند چهر تا داربی پشت سر هم که میسوزند شش تا خوردن که میسوزند نادری رو کجای دلتون بزارررررررررررررررررررید
به قول محموتی آب رو بریز اونجا که میسوزه لنگی جووووووووونم
۲ ۱
اقلیت تاس
جمعه ۹ آبان ۱۳۹۹، ۱۹:۲۱
افتخارات؟؟ ستاره های حلبی که خود ای اف سی قبولشون نداره، خوردن ۶گل از سرورشون و عمر موفرفری، دوپینگ دسته جمعی، اسطوره سازی پوشالی از فرط بی اسطورگی، حمایت حکومتی از ولیعهد قدیم تا جدید، اتحاد ژاپنی بستن با خواهران تاسیون، اتحاد سعودی با برادران عربشون، هر فصل دکل جدید پیدا کردن و بالا رفتن، افتخاراتی کمتر از ربیع خواه و همتی و رادو و .... داشتن، دادن ۷ میلیارد به ذخیره پرسپولیس تا امثال این کیسه کش خرکیف بشن... آبم را هم میریزم همونجا که میدونی کیسه کش متعفن
وحید بارساپولیسی
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹، ۱۰:۰۴
موضوع ازین قراره که نادری مصدوم شد و یحیی هم بهش تو دفاع چپ تخصصی اعتقادی نداشت چون هم تو دفاع چپ ضعیفه هم سانتر کن نیست اصطلاحا بر عکس سعید آقایی .. نادری تو هافبک چپ خیلی قهاره که یحیی تو اون پست امیری پهلوان و عالیشاه و داره.. این شد که پرپسولیس هم رغبتی به تمدید باهاش نداشت چون بدهکار هم بودیم به برانکو و 200 هزار دلار پول رضایت نامه هم خیلی سنگین بود.. و البته این وسط پیشنهاد 13 میلیاردی استقلال و پرداخت رضابت نامه 6 میلیاردی جمعا 19 میلیاردی استقلال بالاخره بازیکن و از عشق کودکیش جدا کزد..
۴
مهران
شنبه ۱۰ آبان ۱۳۹۹، ۱۰:۳۵
اونوقت نظرتون درباره کنعانی زادگان هم میگفتید که هتریک کرد در انتقال از پرسپولیس به استقلال
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر