فهرست
داور و داوری دربی/ یک، دو، سه، چهار!
داور و داوری دربی/ یک، دو، سه، چهار!

داور و داوری دربی/ یک، دو، سه، چهار!

آی اسپورت- سوت دربی شماره 84 به علیرضا فغانی سپرده شده. داوری که فینال المپیک 2016 و جام ملتهای 2015 را سوت زده و تا اطلاع ثانوی بهترین گزینه این بازی است. این چهارمین حضور فغانی در دربی است و سومین قضاوتش برای استقلال و پرسپولیس در این فصل و اولین «دبل» رفت و برگشتی او.

 

برای استقلال/ این سومین قضاوت فغانی برای استقلال در این فصل است. هر دو بازی قبلی با داوری او، مساوی شده است شامل بدون گل در دربی رفت و یک بر یک برابر سپاهان در نقش جهان. این اولین قضاوت فغانی برای استقلال به میزبانی این تیم است.

 

برای پرسپولیس/ این سومین قضاوت فغانی برای پرسپولیس در این فصل است. در اولین بازی، دربی رفت مساوی شد و در دومین بازی، پرسپولیس با یک گل صنعت نفت را شکست داد. این اولین قضاوت فغانی برای پرسپولیس مهمان در این فصل است.

 

در دربی/ این چهارمین قضاوت فغانی در دربی است. او طی 3 دربی قبلی، 16 کارت زرد داده و یک بار هم از کارت قرمز استفاده کرده است. در 270 دقیقه قضاوت او، تنها 5 گل رد و بدل شده که در همان اولین دربی اش بود. هر دو دربی اخیر به قضاوت فغانی، بدون گل مساوی شده است.

 

نمونه های تاریخی/ تنها دو داور پیش از این موفق به سوت زدن چهارمین دربی شان شدند. نفر اول، محمد صالحی است که 6 بار این بازی را قضاوت کرد. در چهارمین دربی او، بازی یک بر یک مساوی شد. دومین داور، محسن ترکی است که با 7 بار قضاوت این بازی رکورددار است. در چهارمین دربی او، استقلال با 2 گل پرسپولیس را شکست داد.

 

رفت و برگشت/ برای دومین بار در تاریخ تقریبا نیم قرنی دربی، یک داور هر دو دربی رفت و برگشت یک فصل را قضاوت می کند. نفر اول، محسن ترکی بود در لیگ قبلی. بازی رفت فصل قبل یک بر یک مساوی شد ولی بازی برگشت را پرسپولیس با نتیجه 4 بر 2 برد.

 

۴ ۱  
آی اسپورت
2017-02-11 20:29:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
شادی
شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۵، ۲۱:۰۶
وقتی از مشکوک بودن پنالتی گرفته شده برای تراکتور در بازی با ذوب آهن صحبت میشه..
بعضی ها با تعجب نگاه می کنند!
انگار نه انگار که همین تیم تراکتور با همدستی فیفا قصد دور زدن فیفا رو داشتند!! خخخخخخ
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر